اهمیت سئو برای کسب و کارهای آنلاین

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

کلمه سئو SEO برگرفته از Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است و شامل تکنیک‌های است که باعث می شود به افرادی که به دنبال محصول یا خدمات شما از طریق موتورهای جستجو مانند بینگ و یاهو و گوگل هستند معرفی شوید. قرار گرفتن نام سایت شما در رتبه‌های بالا در صفحات نتایج موتور‌های جستجو (SERPs) بسیار ارزشمند است ، در واقع این یک تبلیغ رایگان در بهترین فضای تبلیغاتی جهان است. این فرآیند باعث می شود ترافیک رایگان و طبیعی از سمت موتورهای جستجو مانند گوگل به سمت سایت شما هدایت شود.
با توجه به اینکه این ترافیک از طریق جستجوی کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار شما بدست آمده است ، امکان جذب و تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری بسیار بالا است. پس سئو نقش بیار زیادی در بهینه سازی سایت و کسب و کار های آنلاین دارد.

اهمیت سئو سایت

هدف سئو سایت چیست و چرا سئو مهم است

در بازار های رقابتی امروز و با بوجود آمدن کسب و کارهای اینترنتی و فروشگاه های آنلاین زیادی در بستر اینترنت هر کسب و کار اینترنتی را نمیتواند بازار اینترنتی را در دست بگیر و موفق شود ، مگر به کمک سئو سایت . بهینه سازی سایت در موتور های جستجو اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که هر سایت و فروشگاهی برای بدست گرفت درصد زیادی از بازار نیاز مند دیده شدن توسط گوگل و بالا آمدن سایت در صفحات و لینک های اولیه موتور های جستجو است . بنابراین به وضوح روشن است اگر صاحب یک وبلاگ ، سایت یا فروشگاه اینترنتی باشید سئو می‌تواند باعث رشد و رسیدن به اهداف کسب و کارتان شود.

چرا بهینه سازی سایت مهم است

  • اکثر کاربران یکی از پنج پیشنهاد بالاتر را در صفحه نتایج جستجو انتخاب می‌کنند و هرچه در این رتبه‌بندی بالاتر باشید در نتیجه بازدیدکننده و مشتری بیشتری را خواهید داشت.
  • سئو فقط در مورد موتورهای جستجو نیست و پیاده سازی یک استراتژی خوب در این رابطه باعث بهبود تجربه کاربری و کاربردپذیری وب سایت می شود.
  • سئو همچنین باعث ترویج سایت در شبکه‌های اجتماعی می شود. در واقع افرادی که سایت شما را از طریق موتورهای جستجو کشف می کنند به احتمال زیاد آن را در فیس بوک، توییتر، گوگل پلاس و دیگر شبکه‌های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک می گذارند.

هنگامی که شما یک کلمه یا سوالی را در گوگل (یا هر موتور جستجوی دیگر) جستجو می‌کنید پاسخ آن از طریق صفحه نتایج (SERP) نمایش داده می‌شود. در هر لحظه برای مرتب کردن این نتایج مجموعه الگوریتم های پیچیده‌ای اجرا می‌شوند که شامل عوامل رتبه بندی (SEO Ranking Factors) است و موتورهای جستجو با توجه به آن تصمیم می‌گیرند سایت شما در چه رتبه‌ای قرار گیرد.بنابراین سایت بهینه سازی شده با رعایت فاکتورهای سئو شانس بیشتری برای قرارگیری در رتبه‌های بالا را نسبت به سایت‌های غیر بهینه سازی شده دارد.

چه استراتژی هایی در سئو را میتوانید در نظر بگیرید

رویکردهای شما در مسئله سئو می‌تواند از جنبه‌های مختلفی بررسی شود.

  • برندینگ: حضور گسترده به عنوان برند در سطح اینترنت و شناخته شدن
  • بازاریابی مشتری: مناسب سایت‌های شرکتی و فروشگاهی
  • بازاریابی مخاطب: برای سایت تفریحی و رسانه‌ای
  • افزایش بازدید سایت: برای سایت‌های خبری

این‌ ها استرانژی‌ هایی است که بر اساس حوزه فعالیت وب‌سایت خود می‌توانید از یک یا ترکیبی از آنها استفاده کنید. بعنوان مثال سایت دیجی‌ کالا از تمام این استراتژی‌ها بطور همزمان بهره می‌برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + دوازده =