سئو برای کاهش زمان رسیدن سایت به صفحه اول گوگل

مضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

ارتقاء رتبه سایت به صفحه اول گوگل امروز مسئله ای است که فکر مدیران کسب و کارها را به خود مشغول کرده است. حضور داشتن در اینترنت در حال حاضر بیش از هر اقدامی می تواند به رشد یک شرکت و سازمان و یک کسب و کار کمک کند. برای رسیدن به صفحه اول گوگل باید استانداردهای این موتور جستجو را در سایت خود رعایت کنید و برای اطلاع از این استانداردها ، رعایت آنها و حفظ رتبه ی بدست آمده در گوگل باید دانش کافی در زمینه ی سئو را بدست آوردید.

زمان لازم برای آمدن به صفحه اول گوگل

زمان لازم برای حضور در صفحه اول گوگل نیز مطابق هزینه سئو سایت، به میزان رقابت ارتباط دارد و همان مواردی که جهت برآورد قیمت مورد ارزیابی قرار میگیرند جهت بررسی پروژه از نظر زمانی هم موثر هستند.

حداقل زمان برای کسب رتبه در صفحه اول گوگل برای یک سایت تازه کار ۵ ماه است. البته از طریق روش های کلاه سفید و بدون استفاده از ترفند!

در ماه های اول و دوم می توان روی برخی کلمات چند سیلابی در صفحه اول رتبه کسب کرد و این کلمات به مرور بیشتر می شوند تا کلمات ۲ سیلابی و تک سیلابی رتبه مورد نظر را کسب کنند.

با بررسی دقیق تر این 6.9٪ از صفحات خوش شانس ثابت شده که حدود 60 تا 180 روز رسیدن سایت به صفحه اول گوگل زمان میبرد، که بیشتر در عباراتی با رقابت کمتر بوده است و هرچه رقابت شدیتری میان دامنه های مختلف بر سر یک کلمه کلیدی وجود داشته باشد این زمان افزایش می یابد. که طبق آمار چیزی در حدود 96.2 درصد صفحات به زمانی بیش از یک سال برای رسیدن به صفحه اول گوگل نیاز دارند. مثلا در کلمات کلیدی پر رقابت تنها 0.4٪ از کل وبسایت ها در کمتر از یک سال به صفحه اول رسیده اند.

سئو برای کاهش زمان رسیدن سایت به صفحه اول گوگل

سئو نه تنها برای کسب رتبه بهتر در گوگل بلکه جهت کاهش زمان رسیدن به صفحه اول موثر است. فاکتورها و اجزای زیادی در یک وبسایت نیاز به بهینه سازی دارند که مهمترین آنها عبارتند از:

  • تعداد و کیفیت بک لینک ها: مطلبی که لینک های زیادی دریافت کند می تواند به عنوان محتوای مهم و غنی شناخته شود و زمان رسیدن سایت به صفحه اول گوگل را کاهش دهد.
  • تعداد دفعات اشتراک گذاری یک متن: اگر مطالبی که می نویسید دفعات بیشتری توسط کاربران دیگر اشتراک گذاشته شود تاثیر مثبتی خواهد داشت.
  • انتشار مطالب بیشتر براساس یک برنامه ریزی منظم: مثلا در هر هفته 2 تا 3 مقاله جدید منتشر کنید ، طبیعتا آمار بازدید افزایش می یابد.

شرایط حضور در صفحه اول گوگل چیست

برای حضور در صفحه اول گوگل باید استانداردهای سئو را رعایت کرده و توصیه می کنیم که از روش های کلاه سفید پیروی کنید. به طور کلی هدف گوگل از تعریف الگوریتم جدید برای موتورهای جستجوگر بهبود تجربه ی کاربری جستجوکنندگان است. پس شما هم باید در سایت خود به بهبود تجربه کاربری اهمیت دهید و مطالب مفید و معتبر ارائه نمایید. به طور کلی میبایست اقدامات زیر انجام شود:

  • انتخاب هاست و دامین مناسب (ترجیحا از یک کارشناس سئو مشاوره بگیرید)
  • طراحی سایت سایت سبک و سریع و کاربرپسند
  • برند سازی و معرفی در شبکه های اجتماعی
  • تولید محتوای مفید و معتبر
  • بررسی و تحلیل کاربر و اقدامات لازم بر اساس بازخوردها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 − پنج =