سئو داخلی سایت و سئو خارجی سایت چیست و اهمیت سئو داخلی سایت

مضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

سئو   (Search Engine Optimization , seo) مخفف بهینه ‌سازی موتور جستجو است و شامل تکنیک‌های است که باعث می شود به افرادی که به دنبال محصول یا خدمات شما از طریق موتورهای جستجو مانند بینگ و یاهو و گوگل هستند معرفی شوید. قرار گرفتن نام سایت شما در رتبه‌های بالا در صفحات نتایج موتور‌های جستجو (SERPs) بسیار ارزشمند است ، در واقع این یک تبلیغ رایگان در بهترین فضای تبلیغاتی جهان است. این فرآیند باعث می شود ترافیک رایگان و طبیعی از سمت موتورهای جستجو مانند گوگل به سمت سایت شما هدایت شود. سئو همه چیز درباره بهینه‌ سازی سایت برای موتورهای جستجو مثل گوگل می باشد. SEO یک تکنیک برای :

  • طراحی و توسعه یک وب سایت برای رتبه‌ بندی مناسب در نتایج موتور جستجو.
  • بهبود حجم و کیفیت ترافیک یک وب سایت از موتورهای جستجو.
  • بازاریابی با درک این که الگوریتم های جستجو چگونه کارمی‌کنند و بازدیدکنندگان چه چیزی را جستجو می کنند.

اگرمی‌خواهید بر روی وب سایت خود سئو انجام دهید، ضروری است که بدانید موتورهای جستجو چگونه کارمی‌کنند.

مقاله مرتبط: سئو چیست و 5 ترند سئو در سال 2020

on-page seo

استراتژی های SEO به دو دسته تقسیم می‌شوند

  • On-Page SEO
  • Off-Page SEO

 

 

 

 

سئو داخلی سایت

همه فاکتورهای سئو داخلی سایت یا همان On-Page SEO به عناصر موجود در خود وبسایت شما بستگی دارند. از بین این موارد میتوان به پیاده سازی فنی و کیفیت کدنویسی سایت، ساختار و نما، محتوا و طراحی کاربر پسندانه ی سایت اشاره کرد.

سئو خارجی سایت

از طرف دیگر، همه فاکتورهای تعیین کننده در سئو خارجی سایت یا Off-Page SEO به موارد بیرون از وبسایت شما وابسته هستند. مثلا تعداد لینک هایی که از سایت های دیگر دریافت کرده اید و یا فعالیت هایی که در شبکه های اجتماعی انجام میدهید. در صورتی که تمرکز خود را روی سئوی خارجی قرار داده باشید و به دنبال دریافت بک لینک های بیشتر به سایتتان باشید، همواره باید مرتبط بودن لینک های دریافتی با زمینه کاری خود را مد نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین نتایج را در زمینه سئو و پدیدار شدن در نتایج بالا تر جستجو، کسب کنید.

 

خواندن مقاله” اهمیت قرار گرفتن لینک سایت در صفحه اول گوگل  “را از دست ندهید.

 

سئو داخلی سایت

اهمیت سئو داخلی سایت

سئو داخلی شامل مواردی است که تحت کنترل شما هستند. وقتی شما صاحب یک وبسایت هستید، میتوانید موارد فنی و کیفیت محتوای خود را به طور کامل تحت کنترل خود داشته باشید. بنابراین با توجه به امکان رفع هر نوع مشکل در زمینه سئوی داخلی، وقت گذاشتن روی این بعد از سئو، اهمیت فراوانی دارد. میتوان اینطور گفت که وقتی شما سایتی با کیفیت و ارزشمند را راه اندازی کنید، بدون شک میتوانید انتظار داشته باشید که در موتورهای جستجو، رتبه مناسبی را کسب کنید.

 

 

 

در این رابطه اشاره به این نکته بسیار جالب است که بهبود سئوی داخلی، میتواند به طور اتوماتیک به بهبود سئو خارجی سایت نیز منجر شود. مثلا وقتی محتوای خوبی در سایت خود درج کرده باشید، سایت های دیگر با اشتیاق و علاقه به محتوای درج شده در سایت شما لینک خواهند داد و از آن به عنوان یک مرجع مناسب استفاده خواهند کرد.

مطالب مرتبط:
اهمیت سئو برای کسب و کارهای آنلاین
نقش طراحی گرافیکی سایت در سئو

رپورتاژ آگهی چگونه باعث ارتقاء رتبه سایت در گوگل میشود
تاثیر تولید محتوا در سئو سایت و اهمین آن در برندینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + 14 =