بهینه سازی سایت برای چه افرادی مناسب است و مخاطبان سئو سایت چه کسانی هستند؟

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

سئو چیست ؟ مخاطبان سئو سایت چه کسانی هستند ؟ هدف سئو سایت کمک به وب سايت‌ها در بدست آوردن محل بالا در نتايج جستجوي طبيعي و افزايش ارتباط بين صفحات و کلمات کليدي وارد شده توسط کاربران است. نمايش دادن بيشترين صفحات مرتبط با کوئری های جستجوي وارد شده داراي مزاياي زيادي هم براي کاربر و هم براي موتور جستجو است که در آن کاربر بيشترين نتايج مرتبط جستجو شده را پيدا مي‌کند و موتور جستجو قابل اعتماد مي‌شود چرا که الگوريتم آن بيشترين صفحات مرتبط را به کاربر نشان مي‌دهد.پس از اينکه سئو سایت براي بهبود رتبه‌ بندي سايت‌ در نتايج جستجوي طبيعي کار خود را شروع کرد، اين فرآيند نيازمند دانش و زمان براي پياده‌سازي روش‌هاي خود شد. زمان، بزرگ‌ترين سرمايه‌گذاري اوليه براي بهينه شدن سايت و يا يک صفحه وب است.بسته به اينکه چگونه کلمات کليدي رقابتي در بهينه سازي مورد استفاده قرار مي‌گيرند، سئو هفته‌ ها يا ماه‌ ها طول مي‌کشد تا به نتيجه برسد. اگر چه ممکن است نتايج بهينه‌ سازي جستجو به سرعت ديده نشود ولي در دراز مدت مزاياي سئو باعث افزايش رتبه‌ بندي سايت و افزايش بازديدکنندگان است.

اهمیت لینک اول بودن در صفحه اول گوگل

براي وب سايت‌ ها خيلي مهم است که در صفحه اول نتايج جستجو گوگل به خصوص جزو سه تا نتيجه طبيعي اول که 58.4 درصد کليک‌ها را شامل مي‌شود، قرار گيرند. این درصد کلیک ها برای سایت های فروشگاهی بسیار هائز اهمیت است چرا که این گونه سایت ها هدفشان جذب کاربر به سایت و نمایش محصولات خود به آنهاست. فرض کنید در اینترنت کلمه تقویم رومیزی را جستجو میکنید، شما اگر لینک مرتبط با آن را در لینک های اولیه صفحه اول گوگل مشاهده کنید حتما سری به آن ها میزنید و ممکن است محصول و یا هدف مورد نظرتان را در همان لینک های اولیه پیدا کنید و کلیک شما که یک کاربر برای آن سایت هستید تبدیل به یک مشتری شوید، و اگر کالایی که خریداری میکنید مورد رضایت شما باشد شما بارها و بارها برای خرید آن و یا کالاهای دیگر مورد نیازتان به همان سایت مراجعه میکنید.

و این هدف اصلی سئو سایت و بهینه سازی سایت است، تبدیل کاربر به مشتری بالقوه!!!!!

مطلب پیشنهادی: تولید محتوا چیست ؟

اهداف سئو سایت

اهداف سئو را میتوان بصورت خلاصه و گویا در موارد زیر عنوان کرد

 • در بازدید وب سایت تاثیر بسزایی دارد.
 • باعث ایجاد برند می شود.
 • باعث افزایش ترافیک سایت خواهد شد.
 • باعث شده وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بهتری برخوردار شد.
 • باعث افزایش فروش محصولات خواهد شد.
 • بهترین ابزار برای تبلیغات است.

سئو سایت برای چه افرادی مناسب است و مخاطبان سئو سایت چه کسانی هستند

اگر بخواهیم به صورت کلی بیان کنیم ، باید بگوییم برای هر کسی که وب سایت داشته باشد ، اهمیت سئو سایت غیر قابل انکار است. این سایت می تواند شخصی ، شرکتی ،فروشگاهی ، بلاگ و هر مدل دیگری باشد. فرقی نمی کند سایت شما به چه زبانی نوشته شده باشد. فرقی نمی کند شما از چه سیستم مدیریت محتوا استفاده می کنید. در هر حالت برای داشتن یک سایت موفق به سئو سایت نیاز دارید.

اگر میخواهید روزی در صفحه اول گوگل دیده شوید باید بر روی سئو و بهینه سازی سایت خود تمرکز کنید. مخصوصا برای دیده شدن در نتایج اول تا سوم در گوگل!!!!!!!

معمولا 3 نوع مخاطب اصلی برای خدمات سئو سایت وجود دارد. معمولا اهمیت سئو سایت برای این 3 گروه بیشتر از گروه های دیگر می باشد.

 1. تولید کنندگان محتوا
 2. برنامه نویس ها
 3. مدیران کسب و کارها

فواید سئو خوب در طراحی سایت و بازاریابی

 • فروش و کسب درامد فوق العاده و یا ارائه خدمات به عنوان اولین ها
 • حذف تبلیغات کاغذی، از این پس شما از هزینه هایی مانند چاپ تراکت و بنر خلاص می‌شوید
 • جذب مشتری های مجازی، بدون شک یکی از منابع اصلی همه ی کاربران اینترنت است و اگر شما جزء نتایج سرچ شده آنها باشید خود به خود نیاز آنها را برآورده کرده اید
 • صرفه جویی بسیار زیاد در هزینه ها
 • امکان تعامل و ایجاد ارتباط با کاربران
 • اعتمادسازی نزد کاربران

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + هجده =