در زمان کرونا به بهینه سازی سایت (سئو سایت) خود ادامه دهید

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

سئو سایت که واژه فارسی عبارت Search Engine Optimization است و به صورت مخفف به آن SEO می گویند، به معنی انجام تمام فرآیندهایی است که باعث می شود سایت شما نتایج بهتری را در گوگل و سایر موتورهای جستجو کسب کند. عواملی که در بهبود وضعیت سایت شما تاثیر می گذارند را به دو دسته می توان تقسیم کرد: عوامل داخلی و عوامل خارجی.

سئو سایت بیشتر بر روی عوامل داخلی تکیه دارد و با بهبود ساختار وب سایت و همچنین قالب آن سعی می کند وضعیت سایت شما در گوگل را بهبود ببخشد. به این نکته توجه داشته باشید که عوامل مهم سئو عبارتند از: نحوه طراحی سایت (شامل کد نویسی، سرعت لود شدن، ساختار صفحات، نحوه طراحی قالب، نحوه قرار گرفتن محتوا در صفحه و…) و محتوای سایت.

بنابراین هیچ متخصص سئوی سایتی نمی تواند به تنهایی باعث بهبود وضعیت سایت شما شود و شما علاوه بر اینکه باید یک سایت مناسب و بهینه سازی شده برای گوگل داشته باشید نیاز دارید که محتوای مناسب نیز در سایت خود تولید کنید (مطابق با استانداردهای گوگل).

به طور خلاصه SEO یعنی از بین بردن مشکلات کدنویسی و قالب سایت شما و تعریف پارامترهای مناسب در آن برای بهبود وضعیت رتبه سایت شما در گوگل و بدست آوردن کلمات کلیدی مناسب در زمینه کاری شما (کلمات کلیدی که مخاطب شما آنها را جستجو می کند)، تولید محتوای مناسب و بهبود تجربه کاربری بر روی سایت شما که نهایتا منجر به امتیاز بیشتر صفحات سایت در گوگل می شود.

بنابراین سئو سایت، فرآیندی است که به تمام اتفاقات روی سایت مرتبط است و باعث می شود سایت شما نتیجه بهتری در گوگل کسب کند، این موضوع تاثیر مستقیمی بر روی افزایش بازدید و درآمد سایت شما خواهد داشت.

مزایای استفاده از سئو سایت

بیش از 80% بازدید اینترنت از طریق موتورهای جستجو تقسیم می شود، همین موضوع کافیست تا توجه تمام مدیران سایت در دنیا را برای کسب درصدی از این بازدید به خود جلب کند. اما مهمترین مزیت سئو هدایت بازدیدکننده هدفمند به سایت است.

در واقع با استفاده از تکنیک های سئو شما می توانید افرادی را که به دنبال خرید محصولات سایت شما هستند به سمت سایت خود هدایت کنید و درصد قابل توجهی از این افراد را به مشتری تبدیل کنید و از سایت خود کسب درآمد داشته باشید، بنابراین بهتر است به سئو سایت خود اهمیت داده و برای صفحه اول گوگل آمدن خود تلاش کنید.

در واقع هیچ روش بازاریابی اینترنتی دیگری تا این اندازه بازگشت سرمایه گذاری ندارد. نکته قابل توجه در سئو اینجاست که شما بدون پرداخت هزینه های بالا می توانید چنین کاری را انجام دهید و سرمایه گذاری که در زمینه سئو سایت خود انجام می دهید، بازگشت سرمایه قابل توجهی نسبت به سایر روش های بازاریابی اینترنتی و سنتی خواهد داشت، بنابراین اگر به دنبال توسعه کسب و کار خود هستید، اولین کاری که باید انجام دهید، سرمایه گذاری در زمینه سئو وب سایت خود است.

در زمان کرونا به بهینه سازی سایت (سئو سایت) خود ادامه دهید

الان زمان خوبی برای ترسیدن نیست. (ترس سیستم ایمنی بدن را هم ضعیف تر می کند.) می بینیم که برخی کسب و کارها فعالیت های تبلیغاتی و مارکتینگ شان را به حالت تعلیق درآورده اند و یا به طور کامل این فعالیت ها را قطع کرده اند. اما این یک واکنش نادرست است. چون این بحران موقت است. شاید سه ماه یا بیشتر طول بکشد اما در نهایت تمام می شود. که امیدواریم هر چه زودتر تمام شود.

بعد از تمام شدن بحران و برگشتن به وضعیت پایدار شروع دوباره ی فعالیت ها کسب و کار شما را در یک وضعیت بد قرار می دهد. ریکاوری کردن در سئو بسیار سخت است. شما قبل از بحران کرونا هر روز یا هر چند روز یک بار محتوای جدید منتشر می کردید. صفحات تان را آپدیت می کردید و رابطه ی خوبی با گوگل ساخته بودید. اما ناگهان تمام این سیگنال ها را خاموش می کنید. اگر بعد از چند ماه دوباره شروع کنید یقینا مدت زمان زیادی طول می کشد تا به وضعیت قبل از بحران برسید. شاید هیچوقت نرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *