اصطلاحات سئو داخلی را با زبانی ساده بیاموزید | پارت 3

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

خب رسیدیم به آخرین بخش سلسله مطالب اصطلاحات سئو داخلی . خواندن این مطلب نیازمند خواندن دو مقاله پیشین اش می باشد که لینک آن ها را قرار داده ایم. امید است این مطالب برای شما مفید باشد و اطلاعات خوبی را در اختیارتان قرار داده باشد.

اصطلاحات سئو داخلی را با زبانی ساده بیاموزید | پارت 1

اصطلاحات سئو داخلی را با زبانی ساده بیاموزید | پارت 2

 

ادامه اصطلاحات سئو داخلی

در این بخش به قسمت آخر این اصطلاحات خواهیم پرداخت. ما در این سلسله مطالب سعی کرده ایم که با بیانی ساده این اصطلاحات را به شما آموزش دهیم و حتی سئو کاران تازه کار هم می توانند این مطالب را بفهمند. اصطلاحات سئو داخلی عبارتند از :

 

توضیحات متا از اصطلاحات مهم سئو داخلی

از رایج‌ترین اصطلاحات سئوی داخلی توضیحات متا است که یک تگ به شمار می‌رود و درون قسمت head نوشته شده است. متا دیسکریپشن مانند خلاصه‌ای از صفحه است و مستقیم در رتبه‌بندی موثر نیست؛ اما موجب جذب ترافیک ارگانیک در صفحه می‌شود.

 

تگ Noarchive و Nosnippet

از انواع متاتگ ها به شمار می‌روند که به موتورهای جستجو اطلاع می‌دهند نسخه کش سایت را ذخیره نکند. تگ Nosnippet هم به ربات‌های جستجوگر اطلاع می‌دهد برای لیست‌ها خلاصه‌ای اختصاص ندهد.

 

نمایش سایت (pageview) در سئو داخلی

این هم صفحه‌ای است که در مرورگر بارگذاری می‌شود. برای بهتر عمل کردن در لینک سازی‌های داخلی باید با اصطلاحات سئوی داخلی آشنا شده و آموزش ببینید.

 

سئوی داخلی حاوی چه چیزهایی است؟

برای بهینه سازی سایت حتما باید از داخل سایت شروع کنید تا وضعیت داخل سایت مناسب شود و بعد سراغ سئوی خارجی بروید. اگر مشکلات داخلی سئو رفع نشود، تمامی اقدامات برای سئوی خارجی بی‌فایده خواهد بود. سئوی داخلی شامل موارد زیر می شود:

 

سئو تکنیکال

اگر مشکلی در ساختار یا تکنیکال رخ دهد، مسیر جستجوی کاربر در سایت به مشکل می‌خورد و سردرگم می‌شود و مطمئنا سایت را هم ترک خواهد کرد و از خرید هم منصرف می‌شود. در سئو تکنیکال که از اصطلاحات یهینه سازی و سئو سایت محسوب می‌شود، سعی می‌شود که خطاهای موجود در برنامه نویسی را رفع کنند تا کاربر به سادگی به چیزهایی که مورد نظر است، دسترسی پیدا کند.

 

سئوی محتوایی

با وارد شدن نویسنده‌های حرفه‌ای و حتی بازاریابان به بخش‌های سئو موجب شد تولید محتواهای تخصصی وارد یک دنیای جدیدتری شود. حتی الگوریتم‌های گوگل هم دچار تغییر و تحول شده و بهینه سازی نوشته‌ها و ارزش محتوا هم چندین برابر شده است. با این اتفاقات بیشتر تکنیک‌ها و روش‌های سئوی کلاه سیاه هم از بین رفت.

 

از دیگر اصول اساسی در سئوی داخلی

بعد از تمام توضیحاتی که در مورد سئو و اصطلاحات سئوی داخلی داده شد به چند اصول مهم در سئوی داخلی هم باید توجه کرد. این نکات شامل موارد زیر می شوند:

 

پایین آوردن بانس ریت در سئو داخلی

بانس ریت‌های بالا برای رنک و ارزش گرفتن از گوگل مانند یک قاتل باتجربه عمل می‌کنند. زیرا اگر میزان بانس ریت بالا باشد، به گوگل نشان می‌دهد که سایت مورد نظر یک سایت کاربرپسند نیست. این می‌تواند برای یک سایت خیلی افتضاح باشد و هم سرعت گوگل شما را در نتیجه جستجوهای مشابه پایین بیاورد. پس اگر گوگل میزان بانس ریت صفحه را بالا ببیند، وارد عمل شده و ارزش صفحه شما را کمتر می‌کند.

می‌توان از لینک‌های داخلی به ابتدای مقاله اضافه کرده تا سریع میزان بانس ریت را کاهش داد. زمانی که کاربری برای اولین بار وارد سایت شما می‌شود و در همان ابتدا لینک‌هایی که با موضوع مورد نظر خود است را مشاهده می‌کند با کلیک کردن روی مطالب، صفحه جدیدی باز می‌شود و میزان بانس ریت کاهش پیدا می‌کند. می‌توان لینک‌های داخلی مناسبی را در ابتدای پست‌های خود جای‌گذاری کرده تا میزان بانس ریت خود را کاهش دهید.

 

بیشتر بخوانید: طراحی سایت شرکتی

 

بانس ریت

 

تگ‌های H2 وH3

با نداشتن تگ H2 و H3 برای پست‌ها اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد و ضرری هم ندارد؛ اما با زدن این تگ‌ها می‌توانید خواندن مطالب را برای کاربران راحت‌تر کنید. زیرا این تگ‌ها به Reading مطالب سایت کمک می‌کند و موجب می‌شود یک سیگنال مثبت و مستقیمی برای بیشتر شدن رنگ وب سایت داخلی شود. تگ‌ها به ترتیب مهم‌ترین‌ها عبارت‌اند از: H2 وH3 وH3 وH4 الی‌آخر دارای اولویت هستند. این تگ ها از اصطلاحات سئوی داخلی هستند که بهتر است به آنها توجه کرد.

می‌توان محتواهای خود را توسط این تگ‌های H2 و H3 و مرتبط با پاراگراف‌ها از هم جداسازی کرد. پس باید به این نکته توجه کرد که هر سئویی بدون داشتن سئوی داخلی سایت کار غیر ممکنی به شمار می‌رود و قبل از اینکه سئوی خارجی را ایجاد کنید، باید سئوی داخلی سایت را به درستی بهینه سازی کرد.

 

بیشتر بخوانید: طراحی سایت اختصاصی

 

ویژگی های سئوی داخلی

برای کاربر پسند بودن یک محتوای مناسب و عالی در سئو باید چند ویژگی را رعایت کرد. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:

 

محتوای عمیق موثر در سئو داخلی

فرد باید از نگارش محتواهای کم ارزش و یا بی‌ارزش اجتناب کند. زیرا زمانی سایت موفقی خواهید داشت که از رتبه‌های اول موتورهای جستجو باشید و محتوای عمیق و ارزشمندی را هم دارا باشید.

 

کپی نبودن

محتواهای مختلفی که فرد در سایت خود قرار می‌دهد، اصلا نباید کپی با افراد دیگر باشد. زیرا منظره خوبی نداشته و هیچ کاربری آن را نمی‌پسندد. باید سعی شود مطالب یونیک و خوب و اختصاصی داشته باشید.

 

مخاطب پسند

در سایتی که در آن محتوا بارگذاری می‌شود، باید به سلیقه و علاقه مخاطب خود هم توجه کرد و از نوشتن تبلیغ‌های زیاد در سایت خود بپرهیزد. زیرا خسته کننده شده و افراد را از سایت شما دور می‌کند. اگر با اصطلاحات سئوی داخلی آشنا باشید، تمام این نکات را مد نظر خواهید داشت.

 

مطابق با هدف کاربر

محتوای افراد باید بتواند هدف کاربر را شناسایی کرده و توقعات آنها را برآورده کند و طبق آن از کلمه‌های کلیدی مناسب هم استفاده شود.

 

معتبر بودن

مطالب نوشته شده در سایت دارای منبع باشد و دارای اعتبار بالا که مخاطب و کاربر از آن لذت برده و از اعتبار آن مطمئن شوند.

 

بیشتر بخوانید: طراحی سایت فروشگاهی

 

کلام پایانی

برای آشنایی با سئو و لینک سازی‌های داخلی باید با تمام اصطلاحات سئوی داخلی آشنا بوده و با توجه به نکاتی که دارد، اقدام به ایجاد سئوی مناسب در سایت خود کنید. نکات و عوامل زیادی در بهینه شدن سئو تاثیر دارند که در این مطلب به گزیده‌هایی از آنها اشاره شد. برای اینکه بتوانید در لینک سازی‌های داخلی موفق عمل کنید، بهتر است با سئو و اصطلاحات نکاتی که آن را بهینه می‌کند، بیشتر آشنایی پیدا کنید. امید است این مقاله از مجریان وب برای شما عزیزان مفید بوده باشد. هم چنین مجموعه ما علاوه بر خدمات سئو و طراحی سایت ، خدمات مرتبط با دیجیتال مارکتینگ را هم به شما عزیزان ارائه می دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *