اصول تبلیغات ویدیویی و تصویری در اینترنت چیست ؟ + توضیحات کامل

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

تبلیغات ویدیویی در اینترنت

چند سالی است که از ویدیو ها به عنوان روشی از بازاریابی محتوا که بسیار قدرتمند است، استفاده می‌ شود و هر روزه در حال افزایش است. این روش در حال حاضر از محبوب ‌ترین و پرطرفدارترین روش‌ هایی است که موجب جذب کاربران آنلاین می‌ شود. افراد هر ساعت یا هر هفته، زمان‌ زیادی را برای مشاهده ویدیوها در کامپیوتر، موبایل، تلویزیون و حتی اینترنت صرف می‌ کنند که موجب توجه مارکترها شده است و در جذب مخاطب و معرفی برند بسیار تاثیرگذار است. در این مطلب با اصول تبلیغات ویدیویی و تصویری در اینترنت آشنا می ‌شویم و به بررسی آن می‌ پردازیم.

 

تبلیغات ویدیویی چیست؟

این نوع تبلیغ یک تبلیغ محتوایی به شمار می ‌رود که اول و آخر یا اواسط ویدیوهای آنلاین دیده می ‌شوند. افراد متخصص در امر بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ این نوع تبلیغ را افزایش دادند. بیشتر تبلیغ‌ های تصویری که دارای محتواهای ویدیویی هستند و حتی تبلیغ ‌های همسان در شبکه دیجیتال را در این دسته از تبلیغات قرار داده‌ اند. البته این ویدیوها به عنوان یک ابزار برای سرگرمی هم مورد استفاده قرار می‌ گیرند و طی تحقیقات مشخص شده ویدیوها در صفحه فرود، نرخ تبدیل را بسیار بالاتر می ‌برند.

تبلیغات ویدیویی و تصویری در اینترنت فقط در کسب و کار و خرید افراد موثر نبوده؛ بلکه با فروشنده‌ ها و مخاطبین هم ارتباط برقرار می ‌کند. این ویدیوها برای بیشتر کارها از بازاریابی‌ های مفید محسوب می ‌شوند و فقط در بیشتر شدن اندازه آگاهی از یک برند اثر ندارند. با استفاده از اصول تبلیغات ویدیویی و تصویری در اینترنت میتوان در پیشرفت برند تاثیر زیادی گذاشت.

 

اصول تبلیغات ویدیویی و تصویری در اینترنت چیست

 

معرفی انواع تبلیغات ویدیویی موثر

بیشتر کاربران که در اینترنت در حال جستجو در شبکه ‌های مختلف اجتماعی یا وب سایت ‌ها هستند و تمرکز یا زمان برای خواندن متن ‌های تبلیغاتی را ندارند. اگر یک ویدیو کوتاه و دیدنی باشد و به دلیل جذابیت دیده شود، می‌ تواند پیام تبلیغ را به کاربر تفهیم کند. این از راه‌ های موثر در تبلیغات کسب‌ وکار و معرفی برند به شمار می ‌آید. اصول تبلیغات ویدیویی و تصویری در اینترنت شامل انواع مختلفی است که عبارت ‌اند از:

 

تبلیغ قبل، بین و بعد از نمایش ویدیو

اگر فردی تماشا کردن محتوای ویدیویی را دوست داشته باشد با انواع مختلف تبلیغات دیجیتالی هم آشناتر است. همان تبلیغاتی که در بعضی از مواقع آن را ندید رد می‌ کنند و در بعضی از مواقع مجبور هستند که چند ثانیه یا حتی تا آخر تبلیغ را مشاهده کنند. این نوع از تبلیغات برای معرفی برند انجام می ‌شود و برای دست پیدا کردن به لید یا سرنخ‌ های بیشتر انجام شده و ترافیک‌ های ارگانیک را به وب سایت‌ های دیگر نشان می ‌دهد.

 

تبلیغ خارج از محتوای ویدئویی

این نوع از تبلیغات بیشتر برای تبلیغ ‌های موبایل ‌ها به کار می ‌رود و در اپلیکیشن یا وب سایت هم به نمایش در می ‌آید. از خصوصیات این نوع ویدیوها این است که بی ‌صدا هستند و به راحتی در محتوای سایت ‌ها شناخته می ‌شوند. اگر فردی به کالایی که در تبلیغ معرفی می ‌شود، علاقه دارد با کلیک روی ویدیو می‌ تواند دیگر اطلاعات محصول را پیدا کند.

این نوع روش تبلیغ که از اصول تبلیغات ویدیویی و تصویری در اینترنت است، برای بیشتر شرکت‌ ها یا دیگر مشاغلی است که می‌ خواهند برند خود را بیشتر معرفی کنند و نیاز به بازدیدکنندگان بیشتر با هزینه‌ های مناسب و کم هستند. برای افرادی که در شروع کسب و کار خود هستند نیز روش مناسبی است.

 

تبلیغ ویدیو Bumper

از روش ‌های تبلیغات ویدیوهای یوتیوب به شمار می ‌رود و تقریبا مشابه تبلیغات قبل، بین و بعد از نمایش ویدیو است. تنها تفاوتی که دارد، حدود ۶ ثانیه این تبلیغ زمان می ‌برد و کاربر نمی ‌تواند آن را رد کند. البته شاید به غیر از یوتیوب در وب سایت ‌ها و دیگر برنامه ‌ها همچنین تبلیغی را هم مشاهده کنید. این نوع تبلیغ دیجیتالی پولی محسوب می ‌شود و انواع برندها نسبت به تعداد نمایش این تبلیغ هزینه پرداخت می ‌کنند. هر شرکت یا کسب و کار مختلفی نیاز به رساندن پیام کوتاه و رسایی به کاربر دارد، از این نوع تبلیغ Bumper استفاده می‌ کنند.

 

تبلیغ ویدیویی دسیکاور

این نوع روش تبلیغ را در جستجوی یوتیوب و در صفحه های اصلی، زمانی که از تلفن‌ های هوشمند خود استفاده می‌ کنید، قابل مشاهده است. مثل دیگر روش ‌های تبلیغات دیجیتالی، آگهی تبلیغ ها ویدیویی است و مانند همه ویدیوها می ‌توان با کلیک آن را مشاهده کرد. این روش از اصول تبلیغات ویدیویی و تصویری در اینترنت بوده، دارای برچسب‌ های کوچکی است و تبلیغ پولی محسوب می‌شود.

 

تبلیغ سر صفحه

این نوع روش تبلیغ حاوی تبلیغات متنوع و مختلفی است و یک دکمه اشتراک در شبکه‌ های اجتماعی داشته و می‌ توان گفت یک دکمه کال تو اکشن بسیار قوی محسوب می ‌شود که کاربران زیادی با این روش، تبلیغ را مشاهده می ‌کنند. البته تمامی آنها از اهداف کسب و کار شما نیستند. این روش و اصول تبلیغات ویدیویی و تصویری در اینترنت، برای آگاهی و معرفی بیشتر برند و حتی معرفی کالای جدید و بیشتر کردن آگاهی مخاطبین استفاده می ‌شود.

 

تلیغ در صفحه یکی از اصول تبلیغات ویدیویی و تصویری در اینترنت

 

دلیل اهمیت تبلیغات ویدیویی در کسب و کارهای آنلاین چیست؟

طبق تحقیقات انجام شده بیشتر شرکت‌ ها، تولید و ساخت ویدیو های تبلیغاتی را از روش‌ های موثر در بازاریابی معرفی کرده‌ اند. دلایل اهمیت این ویدیوها شامل موارد زیر است که عبارتند از:

  • به اشتراک گذاشتن ویدیو هایی در شبکه‌های اجتماعی بسیار راحت و متداول است.

 

  • با کمک اصول تبلیغات ویدیویی و تصویری در اینترنت، افراد و کاربران زیادی در سراسر کشور و حتی دنیا از برند مورد نظر آگاهی پیدا می‌ کنند.

 

  • با استفاده از ویدیو می‌توان اطلاعات را بهتر به مخاطب انتقال داد.

 

  • توسط این تبلیغات ویدیویی می ‌توان به افراد بیشتری که از تلفن ‌های همراه استفاده می ‌کنند، دسترسی پیدا کرد.

 

  • این ویدیوهای تبلیغاتی در صفحه موتور جستجو قبل از دیگر محتواها مشاهده می شوند.

 

  • بازدید کننده بیشتری را دارا است.

 

  • این ویدیوهای تبلیغاتی نرخ کلیک زیادتری را در وب سایت برند مورد نظر فراهم می‌ کنند.

 

  • با توانایی که این ویدیوها دارند، ترافیک ارگانیک زیادی در وب سایت یا صفحه کسب و کار و شبکه اجتماعی پیدا می ‌کنند.

 

  • در این روش تبلیغات کانورژن ریت محتوا یا نرخ تبدیل ویدیو بیشتر است و تعداد مخاطبینی که به مشتری تبدیل می ‌شوند هم افزایش پیدا می ‌کنند.

 

  • اعتماد و اعتبار برند توسط این نوع تبلیغات بیشتر می‌ شود.

 

دلیل اهمیت اصول تبلیغات ویدیویی و تصویری در اینترنت

 

کلام پایانی

در چند سال گذشته اصول تبلیغات ویدیویی و تصویری در اینترنت مورد توجه قرار نمی‌ گرفت و کاربران برای دیدن آنها زمانی را اختصاص نمی ‌دادند. اما امروزه با تغییر اوضاع و احوال بیشتر شرکت ‌ها و فروشگاه‌ های مختلف به ساخت و تولید این ویدیوها می ‌پردازند و در شبکه‌ های اجتماعی و وب سایت ‌های خود انتشار می ‌دهند تا مشتری بیشتری را جذب کنند. می ‌توان گفت امروزه از راهکارهای تاثیرگذار در تبلیغات محسوب می‌ شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *