رپورتاژ آگهی و بهبود سئو سایت

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

قدرت و تأثیر استفاده از رپورتاژ آگهی برای تبلیغ و شناساندن کسب و کار، موضوعی است که من آن را از گریز به دنیای خرده فروشی آموختم. همان‌طور که از نام آن‌ مشخص است، «رپورتاژ آگهی» نوعی آگهی تجاری‌ است که از ساختار گزارش روایتی بهره می‌برد. زمانی که به‌عنوان صاحب یک مغازه‌ی کتاب‌فروشی کسب‌و‌کار خود را به راه انداختم، در یک روزنامه‌ی محلی تبلیغ می‌کردم. عمده‌ی آگهی‌های ما بر مبنای ارائه‌ی تخفیف و شرایط خرید ویژه به مشتریان بود. در آن روزنامه هرازگاهی ستون یا تبلیغی ویژه منتشر می‌شد که محتوای رپورتاژ آگهی‌ در آن گنجانده شده بود. ما به‌سرعت دریافتیم که این نوع تبلیغ رونق قابل توجهی به کسب‌وکار می‌بخشد، و به‌ویژه تأثیر مثبتی در جذب مشتری جدید دارد.

رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی یا رپورتاژ خبری یک خبر تبلیغاتی است که برای معرفی خدمات و یا محصولات یک کسب و کار در فالب یک مقاله، مصاحبه و یا گزارش نوشته میشود و در سایت های خبری پربازدید و معتبر، جهت بازدید مخاطبان و جذب آنان انتشار میابد. در واقع رپورتاژ آگهی یکی از بهترین و موثرترین شیوه های تبلیغاتی در دنیای اینترنت است.

زمانیکه شما یک رپورتاژ خبری را در خبرگزاری ها و سایت های معتبر منتشر میکنید نه تنها آگاهی کاربران نسبت به کسب و کار شما بیشتر میشود، بلکه شما از طریق آن متن، بک لینک هایی دریافت میکنید که میتواند در افزایش رتبه سایت شما در موتورهای جستجو و در نتیجه پیشرفت سئو سایتتان بسیار موثر باشد.

کمپین رپورتاژ آگهی نوعی تبلیغ غیر مستقیم است و همین غیر مستقیم بودن آن، تاثیر بیشتر و عمیق تری را نسبت به یک آگهی تبلیغاتی در مخاطب ایجاد میکند. تحقیقات نشان داده که تمایل خواننده‌ها برای خواندن یک رپورتاژ خبری ۵۰۰ برابر یک آگهی تبلیغاتی است.

چرا که هر چه یک متن خبری با عنوان های جذاب تری نوشته شده باشد، شما در هنگام مواجهه با آن جذب شده و اشتیاق بیشتری پیدا میکنید که کل آن متن را بخوانید. نحوه تبلیغات در این متن ها به قدری زیرکانه است که اعتماد مخاطب را جلب میکند و شما در انتهای متن بدون آن که خودتان متوجه باشید، میبینید که تمایلی دورنی برای استفاده از خدمات و یا محصولات آن شرکت خاص را دارید.

امروزه بسیاری از برندهای مطرح دنیا به دلیل تاثیرگذاری بالای رپورتاژ خبری، از آن برای معرفی محصولات و یا خدمات خود استفاده میکنند. علاوه بر این، کسب و کارهای نوپایی که در مرحله برندسازی هستند نیز میتوانند از این روش برای تسریع در پروسه برندسازی خود استفاده کنند.

رپورتاژ آگهی و بهبود سئو سایت

این سوالی است که شاید برای شما هم پیش آمده باشد و در پاسخ به آن باید گفت: براساس آخرین تغییرات الگوریتم های گوگل، دریافت لینک فالو از طریق انتشار مطلبی مرتبط در سایت هایی که آتوریتی بالایی دارند و از بازدید خوبی هم برخوردار هستند؛ تاثیر بسزایی در افزایش رتبه سئو سایت شما در نتایج گوگل دارد. فرق اساسی این روش با خرید بک لینک در این است که شما با خرید بک لینک برای مدت زمان کوتاهی میتوانید از سایت های مختلف به سایت خودتان لینک دریافت کنید و پس از مدتی تمامی بک لینک ها پاک شده و رتبه سایت شما هم به همان نسبت کاهش میابد.

همچنین این احتمال وجود دارد که سایت شما بدلیل خرید بک لینک و استفاده از روش های سئو کلاه سیاه، دچار جریمه شود.

اما در روش رپورتاژ آگهی شما در محتوای خود تعداد سه تا پنج کلمه کلیدی لینک فالو از سایت های معتبر دریافت میکنید که این لینک ها محدود به زمان خاصی نیستند و برای همیشه در آن سایت ها باقی میمانند و در واقع یک تبلیغ دائمی برای شما به حساب می آیند. لازم به ذکر است که این روش به هیچ وجه تناقضی با الگوریتم ها و اصول سئو ندارد و بالعکس در جهت بهبود آن نیز عمل میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + نوزده =