تبلیغات گوگل چیست

مضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

شاید از اولین باری که خرید اینترنتی انجام داده اید زمان زیادی نگذشته باشد، اما در مقابل مطمئنا از اولین باری که به صورت سنتی خریدی را انجام داده اید مدت زیادی گذشته است. شاید حتی میزان خریدهای شما به صورت اینترنتی بسیار بیشتر از حالت سنتی باشد. همانطور که تبلیغات سنتی در رسانه ها از قدیم رواج داشته و شرکت ها از انواع مختلف تبلیغات رادیویی، چاپی (روزنامه و تراکت) و تلویزیونی استفاده می کردند، امروزه نیز تبلیغات سنتی جای خود را به تبلیغات اینترنتی داده است. تبلیغات گوگل رایج ترین نوع تبلیغات است که توسط بسیاری از شرکت ها و کسب و کارها مورد استفاده قرار میگیرد.

معرفی تبلیغات کلیکی گوگل

تبلیغات کلیکی گوگل یا گوگل ادز سرویسی است که شرکت گوگل به صورت آنلاین ارائه می دهد. شما می توانید از این طریق تبلیغات خود را روی صفحات گوگل بارگذاری کنید و از این طریق برای کسب و کارهای خود مشتری جذب کنید. ناگفته نماند که در این نوع تبلیغات به ازای هر کلیک که مشتری انجام می دهد تا تبلیغات شما را ببیند، باید هزینه ای را بپردازید.

در تبلیغات کلیکی گوگل شما می توانید با تعیین کلمات کلیدی خاص که مرتبط با کسب و کار شما هستند، مخاطبان را به سوی سایت خود سرازیر کنید. در حقیقت شما می توانید مخاطبان خاصی را هدف خود قرار دهید تا تبیلغات شما را ببینند. در تبلیغات گوگل ادز شما می توانید از تمام راه های که گوگل ادز در اختیار شما قرار داده به نفع خود استفاده کنید. از قرار دادن ویدئوها، گرافیک ها، تبلیغات گوگل درون برنامه ای برای موبایل ها و ساده ترین شکل آن قرار دادن متون تبلیغاتی گوگل ادز.

انواع تبلیغات در گوگل

خدمات در گوگل بسیار متنوع است. علاوه بر ارائه خدمات وسرویس های جستجوگر، فعالیت گسترده‌ای نیز در سیستم تبلیغاتی دارد. به کمک تبلیغات گوگل، می‌توان انتخاب کرد که تبلیغات در کجا به نمایش در آید، بودجه مناسب کسب و کار خود را برای تبلیغات تنظیم کرد.

فرمت‌های مختلف تبلیغات در گوگل عبارتند از:

 • تبلیغات متنی:مهم‌ترین نوع تبلیغات که به صورت جستجو و نمایشی امکان تبلیغ دارد
 • تبلیغات همراه با افزونه‌های تبلیغاتی:ضمیمه های مرتبط چون آدرس، پیشنهاد، تخفیف و… با قابلیت نمایشی
 • تبلیغات فروشگاهی Shopping :مناسب برای جستجوی محصولی برای خرید از سوی کاربران
 • تبلیغات ویدئویی:مناسب برای تبلیغ روی محتوای ویدئویی
 • تبلیغات تماسی:تنها با یک کلیک، امکان تماس کاربر با صاحب و کار از طریق ابزارهای ارتباطی چون موبایل و…
 • تبلیغات اپلیکیشنی:مناسب برای تبلیغ برای نصب اپلیکیشن با استفاده از سرویس گوگل پلی

مزایای تبلیغات گوگل

شاید تاکنون این سوال برای شما پس آمده باشد که مزیت های تبلیغ در گوگل چیست و چرا باید از آن استفاده کرد. در این قسمت با مزیت های تبلیغات در گوگل بیشتر آشنا شوید:

 • جذب مخاطبان هدف بیشتر
 • صرفه جویی در هزینه های تبلیغات خود
 • انعظاف پذیری و ادغام پذیری بالا گوگل ادز
 • نرخ بازگشت سرمایه بالا در تبلیغات گوگل
 • رشد و گسترش کسب و کار و بازدهی سریع
 • افزایش آگاهی از برند و برندسازی کسب و کار شما

چرا تبلیغات گوگل موثر است

گوگل یک موتور جستجوی بسیار پرکاربرد می‌باشد که 3.5 میلیارد کوئری را در روز دریافت می‌کند. لازم به ذکر است که پلت‌فرم گوگل ادز حدود 2 دهه است که فعالیت دارد و در حوزه تبلیغات پولی یک ارشد به‌حساب می‌آید. گوگل منبعی است که توسط افراد در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد تا بتوانند سوالاتی که با ترکیبی از تبلیغات پولی و نتایج ارگانیک پاسخ داده شده‌اند بپرسند. مطابق با گزارشی از گوگل مبلغان برای هر یک دلاری که در گوگل ادز خرج می‌کنند 8 دلار بدست می‌آورند. لذا دلایلی در این بین وجود دارد که نشان می‌دهد چرا تبلیغات در گوگل به‌نفع شماست.

آیا به دلایل بیشتری نیاز دارید؟ رقبای شما در حال استفاده از گوگل ادز می‌باشند ( و حتی ممکن است روی عبارات برند شده شما، مزایده کنند!). هزاران شرکت از گوگل ادز استفاده می‌کنند تا کسب‌وکارشان را تبلیغ کنند، بدین معنی که حتی اگر شما برای یک عبارت جستجویی به صورتی ارگانیک رنک بگیرید نتایج شما پایین نتایج رقبایتان قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − چهار =