سئو سایت

سئو سایت برای چه افرادی مناسب است و مخاطبان سئو سایت چه کسانی هستند

هدف سئو سایت کمک به وب سایت‌ها در بدست آوردن محل بالا در نتایج جستجوی طبیعی و افزایش ارتباط بین صفحات و کلمات کلیدی وارد شده توسط کاربران است. نمایش دادن بیشترین صفحات مرتبط با کوئری های جستجوی وارد شده دارای مزایای زیادی هم برای کاربر و هم برای موتور جستجو است که در آن کاربر بیشترین نتایج مرتبط جستجو شده را پیدا می‌کند و موتور جستجو قابل اعتماد می‌شود چرا که الگوریتم آن بیشترین صفحات مرتبط را به کاربر نشان می‌دهد.

پس از اینکه سئو سایت برای بهبود رتبه‌ بندی سایت‌ در نتایج جستجوی طبیعی کار خود را شروع کرد، این فرآیند نیازمند دانش و زمان برای پیاده‌سازی روش‌های خود شد. زمان، بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری اولیه برای بهینه شدن سایت و یا یک صفحه وب است.

بسته به اینکه چگونه کلمات کلیدی رقابتی در بهینه سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند، سئو هفته‌ ها یا ماه‌ ها طول می‌کشد تا به نتیجه برسد. اگر چه ممکن است نتایج بهینه‌ سازی جستجو به سرعت دیده نشود ولی در دراز مدت مزایای سئو باعث افزایش رتبه‌ بندی سایت و افزایش بازدیدکنندگان است.

اهمیت لینک اول بودن در صفحه اول گوگل

برای وب سایت‌ ها خیلی مهم است که در صفحه اول نتایج جستجو گوگل به خصوص جزو سه تا نتیجه طبیعی اول که ۵۸.۴ درصد کلیک‌ها را شامل می‌شود، قرار گیرند. این درصد کلیک ها برای سایت های فروشگاهی بسیار هائز اهمیت است چرا که این گونه سایت ها هدفشان جذب کاربر به سایت و نمایش محصولات خود به آنهاست. فرض کنید در اینترنت کلمه تقویم رومیزی را جستجو میکنید، شما اگر لینک مرتبط با آن را در لینک های اولیه صفحه اول گوگل مشاهده کنید حتما سری به آن ها میزنید و ممکن است محصول و یا هدف مورد نظرتان را در همان لینک های اولیه پیدا کنید و کلیک شما که یک کاربر برای آن سایت هستید تبدیل به یک مشتری شوید، و اگر کالایی که خریداری میکنید مورد رضایت شما باشد شما بارها و بارها برای خرید آن و یا کالاهای دیگر مورد نیازتان به همان سایت مراجعه میکنید.

و این هدف اصلی سئو سایت و بهینه سازی سایت است، تبدیل کاربر به مشتری بالقوه!!!!!

اهداف سئو سایت

اهداف سئو را میتوان بصورت خلاصه و گویا در موارد زیر عنوان کرد

 • در بازدید وب سایت تاثیر بسزایی دارد.
 • باعث ایجاد برند می شود.
 • باعث افزایش ترافیک سایت خواهد شد.
 • باعث شده وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بهتری برخوردار شد.
 • باعث افزایش فروش محصولات خواهد شد.
 • بهترین ابزار برای تبلیغات است.

سئو سایت برای چه افرادی مناسب است و مخاطبان سئو سایت چه کسانی هستند

اگر بخواهیم به صورت کلی بیان کنیم ، باید بگوییم برای هر کسی که وب سایت داشته باشد ، اهمیت سئو سایت غیر قابل انکار است. این سایت می تواند شخصی ، شرکتی ،فروشگاهی ، بلاگ و هر مدل دیگری باشد. فرقی نمی کند سایت شما به چه زبانی نوشته شده باشد. فرقی نمی کند شما از چه سیستم مدیریت محتوا استفاده می کنید. در هر حالت برای داشتن یک سایت موفق به سئو سایت نیاز دارید.

اگر میخواهید روزی در صفحه اول گوگل دیده شوید باید بر روی بهینه سازی سایت خود تمرکز کنید. مخصوصا برای دیده شدن در نتایج اول تا سوم در گوگل!!!!!!!

معمولا ۳ نوع مخاطب اصلی برای خدمات سئو سایت وجود دارد. معمولا اهمیت سئو سایت برای این ۳ گروه بیشتر از گروه های دیگر می باشد.

 1. تولید کنندگان محتوا
 2. برنامه نویس ها
 3. مدیران کسب و کارها

فواید سئو خوب در طراحی سایت و بازاریابی

 • فروش و کسب درامد فوق العاده و یا ارائه خدمات به عنوان اولین ها
 • حذف تبلیغات کاغذی، از این پس شما از هزینه هایی مانند چاپ تراکت و بنر خلاص می‌شوید
 • جذب مشتری های مجازی، بدون شک یکی از منابع اصلی همه ی کاربران اینترنت است و اگر شما جزء نتایج سرچ شده آنها باشید خود به خود نیاز آنها را برآورده کرده اید
 • صرفه جویی بسیار زیاد در هزینه ها
 • امکان تعامل و ایجاد ارتباط با کاربران
 • اعتمادسازی نزد کاربران

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =