چگونه در صفحه اول گوگل باشیم

مضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

سئو SEO مخفف کلمه Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می باشد.

همانطور که میدانیدسئو سایت، راهکاری برای افزایش ترافیک وب سایت و کسب جایگاه بهتر در نتایج جستجوی گوگل است که با رعایت دستورالعمل‌ها و تکنیک‌هایی که در بخش فنی سایت و تولید محتوا و همچنین عملیاتی که خارج از سایت بر روی آن انجام می‌شود به افزایش آمار بازدید سایت و درنتیجه فروش سایت کمک می‌کند.

گاهی اوقات سئو به سادگی برای ایجاد اطمینان در مورد اینکه سایت شما ساختار مناسبی از نظر موتورهای جستجو دارد مورد استفاده قرار می گیرد.

اما درواقع گوگل اهمیت بیشتری به وب سایت هایی می دهد که سایت خود را برای کاربر بهینه سازی کرده باشند.

یعنی اگر کاربری در سایت شما احساس بهتری داشته باشد و زمان بیشتری را بگذراند یک امتیاز مثبت برای شما در نظر گرفته می شود.

چگونه در صفحه اول گوگل باشیم

لازمه ی یک سئوی هدفمند و رفتن به صفحه اول گوگل رعایت سه بخش کلی در مراحل انجام این کار می باشد:

 • Technical SEO
 • On Page Seo
 • Off Page Seo

همان طور که می دانید مهم ترین موضوع برای فروشگاه های اینترنتی، بحث بهینه سازی سایت یا سئو می باشد.

سئو ساختار یک وب سایت است و بدون ایجاد یک ساختار اصولی و مناسب کاربران سردرگم می شوند و به سرعت آن را ترک می کنند. این اتفاق موجب افزایش بانس ریت می شود و گوگل چنین چیزی را به عنوان یک فروشگاه اینترنتی نمی پذیرد.

خدمات سئو فروشگاه اینترنتی موجب افزایش ترافیک برای سایت شما می شود که تفاوت شما در فروش اینترنتی سایت را نشان می دهد، از همین جهت نیازی نیست شما تنها بر تبلیغات و لینک ها تمرکز داشته باشید.

امروزه برای این که کسی در دنیای مجازی بتواند درآمد خوبی کسب کند باید در موتورهای جستجو رتبه خوبی داشته باشد، زیرا سایت شما باید به نمایش بازدیدکنندگان در بیاید و این کار تنها توسط موتورهای جستجو انجام می شود.

در نتیجه سئو فروشگاه اینترنتی موفقیت روز افزون شما را ممکن می سازد و درآمد زایی شما را افزایش می دهد.

در سئو سایت فروشگاه اینترنتی به دلیل تبدیل مستقیم ورودی به مشتری، فروش و حضور رقبایی که کالاهای مشابه می فروشند، در مقایسه با سایت های اطلاع رسانی در گوگل دشواری های بیشتری دارد، از همین جهت موضوع آموزش سئو فروشگاه اینترنتی نیز در بین مردم بسیار رواج پیدا کرده است.

چرا وب سایت به سئو نیاز دارد

بخش عظیم ترافیک اطلاعات در اینترنت توسط تبلیغات معتبر موتورهای جستجو صورت می گیرد. معتبر ترین موتورهای جستجو عبارت اند از گوگل، بینگ و یاهو اگرچه شبکه های اجتماعی گوناگون و مدل های دیگر ترافیک اطلاعات نیز می توانند برای سایت شما بازدیدکننده ایجاد کنند، اما موتورهای جستجو متد (روش) اصلی هدایت کاربران بیشتر در اینترنت است. به همین جهت بهینه سازی سایت در موتور های جستجو بسیار حائز اهمیت است.

چه سایت شما ارائه دهنده محتوا، سرویس، محصول و اطلاعات باشد و چه در مورد هر چیز دیگری باشد، این موضوع کاملا ثابت شده است.

 • از رقبا پیشی بگیرید.
 • در صدر نتایج گوگل دیده شوید.
 • مشتریان هدفمند را به سایت خود هدایت کنید.
 • فروش خود را چند برابر کنید.
 • هزینه ی سئو بسیار پایین تر از تبلیغات اینترنتی می باشد.
 • هزینه ی سئو قیمت کمتری نسبت به تبلیغات گوگل دارد.
 • ترافیک در سایت بالا می رود.
 • الکسا پایین می آید.
 • برند سازی انجام می گیرد.
 • اعضای سایت شما بسیار بالا می رود.

موتورهای جستجو در هدف قرار دادن چیزی که مردم از پیشنهادهای شما به دنبالشان هستند منحصر به فرد عمل می کنند. در واقع موتور های جستجو راه های ارتباطی هستند که این قضیه را عملی می کنند.

اگر سایت شما توسط موتورهای جستجو پیدا نمی شود یا محتوای سایت شما در دیتابیس های آنها قرار نمی گیرد، به این معنیست که شما فرصت های شگفت انگیز حضور در موتورهای جستجو که در وب سایت های دیگر موجود است را از دست داده اید. موارد جستجو شده، همان کلماتی که کاربران آنها را در فرم جستجو تایپ می کنند دارای اهمیت فوق العاده ای می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + هشت =