چگونه بهینه تولید محتوا کنیم

مضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

هرکسی که وبسایت دارد و یا یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کرده است باید برای رسیدن به موفقیت دو عامل را در کنار همقرار دهید و محتوای سایت را براساس کیفیت بالا و قابلیت ارائه در موتورهای جستجو تولید کنید. به خاطر داشته باشید که علاوه بر آنکه محتوای سایت باید غنی و کاربر پسند باشد. زبانی که برای بیان این محتوا انتخاب می شود نیز بسیار اهمیت دارد. اگر زبان شما با آنچه مخاطب انتظارش را دارد تفاوت چشمگیری داشته باشد قطعاً شما مخاطبان بسیاری را از دست خواهید داد.

با تمام پیشرفت های موتورهای جستجو شما هنوز هم می توانید راهکارهایی بیابید که بصورت موقت و بدون ایجاد محتوای کاربرپسند به رتبه های بالای گوگل برسید. اما به خاطر داشته باشید که ماندگاری در این رتبه ها ناممکن است. زیرا که مخاطبان روز به روز کمتر به سایت شما توجه نشان خواهند داد. پس بهینه سازی سایت و همچنین نوشتن محتوای بهینه در این موفقیت نقش مهمی دارد، اما چگونه یک محتوای بهینه بنویسیم؟ با ادامه این مقاله همراه باشید!

تولید محتوا

چگونه بهینه تولید محتوا کنیم

قطعا یک محتوای عالی را نمی توان آموزش داد اما اصول نگارش یک مقاله خوب قابل یادگیری و آموزش است. شما درست مانند یک نویسنده باید داستان برند خود را برای مخاطبان درحالت های (متن، فیلم، صوت و …) مختلف بیان کنید. در ادامه چند نکته برای نوشتن یک مقاله خوب و تولید محتوا را بیان کرده ایم:

مقالات خود را با مثال ها قوی و غنی کنید: تجربه ما در این زمینه ثابت کرده است که مثالهای قوی و مرتبط بهتر از هر عنصر دیگر به مقالات شما ارزش و اعتبار می دهند. به کارگیری مثال هایی که در آنها از اخبار و مسائل روز به عنوان رفرنس استفاده می شود، کارایی بسیار بالاتری از مرجع قرار دادن مطالب دیگر است، همچنین این کار باعث میشود که با استفاده از برچسب های اتفاقات و مسائل بروز آمار بازدید سایت شما و همچنین رتبه سایتتان در گوگل بهتر شود.

هرگز خود واقعیتان را مخفی نکنید: برای تولید یک متن منحصر به فرد از شخصیت خودتان استفاده کنید. اگر شوخ طبع و یا حتی کمی عجیب و غریب هستید اجازه دهید این ویژگی ها در متن شما نمایان شود. این ویژگی ها کمک می کند خواننده تفاوت متن شما با دیگران را درک کند. درست است که همه شما ناچار به رعایت اصول مربوط به شرکت و سازمان خود هستید ولی می توان ضمن رعایت استاندارد های حرفه ای به متن ها اندکی حس اضافه کرد.

بهتر است مخاطب خود را به شناسید: وب سایت و یا وبلاگ شما دفترچه یادداشت شما نیست. شما باید زبانی را برای ارتباط برقرار کردن با مخاطب خود انتخاب کنید که برای مخاطب دلپذیر و قابل فهم باشد. اگر مخاطب شما جمعیت بزرگی را تشکیل میدهد. شما باید از متن های ساده تر استفاده کنید. و پاراگراف های خود را کوتاه تر کنید. در نهایت شما باید به مثال های مرتبط لینک ایجاد کنید و بعنوان سختگیرترین منتقد خود متن نوشته شده را چندین بار ویرایش کنید تا به متنی ایدآل برسید.

تولید محتوا سئو محور

بهینه سازی محتوا برای موتورهای جستجو به شما کمک میکند که سایت شما تعداد دفعات بیشتری توسط مخاطبان مورد بازدید قرار گیرد. این موضوع خود به خود باعث افزایش اعتبار برند شما نزد مخاطبان هم میشود.

سئو ارگانیک را هدف خود قرار دهید: هنگامیکه تلاش های خود را برای کسب رتبه بهتر و بهینه (غیر از رتبه تبلیغات کلیکی گوگل ) صرف می کنید. کاربرانی که در جستجوی کالا وخدمات شما باشند. متوجه حضور شما در گوگل خواهند میشوند. این راه یکی از بهترین روش ها برای جذب مخاطب می باشد.

جایگاه درست کلمات کلیدی: مطمئن شوید که کلمات کلیدی را در مقالات خود به درستی به کار برده اید. در عناوین مقالات و زیر عنوان ها از کلمات کلیدی استفاده کنید. از یک ساختار درختی برای درج کلمات کلیدی استفاده کنید و به ترتیب کلمات مهمتر را در عناوین اصلی تر و کلمات کم اهمیت تر را در متن مقالات خود درج کنید.

استفاده از تصویر در مقالات: پیشنهاد می شود که در مقالات خود حداقل از یک تصویر استفاده کنید. که نام و صفت ALT عکس با کلمه کلیدی مرتبط و یا یکسان باشد. این کار دو مزیت دارد. اول آنکه گوگل محتوا صفحات شما را بهتر درک می کند. دوم آنکه در جستجوی تصاویر گوگل عکس صفحات رتبه ای اخذ خواهند کرد. عکس ها در افزایش ماندگاری کاربران در سایت نیز نقش بسیار موثری ایفا می کنند. در دیجیتال مارکتینگ برای تولید محتوا وایرال شده وجود عکس در محتوا یک ضرورت محسوب میگردد.

هدف موتورهای جستجو این است که سایت هایی که رتبه های برتر دارند محتوای بهتری هم نسبت به رقبا داشته باشند و روش هایی که در این مقاله ذکر شده است نیز بر همین اساس تنظیم گردیده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 1 =