اهمیت و نقش طراحی سایت شرکتی در تجارت الکترونیک چیست؟

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

طراحی سایت و اهمیت آن در رشد و پیشرفت کسب وکار

با توجه به رشد و پیشرفت بسیار سریع جوامع و دنیای امروزی کسب و کارها با روش ‌های جدیدی به فعالیت می ‌پردازند و خرید و فروش یا همان تجارت با تکنیک ‌های متنوعی در حال انجام است. دیگر تجارت الکترونیک یک روش مجزا و جدا از کسب وکارها نیست و هر فردی که صاحب کسب و کاری است، برای موفقیت بیشتر نیاز است که با فناوری ‌های جدید دنیا آشنا شده و آن را به کار بگیرد. به یکی از فناوری ‌ها و ابزارهای جدید به طراحی سایت ‌های شرکتی می توان اشاره کرد که وسیله ‌ای جذاب و مهم بوده و میزان فروش و درآمد را افزایش می ‌دهد. در این مقاله به اهمیت طراحی سایت شرکتی در تجارت الکترونیک پرداخته شده است.

طراحی سایت شرکتی

سایت ‌های شرکتی سایت ‌هایی هستند که یک سازمان و شرکتی را با تمام محصولات وخدماتی که دارند به کاربران و مخاطبین خود معرفی می کنند و یکی از ابزارهای ارتباطی قوی بین شرکت ها و مخاطبین برای جذب مشتری بیشتر و جدید به شمار رفته و همین طور رابطه با مشتریان گذشته را هم حفظ می کنند. سایت شرکتی یکی از ابزارهای مفید بازاریابی ‌ها است و به سازمان ‌ها ودیگر کمپانی ها کمک می ‌کند تا در تبلیغات و رقابت ها بیشتر و بهتر دیده شوند.

با طراحی سایت ‌های شرکتی می ‌توان پایه و بنیان حضور خود در فضای مجازی و اینترنت را پایه گذاری کرد و با روش های خدمات سئو و بهینه کردن سایت شرکت ‌ها به فروش بیشتر دست پیدا کرد. پس اهمیت طراحی سایت شرکتی در تجارت الکترونیک به دلیل جذب مشتری و افزایش فروش و رشد وگسترش کسب و کار دارای اهمیت است.

اهمیت طراحی سایت شرکتی در تجارت

امروزه با گسترش پیدا کردن انواع مختلفی از رسانه ‌های اجتماعی و با طراحی سایت ‌های مختلف که در ارائه محصولات و خدمات نقش مهمی در تجارت دارند، بیشتر مردم مایل هستند به جای رفتن به فروشگاه‌ های مختلف، با تمام مشکلاتی که وجود دارد، به سایت ‌های فروشگاهی آنها سر زده و با انجام چند کلیک، خرید خود را انجام دهند. از جمله دلایل اهمیت طراحی سایت در تجارت شامل موارد زیر هستند:

افزایش درآمد

با طراحی سایت شرکتی نسبت به فعالیت ‌های حضوری، مشتریان بیشتری با شما آشنا خواهند شد و فروش خدمات هم نسبت به قبل بسیار افزایش پیدا می کند و درآمد بیشتری هم کسب خواهید کرد.

کسب اعتبار

امروزه شرکت ‌ها و سازمان ‌هایی که وب سایتی برای خود طراحی نکرده اند، هر فردی  به سادگی به آنها اعتماد پیدا نمی کند. پس مهم ‌ترین و اصلی ‌ترین نیازهای هر شرکت، اعتبار است که در رتبه اول قرار دارد و افراد با طراحی سایت شرکتی می توانند آن را کسب کنند. همچنین بهتر است با اهمیت طراحی سایت شرکتی در تجارت الکترونیک بیشتر آشنا شده و برای خود اعتبار بسازند و اعتماد مخاطبین را هم کسب کنند.

دسترسی همیشگی

با دارا بودن سایت، همیشه در دسترس مخاطب و مشتری خواهید بود و در هر زمان به سادگی اطلاعات محصولات و خدمات شرکت در دسترس مخاطب و کاربر قرار خواهد گرفت. حتی امکان ارتباط با شرکت نیز وجود دارد و با دسترسی همیشگی به سایت می توان خریدها را آنلاین را انجام داد که موجب رضایت مخاطبین می ‌شود.

کاهش نرخ پرش

یک اهمیت طراحی سایت شرکتی در تجارت الکترونیک این است که موجب کاهش نرخ پرش مخاطب در سایت می ‌شود. اگر طراحی سایت قوی باشد، مشتری زیادی جذب می ‌شود و موجب می‌ شود این کاربران مدت زمان طولانی در سایت شما بمانند.

جذب مشتری و مخاطب بیشتر

با طراحی سایت شرکتی قوی در هر منطقه جغرافیایی که باشید، می ‌توانید مشتری داشته باشید و با روش ‌های مناسب می ‌توان مشتریان زیادی را به سایت خود جذب کرده و موجب بیشتر شدن فروش و درآمد شوید. توجه به اهمیت طراحی سایت شرکتی در تجارت الکترونیک باعث تاثیر بیشتر در کسب و کار و موفقیت در بخش اینترنت می شود.

اهداف وب سایت ‌های شرکتی

زمانی که سازمان یا کمپانی و حتی موسسه‌ ها سایتی را طراحی و راه اندازی می کنند، توسط این روش محصولات و خدماتی را که دارند به مخاطبین و افراد دیگر معرفی می ‌کنند. می ‌توان گفت این یک فرصت ایده آل و مناسب برای رشد وگسترش کسب و کار است؛ زیرا بیشتر افراد امروزه از اینترنت بهره مند هستند و این کمپانی ‌ها می ‌توانند در رقابت سازمان ‌ها و شرکت ‌ها شرکت کنند.  اهداف و اهمیت طراحی سایت شرکتی در تجارت الکترونیک عبارت اند از:

 • معرفی کردن کالاها و محصولات تولیدی سازمان ‌ها و شرکت ‌ها
 • رونق و افزایش کسب و کار و داشتن تجارتی پرسود و درآمد بیشتر
 • صرفه جویی کردن در هزینه‌ های شرکت و کمتر کردن هزینه ‌های موجود
 • کمک به برند سازی شرکت‌ ها و سازمان ‌ها
 • صرفه جویی کردن در به کارگیری نیروی انسانی به دلیل الکترونیکی بودن تمامی قسمت ‌ها در شرکت ها
 • ارائه کردن تمامی خدمات کمپانی‌ ها به مخاطبین و کاربران به روش آنلاین
 • کسب درآمد بیشتر از طراحی سایت به دلیل دریافت تبلیغات
 • انجام تمامی فرایند و فعالیت ‌ها در سایت به روش تمام وقت و ۲۴ ساعته

نکات مهم در زمان طراحی سایت شرکتی

طراحی کردن سایت ‌های شرکتی فعالیتی مهم محسوب می ‌شود که نیاز به ظرافت و دقت زیادی دارد. نیازمند توجه به نکات مهم است که عبارت اند از:

 • استفاده از فونت، تصویر و رنگ‌ بندی ‌های مناسب در طراحی سایت
 • توانایی واکنش گرایی
 • انجام به روز رسانی ‌های مداوم
 • ارائه لینک به شبکه‌ های اجتماعی
 • به کارگیری استاندارد های طراحی وب سایت
 • استفاده از CTA یا call to Action

با توجه به اهمیت طراحی سایت شرکتی در تجارت الکترونیک در طراحی آن به نکات مهم طراحی باید توجه خاص داشت تا یک وب سایت حرفه ‌ای را طراحی کرده و کسب و کار را رونق داد و فروش بیشتری داشت.

کلام پایانی

طراحی کردن وب سایت برای هر کسب وکار در جذب و حفظ مشتری و مخاطب بسیار موثر است. به دلیل اهمیت طراحی سایت شرکتی در تجارت الکترونیک باید تمامی مرحله‌ های تولید و ساخت وب سایت ‌ها به روش برنامه ‌ریزی شده و دارای هدف انجام بگیرد تا یک نتیجه مفید و مطلوبی را به دست آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *