تبلیغات ریتارگتینگ چیست؟ چقدر افزایش فروش یک فروشگاه موثر می باشد؟

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

تبلیغات ریتارگتینگ شیوه ای برای جذب دوباره مخاطبان به وب سایت شما است. از رفتن مشتریان بالقوه ناامید نشوید، سعی کنید با کمپین های ریتارگتینگ دوباره، نظر آنها را جلب کنید. تبلیغ های ریتارگتینگ چگونه عمل می کنند؟ اجازه دهید تا در این مقاله مجریان وب، متخصص در طراحی سایت، آن را بررسی کرده و به این سوال شما پاسخ دهیم.

 

تبلیغات ریتارگتینگ چیست؟

افرادی که از فروشگاه ما دیدن می کنند، همگی خریداران بالقوه نیستند. در دنیای واقعی نیز زمانی که به صورت حضوری خرید می کنیم، به چندین فروشگاه سر میزنیم و یک محصول را در چند مکان بررسی و درباره آن پرس وجو می کنیم. در فضای مجازی و آنلاین نیز به همین صورت است، اما نکته مثبت فروشگاه آنلاین آن است که همیشه فرصت دوباره برای جذب مشتری خارج شده از سایت، وجود خواهد داشت. تبلیغات ریتارگتینگ، در واقع همین فرصت دوباره است. مشتری بالقوه ابتدا از وب سایت شما بازدید می کند سپس، بدون خرید کردن خارج می شود، شما پس از مدتی با تبلیغات ریتارگتینگ دوباره نظرش را جلب می کنید و این بار مشتری بالقوه، تبدیل به خریداری خوشحال و راضی می شود.

 

چرا تبلیغات ریتارگتینگ تاثیرگذار و مهم است؟

این شیوه تبلیغ، کاربرانی را مورد هدف قرار می دهد که حداقل یک بار از وب سایت شما بازدید کرده باشند. این بازدید احتمالا در راستای جستجوی محصول یا خدمتی خاص، بوده است. در نتیجه کاربر با فضای وب سایت شما آشنا شده است. همواره دیدن یک فضای آشنا، به ما احساس امنیت می دهد و این در مورد کاربران نیز صدق می کند. با انجام ریتارگتینگ، شما یک پیشنهاد دوباره به کاربر می دهید و به این شیوه، نظر او را جلب خواهید کرد. تاثیر این حالت از تبلیغات اولیه و معرفی بیشتر است و طبق آمار اثربخشی بیشتری در افزایش نرخ بازگشت سرمایه دارد.

 

انواع تبلیغات ریتارگتینگ

ریتارگتینگ به دو حالت پیکسل محور (Pixel-Based) و فهرست محور (List-Based) انجام می شود. در حالت پیکسل محور که متداول ترین نوع ریتارگتینگ است، کاربر از سایت شما دیدن می کند و یک فایل کوکی در مرورگر آنها ذخیر می شود. زمانی که کاربر از وب سایت خارج می شود، پلتفرم های ریتارگتینگ از طریق این کوکی متوجه می شوند که کاربر از کدام صفحه بازدید داشته است و طبق آن تبلیغات شما به کاربر نمایش خواهند داد. روش ریتارگتینگ فهرست محور، زمانی انجام می شود که شما ایمیل های مخاطبان هدف خود را در اختیار دارید و از طریق یک کمپین ایمیلی می توانید محتوای خاص وب سایت خود را به آنها نمایش داده و آنها را به بازدید مجدد از سایت ترغیب کنید. این روش نسبت به حالت پیکسل محور، آنچنان رایج نیست، اما این امکان را فراهم می کند تا ایمیل را به گروه های خاصی ارسال کرده یا پیشنهادات ویژه ای را برای آنها، شخصی سازی کنید.

 

 

انواع تبلیغات ریتارگتینگ

 

مزایای بازاریابی ریتارگتینگ

کمپین های ریتارگتینگ، فرصتی جدید برای ما فراهم می کنند تا محصولات و خدمات خود را به شیوه ای متفاوت به مخاطبان معرفی کنیم. این کار کمک می کند تا افزایش آگاهی نسبت به برند صورت گیرد. همان طور که اشاره کردیم این شیوه باعث افزایش نرخ تبدیل بازدید کنندگان به مشتریان می شود. اگر با مراحل قیف فروش آشنا باشید، شیوه های ریتارگتینگ باعث می شود تا روند انجام مراحل با موفقیت بیشتری پیش رود و به مرحله پایانی که خرید است، نزدیک شود. حتی اگر مشتری پیش از این، از شما خرید کرده باشد، با ریتارگتینگ دوباره محصولات و خدمات خود را به او یادآوری می شوید. این کار باعث افزایش ارزش طول عمر مشتری، خواهد شد. به این معنی که ترغیب می شود تا به خرید در وب سایت شما ادامه دهد و تبدیل به یک مشتری وفادار شود.

 

تبلیغ ریتارگتینگ چگونه به افزایش فروش کمک خواهد کرد؟

ما روزانه با تبلیغات مختلفی رو به رو می شویم. از طریق تلویزیون، شبکه های اجتماعی، بنرهایی که در سطح شهر قرار گرفته اند و انواع بسیار دیگری که افزایش تعداد آنها باعث می شود تا کاربران کمتر به آنها توجه کنند. این یک مسئله منفی برای کسب و کارها است. برای حل این مشکل، تبلیغات ریتارگتینگ وارد بازاریابی شد. در این روش با انجام شخصی سازی های لازم براساس پرسونای کاربر، نظر او را بیشتر از پیش جلب خواهید کرد. این تبلیغات برای کسانی نیست که بار اول می خواهند با برند شما آشنا شوند. این شیوه تبلیغات برای افرادی است که پیش از این به وب سایت شما وارده شده اند. به این معنا که آنچه نیاز داشته اند، در وب سایت شما وجود داشته است. حال ممکن است هزینه آن بالا بوده یا به دلایل دیگر از خرید منصرف شده باشند. در حالت ریتارگتینگ شما آن فرد را مخاطب قرار می دهید و برای مثال تبلیغات فصلی را برایش ارسال می کنید تا با هزینه ای کمتر آنچه نیاز دارد را تهیه کند. در نتیجه، احتمال بیشتری وجود دارد که محصول را بخرد.

 

نکات مهم در کمپین های تبلیغات ریتارگتینگ

  • مشتری را خوب بشناسید.
  • برای رفع نیاز مشتری تلاش کنید.
  • از تماس با مشتری و جویای شدن نظر او نترسید.
  • اهداف کمپین ریتارگتینگ را مشخص کنید.
  • صفحه های فرود مناسبی طراحی کنید.
  • در پلتفرمهای ریتارگتینگ ثبت نام کنید.
  • به طور مداوم واکنش ها را تحلیل و در راستای بهینه سازی تلاش کنید.

 

سخن پایانی

تبلیغ های ریتارگتینگ یکی از شیوه های اثربخش تبلیغات هستند. کسب و کار شما از این طریق فرصت دوباره ای، برای جذب مخاطبان پیدا می کند. با بررسی و تحلیل رفتار کاربران می توانید تبلیغات موثری را به آنها نمایش داده و آنها را به خرید ترغیب کنید. برای اطلاع از شیوه ثبت نام در پلتفرم های ریتارگتینگ با مشاوران ما در تماس باشید. امیدواریم این مقاله مجریان برای شما مفید و کاربردی بوده باشد.

 

سوالات متداول

  1. تبلیغات ریتارگتینگ چیست؟

ابزار یا استراتژی است که کاربران را دوباره به بازدید از وب سایت شما ترغیب می کند با این هدف که مراحل قیف فروش با موفقیت به پایان برسد.

 

2.تبلیغات ریتارگتینگ چقدر موثر است؟

طبق مطالعه های انجام شده توسط AdRoll، تبلیغات ریتارگتینگ تا 400 درصد پاسخ به تبلیغات را افزایش داده و منجر به افزایش 147 درصدی میانگین نرخ تبدیل شود.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *