افزایش رنک سایت با نصب گواهینامه ssl

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

SSL مخفف کلمات (Secure Sockets Layer) می باشد. گواهینامه SSL یکی از ابزار افزایش امنیت وبسایت می باشد که با کدگذاری ارتباط بین بازدیدکنندگان و سرور میزبان وب سایت یا نرم افزار تحت وب شما از سوء استفاده از این اطلاعات جلوگیری می نماید که از این نظر گواهینامه SSL نرم افزار تحت وب شما را نسبت به مشکل امنیتی The Man in The Middle ایمن می سازد. با تهیه گواهینامه SSL علاوه بر افزایش امنیت وبسایت، محبوبیت وبسایت شما در موتور جستجوگر گوگل افزایش می یابد.

کاربرد گواهینامه ssl

زمانی که اطلاعات را در مرورگر وارد می‌کنیم، اطلاعات بین کامپیوتر ما (Client) و کامپیوتری که سایت روی آن قرار دارد (Server) مبادله می‌شوند. باید به طریقی ارتباط بین کلاینت و سرور را امن کنیم. گواهینامه ssl ( اس اس ال ) این کار را با رمزگذاری اطلاعات انجام می‌دهد. در این صورت حتی اگر افراد خراب‌کار به آن دسترسی پیدا کردند با مانع شکستن رمز روبه‌رو می‌شوند و نمی‌توانند از محتوای آن اطلاع پیدا کنند.

انواع گواهینامه ssl سایت

  • 1- گواهینامه اعتبار سنجی دامنه یا (DV (domain validation
  • 2- گواهینامه اعتبارسنجی سازمانی (OV (organization validation
  • 3- گواهینامه اعتبار سنجی (EV (Extended Validation

تفاوت گواهینامه های DV , OV , EV

  • 1. برای گواهینامه DV یک آدرس ایمیل مشخص مورد نیاز است اما در گواهینامه های OV و EV مدارک کامل ثبتی و قانونی و هویتی شرکت، سازمان و نهاد مربوطه بایستی ارائه گردد.
  • 2. محدودیتی برای تهیه گواهینامه DV وجود ندارد اما گواهینامه های OV و EV تنها به اشخاص حقوقی اعطا می شود.
  • 3. اعتبار این گواهینامه ها به ترتیب EV از بالاترین سطح اعتبار برخوردار است، پس از آن OV و در آخر DV قرار دارد. اما در عین حال پرداخت هزینه بیشتر و زمان صدور طولانی تری برای دریافت گواهینامه ها با اعتبار بالاتر مورد نیاز است.
  • 4. در گواهینامه EV نوار آدرس بار و یا بخشی از آن به رنگ سبز می باشد، که نشان از اعتبار بالای آن سازمان و یا شرکت است.
  • 5- از لحاظ فنی و نوع رمزنگاری و امنیت هر 3 نوع گواهینامه SSL در یک سطح هستند.
  • 6- گواهینامه های DV, OV یا EV می توانند Wildcard یا استاندارد باشند و این موضوع بر اساس امکانات صادر کننده یا درخواست متقاضی می تواند تغییر کند.
  • گواهینامه ssl

افزایش رنک سایت با نصب گواهینامه ssl

به تازگی گوگل در وبلاگ رسمی خود اعلام کرده که به زودی یکی از عوامل مهم در افزایش رنکینگ سایت ها، نصب گواهینامه SSL (اس اس ال) و یا در واقع استفاده از پروتکل HTTPS خواهد بود. گوگل اصولا به ندرت عوامل افزایش رنک سایت ها را به کاربران به این صورت اطلاع رسانی میکند، اما بنا به آنچه که در وبلاگ رسمی گوگل مطرح شده با توجه به اهمیتی که امنیت در وب سایت ها در دنیای امروزی دارد، این نکته در گوگل به اطلاع عموم رسیده تا شاید مدیران وب سایت ها با تمایل به افزایش سئو سایت و رنک الکسا به استفاده از SSL در وب سایت خود ترقیب شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + چهار =