چقدر طول میکشد به صفحه اول گوگل برسیم

مضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

اگر شما وب سایتی را طراحی کرده باشید و عمل بهینه سازی(سئو) سایت آن سایت را انجام نداده باشید به نتبجه ی مطلوبی از بازدید دست نخواهید یافت،به عنوان مثال بیشتر مردم هنگام جستجو در گوگل و یاهو ، فقط به صفحه اول نتایج جستجو صفحه گوگل نگاه می کنند.

بنابراین برای داشتن ترافیک بالا، این مسأله ضروری است که سایت شما در صفحه اول نتایج جستجو قرار گیرد. تا بتوانید بازدید کنندگان بیشتری را داشته باشید.

به یاد داشته باشید سایت های موفق ترند که برای موتورهای جستجو بهتر سئو سازی شده باشند و برتر بودن در نتایج جستجو مشتری های زیادی را به دیدار از وب سایت شما دعوت می کند.

صاحبان کسب و کارها امروزه به اهمیت حضور در صفحه اول گوگل پی برده اند.دلیل آن هم این است که بیشتر مردم از گوگل برای جست و جوی کالا و خدمات مورد نیاز خود استفاده می کنند و درصد بالایی از ان ها در همان صفحه اول به خواسته خود می رسند. یعنی یک وبسایت زمانی دیده می شود که در صفحه اول گوگل قرار بگیرد.

رسیدن به این مهم نیازمند رعایت یک سری از اصول می باشد که فرآیند آن سئو سایت نامیده می شود.در این مقاله که از مجموع مقالات آموزشی سئو وب وان است، به شما نشان خواهیم داد که چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیرید.

سئو سایت

چقدر طول میکشد به صفحه اول گوگل برسیم

در ادامه آنالیز انجام شده بر روی دو ملیون عبارت کلیدی ، این نتیجه حاصل شد که تنها 5.7٪ از کل صفحات مورد مطالعه در حداقل 1 کلمه کلیدی در زمان کمتر از یک سال رسیدن به صفحه اول گوگل را بدست آورده اند.

همچنین وب سایتهای دارای امتیاز اتوریتی دامنه بالاتر هستند جایگاه بهتری نسبت به سایت هایی با دامین اتوریتی پایین دارند که کاملا منطقی و قابل درک است.

با بررسی دقیق تر این 5.7٪ از صفحات خوش شانس ثابت شده که حدود 60 تا 180 روز زمان برده تا رسیدن سایت به صفحه اول گوگل محقق شود که بیشتر در عباراتی با رقابت کمتر بوده است و هرچه رقابت شدیتری میان دامنه های مختلف بر سر یک کلمه کلیدی وجود داشته باشد این زمان افزایش می یابد. که طبق آمار چیزی در حدود 95 درصد صفحات به زمانی بیش از یک سال برای رسیدن به صفحه اول گوگل نیاز دارند. مثلا در کلمات کلیدی پر رقابت تنها 0.3٪ از کل وب سایت ها در کمتر از یک سال به صفحه اول رسیده اند.

در این شرایط اگر شما خیلی خوب روی سئو کار کنید، عبارت کلیدی ترند بالایی نداشته باشد و کمی خوش شانس هم باشید، در نهایت می توانید جز همان 5 درصد قرار بگیرید.

تاثیر سن دامنه در رسیدن سایت به صفحه اول گوگل

دامنه هایی که کمتر از 6 ماه سن دارند به عنوان دامنه جدید شناخته می شوند. صفحه ها و وبسایت هایی که در صفحه اول گوگل حضور دارند چه مدت زمانی است که ایجاد شده اند.

2 میلیون کلمه کلیدی تصادفی بررسی شده و اطلاعات جالبی از این پژوهش بدست آمده است.

طبق اطلاعات بدست آمده میانگین سن دامنه وبسایت های صفحه اول گوگل تقریبا 2 سال است. و سایت هایی که در جایگاه شماره یک گوگل قرار می گیرند به طور متوسط 3 سال سن دارند.

در حقیقت، فقط 22٪ از کل صفحاتی که در حال حاضر در 10 رتبه برتر گوگل قرار گرفته اند حدود یک سال سن دارند و درصد بسیار ناچیزی از آنها زیر یک سال از تاریخ راه اندازی در صفحه اول قرار گرفته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + یک =