سئو وردپرس برای بهینه سازی سایت و افزایش ورودی گوگل

مضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

سئو و بهینه سازی سایت، یک فرآیند زمانبر و مستمر است. فرآیند سئو با تحلیل و بررسی کلمات کلیدی و آنالیز رقبا آغاز می شود. در این فرآیند با استفاده از تکنیک های برنامه نویسی، محتوای سئو محور، ایجاد بک لینک در سایت های معتبر و… ترافیک و بازدید سایت افزایش خواهد یافت. روزبه روز با توجه به افزایش تعداد کاربران سایت و راه اندازی انواع سایت ها برای هر کسب و کاری اهمیت سئو و بهینه سازی سایت بیشتر میشود، هرچقدر باقدرت تر عمل کنید و بصورت استاندارد پیش روید میتوانید خود را بیشتر به گوگل نشان دهید.

سئو وردپرس چیست

سئو وردپرس، امری که از همان ابتدای راه اندازی سایت باید به فکر آن بود و تنظیمات مربوط به سئو را در وردپرس اعمال کرد تا بتوان بهترین نتیجه را از بهینه سازی سایت گرفت. وبمستران زیادی به دنبال افزایش ورودی گوگل از طریق بهینه سازی سایت و تولید محتوا هستند اما قبل از نوشتن مطالب بهینه باید نکات کلیدی سئو وردپرس را بر روی سایت اعمال کرد تا بتوان بهترین نتیجه ممکن را گرفت.

سئو گلاه سفید و سئو کلاه سیاه چیست

تمام کارهایی که برای افزایش ورودی گوگل و موتورهای جستجو صورت میگیرد سئو یا بهینه سازی وردپرس میگویند.
در این میان روش هایی موسوم به سئو کلاه سفید و کلاه سیاه مطرح میشوند که به طور خلاصه به توضیح هر کدام از آنها میپردازیم. به تمام روش های اصولی که بدون فریب گوگل و موتورهای جستجو باعث افزایش ورودی از آنها میشود، سئو کلاه سفید میگویند. در مقابل آن به تمام روشهایی که با فریب گوگل و موتورهای جستجو باعث افزایش ورودی از آنها میشود سئو کلاه سیاه میگویند.

هدف از بهینه سازی سایت چیست

بهینه سازی سایت به مجموعه اقداماتی گفته میشود که یک سایت را با توجه به کلمات مربوط به آن سایت که توسط کابران جستجو میشوند، در گوگل دیده شود و به کاربران نمایش داده شود.

مثلا برای یک کارخانه، هدف بهینه‌سازی وب‌سایت فقط دیده شدن کاتالوگ محصولات است که بعد با او تماس بگیرند. برای یک فروشگاه آنلاین هدف تبدیل بازدیدکننده به خریدار است، برای رسانه آنلاین هدف خوانده شدن بیشتر مطالب است و این که کاربر مدت زمان بیشتری را در سایت بماند، برای یک اپلیکیشن هدف منتقل کردن بازدیدکنندگان سایت به نصب اپلبکبشن است.

بهینه‌سازی سایت گاها بر روی بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جست‌وجو هم اثرگذار خواهد بود. اما به طور کلی هدف بهینه‌ سازی سایت برای موتورهای جستجو جذب یک کاربر از طریق جستجویی که انجام داده، هست و هدف بهینه سازی سایت اجرای کامل و صحیح یک فعالیت توسط آن کاربر جذب شده  در سایت است.

مراحل بهینه سازی سایت و سئو وردپرس

مراحل بهینه سازی سایت با وردپرس طراحی شده در این آموزش آنها را معرفی میکنیم، عبارتند از:

 1. بررسی وضعیت ایندکس شدن سایت در گوگل
 2. انتخاب بهترین پیوند یکتا وردپرس برای داشتن آدرس های سئو فرندلی
 3. انتخاب نمایش سایت با www یا بدون www
 4. انتخاب افزونه سئو وردپرس برای بهینه سازی مطالب
 5. افزودن نقشه گوگل برای مطالب XML sitemap
 6. ثبت سایت در سرچ کنسول گوگل Google Search Console
 7. بهینه سازی مطالب وردپرس با نوشتن پست های سئو شده
 8. بهینه سازی نظرات یا دیدگاه های مطالب
 9. افزودن نوفالو NoFollow به لینکهای خارجی
 10. نمایش خلاصه نوشته یا متن کامل در قالب وردپرس
 11. بهینه سازی سرعت بارگذاری وردپرس
 12. سئو و بهینه سازی تصاویر وردپرس
 13. افزایش امنیت وردپرس
 14. فعال کردن SSL و HTTPS در وردپرس
 15. و …

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × یک =