اهمیت قرار گرفتن لینک سایت در صفحه اول گوگل

مضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

امروزه با توجه به افزایش تعداد کسب و کارهای اینترنتی و به دلیل سودمند بودن سایت فروشگاهی و فروشگاه آنلاین ، سایت های زیادی در بستر اینترنت در حال رشد هستند . اما تنها درصد کمی از آنها موفق میشوند ، زیرا بسیاری گمان میکنند تنها با راه اندازی یک سایت و یا فروشگاه دیگر کار تمام است و میتواند در اتاق خود منتظر تماس مشتریان و سیل خرید های اینترنتی از سایتشان باشند! اما تنها داشتن یک سایت کافی نیست ، پس از طراحی سایت نوبت به دیده شدن آن توسط گوگل و لینک شدن آن در صفحات اول گوگل به هنگام جستجوی کلمات کلیدی میرسد. و این کار تنها با علم سئو و انجام راهکار های آن امکان پذیر است. صفحه اول گوگل ، آرزوی هر مالک وب سایتی است که لینک سایت خود را در آن قرار دهد، از این رو همیشه سعی می کنند بهترین متخصصان سئو را برای دستیبابی به این هدف استخدام کنند. اما همانطور که می دانید، در هر صفحه نتایج گوگل فقط ده لینک نمایش داده می شوند و برای اینکه در صفحه اول گوگل قرار بگیرید، باید کاملا اصولی مراحل سئو را بپیمایید، مخصوصا اینکه اگر کلمه کلیدی که انتخاب می کنید، جز کلمات پربازدید و تک کلمه ای باشد. برای قرار گرفتن لینک در صفحه اول گوگل ، باید سایت شما براساس موتورهای جستجو بهینه شود. گوگل در چند سال الگوریتم های متعددی را معرفی کرده است که مطابق بودن با هر الگوریتم به شما کمک می کند به راحتی و در سریع ترین زمان رتبه سایت خود را افزایش داده و بعد از مدتی درصفحه اول گوگل قرار بگیرید. البته باز هم تاکید می کنیم که این مساله به نوع انتخاب کلمه کلیدی شما بستگی دارد.

چرا رتبه اول گوگل مهم است

هنگامی که شما یک وب سایت بسیار خوب دارید که در آنجا درباره شغل و محصولات خود یا مجموعه ی تان به خوبی توضیح دادید و سایتتان آماده ی پول در آوردن است ولی هیچکس به سایتتان سر نمیزند چه کار می شود کرد ؟ این کاملا نا امید کننده است که اگر در صفحات سرچ گوگل دیده نشوید. یک سری به رقبای خودتان در گوگل بزنید ، ببینید چطور دارند به راحتی پول در می آورند و به گفته ی قدیمی ها پول جارو می کنند با اینکه شاید خیلی از ایده های شما را هم ندارند ولی چون در صفحه اول گوگل هستند ، طبیعتا فروش بیشتری دارند و به درآمد های بیشتر میرسند.

چند تکنیک برای قرار گرفتن لینک سایت در صفحه اول گوگل

 • کوتاه بودن نام دامنه وبسایت
 • داشتن متا تگ عنوان مناسب
 • انتخاب متا تگ توضیحات مناسب
 • داشتن تگ عنوان H1 اختصاصی
 • استفاده مناسب از کلمات کلیدی در متن
 • قرار دادن تگ ALT مناسب برای عکس ها
 • استفاده از لینک های داخلی و خارجی
 • بالا بودن سرعت سایت
 • داشتن نقشه سایت
 • انتخاب کلمات کلیدی مرتبط و قوی

مطالب مرتبط:
اهمیت سئو برای کسب و کارهای آنلاین
نقش طراحی گرافیکی سایت در سئو

رپورتاژ آگهی چگونه باعث ارتقاء رتبه سایت در گوگل میشود
تاثیر تولید محتوا در سئو سایت و اهمین آن در برندینگ

یک نکته برای زمان‌هایی که در انتخاب عبارت کلیدی تردید دارید

نکته‌ای که در ادامه می‌آید، تجربه‌ی ما در متمم است و از آن به صورت قطعی دفاع نمی‌کنیم. اما خودمان به عنوان یک قانون آن را همواره رعایت کرده‌ایم.فرض کنید نمی‌دانیم از بین سه عبارت زیر (که کمابیش یکسان هستند) کدام را انتخاب کنیم:

 • بهبود کیفیت تصمیم گیری
 • تصمیم گیری با کیفیت بهتر
 • ارتقاء کیفیت تصمیم گیری

می‌توانیم هر یک از این‌ها را در گوگل جستجو کنیم و ببینیم آیا در پایین صفحه، گوگل پیشنهادهای دیگری به ما ارائه می‌دهد؟ در مورد اول و سوم (بهبود کیفیت تصمیم گیری و ارتقاء کیفیت تصمیم گیری) پیشنهاد دیگری مطرح نمی‌شود. اما وقتی تصمیم گیری با کیفیت بهتر را جستجو می‌کنید، گوگل نتایج دیگری را هم پیشنهاد می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 2 =