اگر در هنگام جستجوی یک واژه به صفحه نتایج بیشتر دقت کنید، خواهید دید که قسمت بالا و  ستون سمت راست این صفحه به آگهی هایی که گوگل از جاهای مختلف می گیرد، اختصاص دارد.

با هر کلیک کاربر، گوگل مبلغ مشخصی از شرکت مورد نظر دریافت می کند؛  به این ترتیب هم شما می توانید به صورت رایگان از خدمات این موتور جستجو بهره ببرید و هم گوگل به واسطه این منبع مهم برای خودش درآمدزایی می کند.

کلید واژه ، نقش اول درآمدزایی

میزان پولی که تبلیغات کنندگان در گوگل موظف به پرداخت آن هستند، به عوامل گوناگونی بستگی دارد و این همان نقطه قوت گوگل است؛ در واقع گوگلی ها برای درآمد زایی از رهگذر تبلیغات از نوعی سیستم مزایده استفاده می کنند؛ به این ترتیب که هر کس قصد تبلیغات در گوگل را داشته باشد، باید از  “کلید واژه” هایی استفاده کند که با کالا یا خدمات تبلیغی مرتبط باشد.

بنابراین،  هر چه رقابت برای تصاحب و استفاده از  این کلید واژه ها سخت تر و شدیدتر باشد، قیمت ها هم به همان میزان  بالاتر می رود.  به عنوان نمونه واژه هایی چون finance و  health از جمله کلیدواژه های گران و پرهزینه ای هستند که تبلیغات کنندگان در این حوزه ها و حوزه های مشابه باید پول بسیار بیشتری برای تبلیغات خود کنار بگذارند.

Google AdWords چیست ؟

برنامه تبلیغات آنلاین شرکت گوگل است که به شما اجازه می دهد مشتریان جدید به دست آورید و کسب و کار خود را رونق ببخشید. به کمک آن، شما می توانید انتخاب کنید که تبلیغات تان در کجا به نمایش در آید، می توانید بودجه مناسب کسب و کار خود را برای تبلیغات تان تنظیم کنید و تأثیر آن را به خوبی اندازه گیری و تحلیل نمائید.

تبلیغ در گوگل چه مزیت هایی دارد

بیش از ۱ میلیون کسب و کار، از تبلیغات گوگل استفاده می کنند. چرا؟ به کمک تبلیغات گوگل، شما می توانید تجارت خود را جهانی کنید، با مشتریان خود در سرتاسر وب ارتباط برقرار کنید، درست در لحظه مناسب به مشتریان هدف دسترسی داشته باشید، به اهداف تجاری خود نزدیک تر شوید و تمام جوانب تبلیغات خود را اندازه گیری و تحلیل نمائید.