اهمیت رپورتاژ آگهی در افزایش رتبه سایت

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

رپورتاژ آگهی متنی صرفا تبلیغاتی نیست بلکه محتوایی آموزشی یا خبری است که به کاربر اطلاعات جدیدی اضافه می‌کند، در نتیجه نوشتن یک رپورتاژ آگهی خوب و مناسب سبب می‌شود مخاطب از صرف زمانش برای مطالعه رپورتاژ آگهی احساس خوبی داشته باشد.

بیشتر کسب‌ و کارها با این هدف افزایش ترافیک سایت و افزایش رتبه گوگل دست یابند، رپورتاژ آگهی منتشر می‌کنند. در نتیجه لازم است رپورتاژ آگهی خود را در سایت‌های پربازدید و معتبر منتشر کنید تا به ازای آن، بازدید سایت خود را افزایش داده، برندسازی کرده و همچنین فروش محصولات خود را بهبود بخشید.

چگونه یک رپورتاژ آگهی بنویسیم

در مرحله اول لازم است در مورد کار و هدف خود اطلاعات کافی کسب کنید تا بتوانید متناسب با آن از بین سایت‌های مختلف منتشرکننده رپورتاژ، مرتبط‌ ‌ترین‌ها را انتخاب کنید. قدم بعدی نوشتن تیتر مناسب است. تیتر باید گویای موضوع شما باشد. می‌توانید برای جذابیت بیشتر تیتر از کمی واج‌ آرایی استفاده کنید. تیتر جذاب باید کمی ابهام در ذهن خواننده ایجاد کند و سوال‌ برانگیز باشد تا مخاطب را به مطالعه باقی متن ترغیب کند. البته دقت کنید که ابهام زیاد، بازخورد منفی ایجاد می‌کند و در نتیجه نیاز است که تعادل رعایت شود.

بهتر است قبل از اینکه نوشتن متن اصلی را شروع کنید، شرح مختصری از رپورتاژ خود (بین 30 تا 40 کلمه) ارائه کرده و به دور از هر گونه مبهم‌ نویسی، چکیده‌ای از متن اصلی را در اختیار کاربر قرار دهید و او را برای ورود به بخش اصلی آماده سازید. برخی از رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها معمولا به این چکیده لید خبر می‌گویند.

بعد از این مراحل کاربر شما برای ورود به متن اصلی آماده می باشد. در این قسمت اصل مطلب را برای مخاطب شرح داده و چکیده مختصر خود را جامع و کامل توضیح دهید. بهتر است تعداد کلمات کل رپورتاژ بین 800 تا 1200 باشد. دقت کنید که در نوشتن تمام مراحل، لحن و سبک پرسونای خود و سایت منتشرکننده را در نظر گرفته و رپورتاژ آگهی جذاب و سودمندی در اختیار کاربران قرار دهید. می‌توانید با استفاده از متنی داستانی برای ارائه و طرح مشکلی که برند شما به حل آن کمک می‌کند، متن خود را جذاب‌تر کنید.

تاثیر کیفیت رپورتاژ آگهی

  • رپورتاژ آگهی بهترین تکنیک توسعه رتبه سایت شما در گوگل است.
  • نشر رپورتاژ درمجله های بزرگ و منبع موثق به دلیل آتوریتی بالا درخیلی از کلمات سبب افزایش اعتبار برند شما میشود و نتیجه گیری مناسب از کلمات لینک شده می شود.
  • اگر متن رپورتاژ خبری را خوب بنویسید قابل توجه کاربران قرار میگیرد و این یعنی بازنشر خبر در سایت های دیگر و اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی.

نکاتی درمورد ارزش رپورتاژ برای سئو سایت

  • در نوشته رپورتاژ حدود سه کلمه کلیدی با اهمیت را به وب سایت خود لینک دهید .
  • یکی از کلمات را به صفحه اول و سایر کلمه ها رو به صفحات داخلی پیوسته لینک دهید.
  • برای لینک دادن از کلمه های کاملا مرتبط که در سایت شما به اندازه کافی استفاده شده استفاده کنید.

اهمیت رپورتاژ آگهی در افزایش رتبه سایت چیست

رپورتاژ آگهی یکی از روش های دریافت بک لینک برای یک وب سایت می باشد. پس رپورتاژ دقیقا مانند لینک سازی، امری مهم و نیازمند دقت نظر بالا است و اگر به صورت تخصصی انجام نگیرد، نه تنها برای سایت شما مفید نبوده بلکه می تواند نتیجه معکوس داشته و وب سایت شما را با جریمه و تنزل رتبه از سمت گوگل تنبیه کند. مساله مهم برای موتورهای جستجو این است که کاربران متوجه تبلیغاتی بودن محتوای انتشار یافته نشوند و محتوا جنبه بی طرفانه و خبری خود را حفظ کند. شما باید محتوای آگهی را به گونه ای بنویسید که بازدیدکنندگان رپورتاژ از ابتدا با علم به تبلیغاتی بودن محتوا، تصمیم به مطالعه آن گرفته اند.

مزایای رپورتاژ آگهی چیست

از آنجایی که رپورتاژ آگهی، متنی آموزشی یا خبری است، می‌تواند به افزایش دانش و اطلاعات کابران کمک کرده و مطالعه آن برای کاربران سودمند باشد. همین موضوع سبب می‌شود زمانی که مخاطب به آخر متن رسیده و دعوت به عمل شما را می‌بیند، ۷۰% بازخوردی بهتر و سودمندتری نسبت به تبلیغات معمولی و رایج داشته باشد.

نکته بعدی این است که رپورتاژ آگهی شما، برخلاف تبلیغات معمول که پس از مدت زمان مشخصی پاک می‌شوند، در سایت‌های منتشرکننده باقی می‌ماند. از آنجایی که اغلب سایت‌های منتشرکننده، پربازدید هستند، می‌توانید بازدید سایت خود را افزایش داده، بک‌‌لینک گرفته‌، سئو سایت و رتبه گوگل خود را بهبود دهید.

اگر در انتشار رپورتاژ آگهی تجربه و زمان کافی را ندارید، با خرید رپورتاژ خبری فرایند بازاریابی محتوایی خود را از هر نظر بهبود دهید. تیم مجریان می‌تواند شما را در اجرای فرآیند نشر و اجرای کمپین رپورتاژ آگهی یاری کند و بهترین تیم‌ های تولید محتوا را جهت ایجاد و انتشار محتوایی هدفمند در اختیار شما قرار دهد.

همان طور که گفته شد، انتخاب سایت‌ های منتشر کننده برای افزایش نرخ درگیری کاربران با سایت شما، بسیار با اهمیت است. از آنجایی که مجریان با سایت‌ های مطرح و پربازدید آشنایی و همکاری چندین ساله دارد ، می‌تواند با در نظر گرفتن پرسونای شما، سایت‌های منتشرکننده متناسب را معرفی کرده و بازدید شما را به طور کارآمد افزایش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *