لوگو طراحی سایت
Search
Close this search box.

تبلیغات لوکال گوگل – جذب مخاطبان محلی با استفاده از ابزارهای لوکال سرچ

مطالب مفید

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

تبلیغات اینترنتی در گوگل

بیشتر کسب و کارهایی که از اینترنت و سایت برای جذب مشتری استفاده می‌ کنند، برای اینکه در این کار موفق شوند، باید برای خود برنامه ‌ریزی‌ هایی را انجام دهند تا مشتریان را شناخته و آنها را جذب کنند. البته نمی ‌توانند کل افراد جامعه یا کشور را مخاطب خود قرار دهند؛ پس سعی می‌ کنند با استفاده از روش‌ ها و تکنیک‌ هایی مانند: تبلیغات لوکال گوگل یا تبلیغات محلی کسب و کارهای خود را قوی تر شروع کرده و آن را بسازند.

 

لوکال سئو چیست؟

از نکات و اصول ابتدایی لوکال سئو این است که در موتورهای جستجو شما را بهتر نمایش می‌ دهد. یعنی می توانید کسب و کارهای خود را در جستجوهای محلی بهینه سازی کنید. جستجوها همه در گوگل به یک شکل انجام می ‌شود. مخاطب مطلب مورد نیاز خود را جستجو می‌ کند و گوگل دیتاهای موجود را چک کرده و نمونه بهترین آنها را نمایش می‌ دهد. لوکال سئو یا همان سئوی محلی به این دلیل منحصر به فرد است که در این قبیل جستجوها برای رتبه بندی‌ از گروه‌ ها و مجموعه‌ های مختلفی استفاده می‌ کند.

لوکال در اصل سیستمی است که گوگل آن را ارائه کرده و افراد می‌ توانند به روش رایگان کسب و کارهای خود را در حوالی محل زندگی خود تبلیغ کرده و توسط گوگل برای خود مشتری جذب کنند. به طور مثال اگر صاحب یک مغازه پرنده فروشی هستید، با ثبت کردن این مغازه در گوگل افرادی که در نزدیکی محل مغازه شما هستند با سرچ کردن کلمه محل، شما را پیدا می ‌کنند. پس با استفاده از روش‌ های لوکال سئو و تبلیغات لوکال گوگل می‌توان کالاها و خدمات و کسب و کارها را به روش محلی در جامعه تبلیغ کرد و به صورت هدفمند فعالیت ‌های خود را ادامه داد.

 

چرا باید تبلیغات لوکال گوگل انجام داد

 

چرا باید تکنیک تبلیغات لوکال گوگل داشت؟

امروزه اغلب مخاطبین توسط جستجوهای محلی، کالا و خدمات مورد نظر خود را پیدا می‌ کنند و تلاش دارند که کلمات یا عبارت ‌های جستجو را کمتر کنند. پس از نکات مهم این است که سایت شما در صفحه اول جستجوها قرار بگیرد. دلایلی که بهتر است تبلیغات لوکال گوگل را داشته باشید، شامل موارد زیر است:

  • نرخ تبدیل کردن مخاطب یا کاربر به مشتری در لوکال یا برگشت سرمایه سریع ‌تر انجام می ‌شود.

 

  • روش ‌های تبلیغات لوکال گوگل ساده ‌تر است و اغلب روی بازاریابی ‌ها متمرکز است.

 

  • حدود ۴۰ تا ۶۰ درصد مخاطبین و مشتریان در دستگاه ‌های خود از جستجوی لوکال برای یافتن نیازهای خود استفاده می‌ کنند.

 

  • بیشتر خدماتی که در گوگل برای لوکال سئو در نظر گرفته می‌ شود، به صورت کاملا رایگان است.

 

  • از طریق لوکال بازارهای هدف را بهتر و بیشتر می ‌توان تحت پوشش گرفت.

 

امروزه با توجه به رشد و پیشرفت تکنولوژی بیشتر افراد از اینترنت در انجام کارهای خود بهره می ‌برند و افراد کمی هستند که برای یافتن خدمات یا کالاهای مورد نظر خود در نزدیکی محل سکونت به لیست‌ ها و آگهی‌ های کاغذی سر می ‌زنند.

 

ابزارهای سئوی محلی در جذب مخاطب یا مشتری

حالا که با مفهوم لوکال و تبلیغات لوکال گوگل آشنا شدید و دانستید که به چه دلیل باید این تکنیک ‌ها را داشت، ابزارهای مهم این لوکال سئو در جذب مشتری را برای شما بیان می‌ کنیم:

 

ابزار screaming frog

با داشتن این ابزار می ‌توان بیشتر خطاهای تکنیکال که در وب سایت رخ می ‌دهد را برطرف کرد. توسط ابزار screaming frog  صفحاتی که در وب سایت دچار خطاهای ۴۰۴ هستند را می‌ توان مشاهده کرد و آن را بررسی کرد که کدام صفحه وب سایت، تیتر و توضیحات صفحه دارد. با این ابزار تا ۵۰۰ صفحه از وب سایت خود را می ‌توان به روش رایگان تجزیه و تحلیل کرد؛ البته نوع پولی آن هم وجود دارد که ۲۰۰ دلار است و نامحدود است.

 

ابزار Ahrefs

با یک ابزار تبلیغات لوکال گوگل به نام Ahrefs را می ‌توان بررسی کرد که چه سایتی بدون اطلاع از شما در وب سایت لینک زده ‌اند و آنها را حذف کرد. زیرا این لینک‌ های زیادی حکم سم را در سئو و بهینه سازی وب سایت شما دارند. از طریق این ابزار به گوگل اطلاع می ‌دهید که لینک‌ های اضافی که در سایت شما هستند، به شما ارتباطی پیدا نمی ‌کنند.

 

ابزار MOZ

این هم یکی دیگر از ابزارهای تبلیغات لوکال گوگل است که افراد می ‌توانند اکستنشن ‌های آن را روی گوگل کروم‌ خود نصب کرده و مورد استفاده قرار دهند. پس قبل از آن با یک ایمیل در وب سایت خود MOZ بسازید و اکانت را تهیه کنید تا اگر می ‌خواهید مقاله ‌ای از وب سایت خود به لینک خارجی به وب سایت ‌های دیگر بدهید توسط این ابزار MOZ ارزش (DA) و ارزش صفحه (PA) وب سایت‌ های مقصد را تجزیه و تحلیل کنید.

 

ابزار Buzzstream

با استفاده از این ابزار هم لینک‌ های محلی را می ‌توان بهینه کرد و به افراد کمک کرد تا در مورد شرکت‌ های خود اطلاعات بیشتری را ارائه دهند.

 

ابزار Buzzstream در تبلیغات لوکال گوگل

 

سئوی محلی یا لوکال سئو چطور روی کسب و کارها اثر می ‌گذارد؟

با توضیحاتی که در مورد لوکال و اهمیت داشتن آن داده شد، می ‌خواهیم بدانیم که چطور روی رشد و پیشرفت کسب و کارها تاثیر می‌ گذارد. تاثیرات تبلیغات لوکال گوگل یا سئوی محلی شامل موارد زیر است که عبارت ‌اند از:

  • مشتری راحت ‌تر به اطلاعات کسب و کار دسترسی پیدا می‌ کند.

 

  • زمانی که لوکال سئوی خود را بهینه سازی کردید، هر مخاطب یا کاربری در زمان کوتاه می‌ تواند به لیست کالا و خدمات، راه‌ های ارتباطی، تخفیف ‌ها و تصویر محل کار شما دسترسی پیدا کنند.

 

افزایش ترافیک

ترافیک ارگانیک سایت در بیشتر زمان‌ ها از رتبه‌ های اول به دست می آید؛ یعنی نرخ کلیک افزایش پیدا می‌ کند و ترافیک زیادی به سایت شما هدایت می‌ شود.

 

افزایش نرخ تبدیل مشتری

کاربران اغلب برای برآورده شدن نیازها و خواسته ‌های خود از جستجوهای محلی استفاده می‌ کنند تا زودتر به مشتری تبدیل شوند. بیشتر سرنخ ‌ها هم از سئوی محلی جذب می‌ شوند که واقعی بوده و نرخ تبدیل هم بیشتر می ‌شود.

 

افزایش تعداد مشتریان در تبلیغات لوکال گوگل

زمانی که سایت شما در رتبه ‌های اول و برتر نمایش داده می ‌شود، یعنی برند شما از بهترین نتیجه ‌ها بوده و کاربران در جستجوهای خود آن را مشاهده می‌ کنند و ممکن است به روش حضوری به شما مراجعه کنند.

 

افزایش تعداد تماس‌ های تلفنی در تبلیغات لوکال گوگل

زمانی که مخاطبین برند شما را در رتبه ‌های برتر می ‌بینند، اگر هم قصد خرید یا حضوری مراجعه کردن نداشته باشند، ممکن است تماس بگیرند و به لید (سرنخ) تبدیل شوند.

 

ایجاد مزیت رقابتی

زمانی که روی تبلیغات لوکال گوگل و یا سئوی محلی متمرکز می ‌شوید و رتبه بالا در گوگل پک کسب می‌ کنید، حالت رقابتی ایجاد می ‌شود و مشتریان هدفمند را به سایت خود جذب می‌ کنید.

 

ایجاد مزیت رقابتی در تبلیغات لوکال گوگل

 

کلام پایانی
زمانی که افراد روی سئوی محلی یا تبلیغات لوکال گوگل سرمایه‌ گذاری می ‌کنند، شاید به نظر بیاید که افراد محدودی را هدف قرار داده ‌اند؛ ولی در راه معرفی کسب و کار هدفمندتر اقدام کرده ‌اند. زمانی که روی سئو لوکال دست می ‌گذارید، یک راه درست و دقیق برای ارتباط پیدا کردن و جذب مشتریان پیدا کرده ‌اید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *