با اصطلاحات سئو خارجی آشنا شوید | پارت 3

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

اصطلاحات سئو خارجی

و اما رسیدیم به بخش آخر اصطلاحات سئو خارجی . لازم به ذکر است که قبل از خواندن این مقاله دو مقاله پیشین مرتبط با آن را مطالعه کنید و سپس به خواندن این مطلب بپردازید. در این سلسله مقالات با زبانی ساده و قابل فهم حتی برای افراد کاملا نا آشنا در این حوزه اصطلاحات مربوط به سئو خارجی را بیان کرده ایم. تا انتهای مقاله با مجریان وب همراه باشید.

مقالات مرتبط : با اصطلاحات سئو خارجی آشنا شوید | پارت 1

   با اصطلاحات سئو خارجی آشنا شوید | پارت 2

 

20. لینک‌سازی (Link Building) اصل مهم سئو خارجی

یکی از فاکتورهایی که نقش اصلی و جدایی‌ناپذیر در استراتژی سئو خارجی هر وبسایتی ایفا می‌کند لینک‌سازی است. در واقع، با توجه به الگوریتم‌های گوگل، چگونگی انجام لینک‌سازی اهمیت بسیار زیادی دارد. به این صورت که اگر در لینک‌سازی از سایت‌های مهم و معتبر استفاده کنید قطعاً در اعتبار سایت شما اثر گذار است و به همین ترتیب استفاده از سایت‌های ضعیف برای لینک‌سازی اثرات منفی در رتبه‌بندی و اعتبار سایت شما دارد. بنابراین، تا به اینجا متوجه شدیم که لینک بیلدینگ یا لینک‌سازی برای افزایش اعتبار وب سایت و کار شما اهمیت بسیار زیادی دارد. استفاده از لینک‌های کم اما باکیفیت قطعاً موثرتر از لینک‌های زیاد اما ضعیف و بی‌کیفیت است.

 

بک لینک

 

بیشتر بخوانید: طراحی سایت اختصاصی

 

21. لینک خروجی (Outbound link)

لینک خروجی یا outbound link به لینکی گفته می‌شود که شما از وبسایت خود به سایت دیگر می‌دهید. در واقع، با این کار بازدیدکنندگان را از وبسایت خود به وبسایت دیگری هدایت می‌کنید. البته توجه داشته باشید که استفاده از لینک خروجی اصول و قواعد خاص خودش را دارد و در صورت بی‌توجهی باعث جریمه سایت شما خواهد شد.

 

22. لینک فالو و نوفالو در سئو خارجی

هر لینک از یک تگ HTML به اسم تگ A ساخته شده است. این تگ‌ها همواره شامل مقادیر مختلفی مثل Title،href، Rel و دیگر موارد هستند. دو عبارت فالو یا نوفالو در مقدار Rel قرار می‌گیرد. بنابراین، اگر سایتی به سایت شما لینک دهد و در بخش Rel لینک خود از مقدار follow استفاده کند، به این معنا است که به موتور جستجوها اعلام می‌کند که این وبسایت مورد تایید من است و می‌توانید آن را دنبال کنید. اما برعکس آن، یعنی اگر از مقدار nofollow در لینک خود استفاده کند یعنی اعتباری از او به این سایت منتقل نمی‌شود و به موتور جستجوها اعلام می‌کند که این سایت را دنبال نکنند. استفاده از لینک‌های فالو و نوفالو از جمله موارد تاثیرگذار و مهم در سئو است.

 

23. لینک‌سازی خارجی (External link) در سئو خارجی

از دیگر اصطلاحات مهم و کاربردی سئو خارجی، لینک‌سازی خارجی است که می‌توان گفت تمامی افراد با آن آشنایی دارند. در لینک‌سازی خارجی زمانی که ما در وبلاگ‌ها، شبکه‌های اجتماعی یا وبسایت‌های مختلف محتوایی منتشر می‌کنیم آن را به وبسایت خود لینک می‌دهیم و با این کار فرآیند لینک‌سازی خارجی انجام دادیم.

 

لینکسازی خارجی

 

بیشتر بخوانید: سئو و بهینه سازی سایت

 

24. متن جایگزین (Alternative Text)

از دیگر کدهای HTML متن جایگزین است که به آن «Alt Attribute» نیز گفته می‌شود. در واقعیت متن جایگزین (ALT TEXT) برای توصیف تصاویری که در محتواهای وب سایت بارگذاری می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد. متن جایگزین به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا بهتر محتوای تصویر به کار رفته در وبسایت را درک کنند. از دیگر کاربردهای جالب توجه متن جایگزین کمک به افراد کم‌بینا است از صفحه‌خوان (Screen Reader) استفاده می‌کنند. همچنین، در صورت کم بودن سرعت اینترنت و بارگذاری نشدن درست تصاویر وبسایت متن جایگزین به جای آن‌ها به کاربران نمایش داده می‌شود تا بهتر محتوای تصویری را درک کنند. به طور کلی، متن جایگزی از نکات حائز اهمیت در سئو محتوا است، پس به آن دقت ویژه داشته باشید.

 

25. مزرعه لینک (Link Farm)

مزرعه لینک با هدف افزایش رتبه‌بندی وبسایت‌ها در صفحه نتایج ایجاد می‎شود. در واقع، گروهی از وب‌سایت‌ها برای بهبود رتبه خود در نتایج جستجو به‌طرف یکدیگر بک‌لینک ایجاد می‌کنند که در سئو خارجی به اصطلاح آن را مزرعه لینک می‌نامند.

 

26. نو ایندکس (NO-INDEX) سئو خارجی

اصطلاح نو ایندکس هم زمانی به کار می‌رود که شما با استفاده از کدهای برنامه نویسی یا افزونه‌های وردپرسی، صفحه‌ای از وبسایت خود را از دید ربات‌های موتورهای جستجو پنهان می‌کنید تا آن در صفحات نتایج نمایش داده نشود که به این کار نو-ایندکس می‌گویند.

 

بیشتر بخوانید: طراحی سایت فروشگاهی

 

سخن پایانی

در این مقاله از مجریان‌وب به بررسی و توضیح اصطلاحات سئو خارجی پرداختیم که لازمه کار هر سئو کاری است. همانطور که گفته شد سئو خارجی از جمله حیاتی‌ترین و مهم‌ترین مواردی است که هر فرد سئو کاری باید به آن تسلط داشته باشد تا بتواند وب سایت مورد نظر خود را از هر نظر ارتقا دهد. استفاده از سئو خارجی باعث می‌شود تا محتوا و صفحات وبسایت شما برای مخاطبان قابل دسترسی شود و به مراتب این کار افزایش تعداد بازدیدکنندگان و کاربران جدید به همراه داشته و باعث رشد درآمد و بهبود شناسایی برند شما در بازار می‌شود. از این‌رو، دانستن اصطلاحات و واژگان مختص به این حوزه و استفاده درست و اصولی از آن‌ها، باعث بهبود رتبه وبسایت در نتایج جستجوی گوگل خواهد شد. به این صورت که درک صحیح از این اصطلاحات به سئو کاران کمک می‌کند تا استراتژی‌های مناسب برای بهبود رتبه وبسایت خود را طراحی کنند و با دقت و صحت بالاتر به تجزیه و تحلیل عملکرد وبسایت خود بپردازند.

 

سوالات متداول

۱. سئو خارجی چه مزایایی دارد؟

سئو خارجی مزایای بسیار زیادی برای وبسایت‌های اینترنتی دارد که در اینجا به برخی از مهم‌ترین مزایای آن اشاره می‌کنیم. به طور کلی سئو خارجی موجب بهبود افزایش ترافیک سایت، بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو، افزایش اعتبار سایت، ورود کاربران رسانه‌های مختلف به سایت و دیگر موارد می‌شود.

 

بیشتر بخوانید: طراحی سایت شرکتی

 

۲. استفاده از لینک خارجی در وبسایت به چه معنایی است؟

لینک خارجی به هر لینکی اشاره دارد که از یک سایت به سایر سایت‌ها ارجاع داده می‌شود. در صورت داشتن لینک‌های معتبر و خوب خارجی، موتورهای جستجو به راحتی می‌توانند شما را به عنوان یک منبع قابل اعتماد و مفید در نظر بگیرند.

 

۳. چگونه می‌توان بهینه سازی محتوای سایت را با استفاده از اصطلاحات “Keyword Density” و “LSI Keywords”  انجام داد؟

برای بهینه سازی محتوای سایت با استفاده از چگالی کلمه کلیدی و کلمات کلیدی LSI، می‌توانید از روش‌‌های مختلفی استفاده کنید. اما تعیین کلمات کلیدی مربوط به صفحه وب خود، بررسی تعداد دفعات استفاده از هر کلمه کلیدی در متن صفحه وب سایت، تلاش برای حفظ تعداد دفعات استفاده از هر کلمه کلیدی در حدود 2-3 درصد از مجموع کلمات متن، پیدا کردن عبارات مشابه و مرتبط با کلمات کلیدی اصلی، استفاده از عبارات LSI به جای تکرار همان کلمات کلیدی در سراسر صفحه وب، بهینه سازی عنوان، توضیحات meta و بخش‌های دیگر صفحه با استفاده از عبارات LSI و دیگر موارد از جمله روش‌های بهینه‌سازی محتوای وبسایت است.

 

۴. اعتبار صفحه (Page Authority) و اعتبار دامنه (Domain Authority) چیست؟

اعتبار دامنه و اعتبار صفحه دو اصطلاح در سئو خارجی هستند که نشان دهنده قدرت و اعتبار سایت شما در مقایسه با سایر سایت‌ها هستند. اعتبار دامنه به میزان اعتبار و قدرت دامنه سایت شما در مقایسه با سایر دامنه‌ها اشاره دارد و اعتبار صفحه نیز به میزان اعتبار و قدرت صفحات خاص در سایت شما اشاره دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *