لوگو طراحی سایت
Search
Close this search box.

تبلیغات اینستاگرامی

تبلیغات اینستاگرامی

تبلیغات اینستاگرامی چند نوع دارند؟ کاربرد تبلیغات اینستاگرامی چیست؟ تبلیغات اینستاگرامی مناسب کدام گروه از کسب و کارها هستند؟ چه نکاتی به اجرای بهتر تبلیغات اینستاگرامی کمک می‌کند؟ تبلیغات اینستاگرامی چه اصولی دارند؟ اهمیت تشکیل کمپین برای تبلیغات اینستاگرامی چیست؟ تبلیغ در اینستاگرام نیاز به چه ابزارهایی دارد؟ اینستاگرام یکی از پرکاربردترین نرم‌افزارهای امروزی است که نقش مهمی نیز در کسب و کارها ایفا می‌کند. این نرم‌افزار هم برای انجام کسب و کارها و هم برای تبلیغ آن‌ها کاربردی است. تبلیغ در اینستاگرام بازدهی بالایی دارد اما این کار اصولی هم دارد که برای انجام تبلیغ بهتر باید با آن‌ها آشنایی داشت. در این مطلب از مجریان وب قصد صحبت در مورد این اصول و آموزش صفر تا صد تبلیغات اینستاگرامی را داریم، با ما همراه باشید.

تبلیغات اینستاگرامی چیست؟

این روزها تبلیغات دیگر محدود به تلویزیون، رادیو، روزنامه و بیلبوردهای خیابان نیست و حتی ابزارهایی که همه روزه از آن‌ها استفاده می‌شود هم می‌توانند بستری برای انجام تبلیغات باشند. یکی از ابزارهای کاربردی تبلیغات در دنیای امروز، اینستاگرام است. اینستاگرام بیش از 1 میلیارد کاربر فعال دارد و این کاربران روزانه از پیج اینستاگرامی خود بازدید می‌کنند. این نرم‌افزار اجتماعی در کشور ما هم طرفداران زیادی دارد و در حال حاضر چیزی حدود 50 میلیون کاربر ایرانی در این نرم‌افزار فعالیت می‌کنند. هر کدام از این کاربران می‌توانند مشتری کسب و کار شما باشند اگر تبلیغات خود را به گونه‌ای موثر به آن‌ها نمایش دهید و برای نمایش بهتر تبلیغ و معرفی موثرتر برند، ابتدا باید بدانید که تبلیغات اینستاگرامی چیست؟

پاسخ به این سوال که تبلیغات اینستاگرامی چیست، چندان سخت نیست زیرا بیشتر ما در هر بار ورود به این نرم‌افزار با تعداد زیادی از تبلیغات اینستاگرامی مواجه می‌شویم. تبلیغات اینستاگرامی عکس‌ها یا ویدیوهایی برای معرفی محصول هستند که در پیج‌های پر مخاطب، به شکل پست، استوری، ریلز (Reels) و دیگر روش‌های انتشار محتوا در اینستاگرام نمایش داده می‌شوند و کاربرانی که از این پیج‌ها دیدن می‌کنند، قادر به مشاهده آن‌ها خواهند بود.

 

اهمیت تبلیغ در اینستاگرام

اهمیت تبلیغ در اینستاگرام با توجه به ویژگی‌های این شبکه اجتماعی جذاب، نسبت به دیگر بسترهای تبلیغات اینترنتی بسیار زیاد است. اینستاگرام بیشترین تعداد کاربران فعال را دارد و این مسئله موجب می‌شود تعامل از طریق این شبکه بهتر و موثرتر از دیگر شبکه‌های اجتماعی باشد. تبلیغاتی که در این بستر انجام می‌شوند، نتایج مشخصی دارند و این نتایج را می‌توان از زمان انتشار تبلیغ به راحتی مشاهده کرد. در این شبکه اجتماعی به تعداد زیادی از مخاطبان دسترسی خواهید داشت که هر کدام می‌توانند عامل تبلیغ کسب و کار شما نزد دوستان، اعضای خانواده و دیگر کاربرد باشند.

اهمیت تبلیغ در اینستاگرام اما به موارد گفته شده خلاصه نمی‌شود. کاربرانی که در این بستر فعالیت می‌کنند نیازی به پرداخت هزینه ندارند. بیشتر امکانات اصلی اینستاگرام به خصوص برای کاربران عادی که مشتریان کسب و کارها هستند رایگان است و این مسئله استقبال از این شبکه اجتماعی را بیشتر می‌کند. مدیریت راحت‌تر مشتریان یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت این شبکه است که اهمیت استفاده از اینستاگرام در تبلیغات و معرفی کسب و کار را بیشتر می‌کند. در صورتی که تبلیغ در این شبکه اجتماعی به درستی انجام شود، به راحتی می‌توانید بیشتر کاربران را به مشتریان ثابت کسب و کار خود تبدیل کنید.

 

روش‌های انجام تبلیغ در اینستاگرام

به منظور انجام تبلیغات اینستاگرامی موثر و پربازده، ابتدا باید با اصول کار در این شبکه اجتماعی از نوع تبلیغات آشنایی داشته باشید و اولین اصل مهم برای انجام این کار، آشنایی با روش‌های انجام تبلیغ در اینستاگرام است. تبلیغ در اینستاگرام را می‌توان با روش‌های مختلفی انجام داد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. در مجموع 3 روش کاربردی برای تبلیغات در اینستاگرام وجود دارد که از میان آن‌ها تنها 2 روش برای ایرانیان قابل استفاده و کاربردی است که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

۱. تبلیغ با کمک Instagram Ads

اولین روش تبلیغات اینستاگرامی که همان روش نامناسب برای ایرانیان است، تبلیغ با کمک Instagram Ads است. این سیستم، ابزاری است که اجرای تبلیغات در اینستاگرام را هدفمند می‌کند، به این معنی که می‌توان مخاطبان را با توجه به علایقی که دارند مورد هدف قرار داد تا تبلیغ صرفا برای گروه خاصی از کاربران نمایش داده شود. این روش تبلیغات در ایران کاربردی نیست زیرا سرویس‌های مربوط به آن در اینستاگرام‌های دارای IP ایران، فعال و کاربردی نیستند. به علاوه این سیستم نیازمند پرداخت هزینه است و این پرداخت صرفا به صورت دلاری قابل انجام است که این مسئله هم دردسرهای خاص خود را داشته و موجب ناکارآمد بودن این تبلیغات در کشور ما می‌شود.

۲. تبلیغات اینفلوئنسری

یکی دیگر از روش‌های رایج تبلیغاتی اینستاگرامی، تبلیغات اینفلوئنسری است. این شیوه تبلیغاتی برای بیشتر ما آشنا است و بارها آن را مشاهده کرده‌ایم. در این روش یک اینفلوئنسر یا شخصی که دنبال کنندگان زیادی در اینستاگرام داشته و از طریق فعالیت در این شبکه کسب درآمد می‌کند، تبلیغات پیجی دیگر را به صورت اجرای نمایش یا ارائه داستان و تبلیغ از طریق معرفی مستقیم انجام می‌دهد. تبلیغات اینفلوئنسری معمولا پر هزینه هستند به خصوص اگر این کار توسط اینفلوئنسرهای معروف و محبوب انجام شود اما به همان نسبت شانس موفقیت آن نیز بالا است زیرا همه افرادی که به اینفلوئنسر مورد نظر علاقه و اعتماد دارند به تبلیغات انجام شده توسط او، به خصوص تبلیغات مورد تایید مانند لوازم شخصی مصرفی او یا لباس‌های او هم اعتماد می‌کنند.

۳. تبلیغ در پیج‌های عمومی

تبلیغ در پیج‌های عمومی یکی دیگر از روش‌های تبلیغات اینستاگرامی است. در این روش ابتدا باید پیج‌های عمومی که تعداد مخاطبان بیشتری دارند را پیدا کرد و سپس تبلیغ خود را در آن‌ها منتشر کرد. روش انجام تبلیغ در این پیج‌ها بسته به سیاست صفحه متفاوت است. بعضی از پیج‌های عمومی تبلیغ را به صورت پست و بعضی پیج‌ها به صورت استوری منتشر می‌کنند. اینکه کدام روش بازدهی بیشتر و نتیجه مناسب‌تری دارد به آمار پیج و بودجه مورد نظر برای تبلیغات بستگی دارد. تبلیغ در پیج‌های عمومی و تبلیغات اینفلوئنسری اغلب نتیجه بخش هستند، مگر اینکه این تبلیغ در پیج‌های نامعتبر که کاربران غیرواقعی یا در اصطلاح فیک دارند، انجام شود.

 

معیارهای انتخاب بهترین پیج برای تبلیغات

تبلیغات در اینستاگرام، تبلیغاتی موثر و کارآمد خواهد بود اگر در پیجی مناسب انجام شود. به عبارت دیگر انتخاب پیج مناسب برای انجام تبلیغات به اندازه تبلیغ در اینستاگرام اهمیت داشته و نتیجه انجام تبلیغات به آن هم بستگی دارد. به منظور انتخاب پیج مناسب روش‌های مختلفی وجود دارد که یکی از بهترین آن‌ها، آشنایی با معیارهای انتخاب بهترین پیج برای تبلیغات است. از جمله این راهکارها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

۱. نرخ تعامل

نرخ تعامل اولین معیاری است که برای انجام تبلیغات در اینستاگرام باید به آن توجه کرد. نرخ تعامل به معنی میزان ارتباط مخاطبان با پیجی است که تبلیغ در آن انجام می‌شود. بسیاری از افراد در انتخاب روش مناسب تبلیغات خود صرفا به تعداد فالوورها توجه می‌کنند که این کار اشتباه است. در بیشتر موارد پیج‌ها برای معتبر نشان دادن خود از فالوورهای فیک استفاده می‌کنند و چنین پیج‌هایی اصلا مناسب تبلیغات نیستند. برای بررسی اعتبار واقعی یک پیج یا در اصطلاح نرخ تعامل آن می‌توان میزان لایک‌ها یا نظرات زیر پست‌های پیج مورد نظر را بررسی کرد.

۲. تبلیغ در پیج‌های مرتبط

تبلیغ در پیج‌های مرتبط یکی دیگر از معیارهای انتخاب پیجی است که تبلیغات در آن انجام می‌شود. پیج انتخابی برای تبلیغات باید موضوعی مشابه پیج شما داشته باشد تا مخاطبانی مرتبط را جذب پیج خود کنید. برای مثال تبلیغ لوازم صنعتی در پیج لوازم آرایشی منطقی نیست یا یک اینفلوئنسر مربوط به غذا نمی‌تواند پیج لوازم بهداشتی را تبلیغ کند.

۳. تعداد تبلیغات روزانه

بررسی تعداد تبلیغات روزانه پیج یکی دیگر از راه‌هایی است که از طریق آن می‌توان اعتبار پیج برای تبلیغات را تشخیص داد. البته در مورد این معیار باید این نکته را در نظر داشت که تبلیغ بیش از اندازه هم به اندازه نداشتن تبلیغ یک معیار منفی برای پیجی تبلیغاتی است. اگر تبلیغات پیج بیش از اندازه باشد، شانس دیده شدن تبلیغ شما کمتر خواهد شد.

 

انواع تبلیغات اینستاگرامی

برای انجام تبلیغات در اینستاگرام علاوه بر آشنایی با مواردی که تا اینجا گفته شد، آشنایی با انواع تبلیغات اینستاگرامی هم اهمیت زیادی دارد. تبلیغات در اینستاگرام از طریق محتوا انجام می‌شوند و این محتواها انواع تبلیغات اینستاگرامی را تشکیل می‌دهند که به شرح زیر هستند.

۱. تبلیغات تصویری

محتوای اصلی برای انتشار در اینستاگرام، تصاویر هستند. تصاویر یا عکس‌های تبلیغاتی را می‌توان به شکل‌های مختلفی استفاده کرد. برای مثال بعضی از انواع تبلیغات تصویری به صورت اینفوگرافیک آماده می‌شوند یا بعضی از تبلیغات تصاویر واقعی محصول هستند که از طریق یک کپشن به مشتریان و مخاطبان آن محصول معرفی می‌شوند.

۲. تبلیغات ویدیویی

تبلیغات ویدیویی یکی دیگر از انواع تبلیغات در اینستاگرام است. تاثیر ویدیو از عکس بیشتر است و پیغامی که تبلیغ به دنبال انتقال آن است با ویدیوها بهتر و راحت‌تر منتقل می‌شود، البته تبلیغات ویدیویی اصول خاصی دارد. برای مثال زمان ویدیو باید کوتاه، توضیحات آن جذاب و کیفیت بالا باشد، همچنین ویدیوها و تصاویر را می‌توان به صورت پست یا استوری استفاده کرد.

۳. آگاهی از برند

یکی دیگر از انواع تبلیغات در اینستاگرام، تبلیغات آگاهی از برند است که به صورت معرفی برند و نام تجاری به کاربران انجام می‌شود. در این روش تلاش می‌شود که مشتریان نسبت به نام برند آگاه شوند تا با شنیدن آن محصولات برند را به یاد بیاورند. آگاهی از برند را می‌توان در پست‌ها، استوری‌ها یا در بیوگرافی پیج انجام داد.

 

نتیجه گیری 

تبلیغات اینستاگرامی بهترین ابزار تبلیغاتی برای فروش بیشتر محصول یا خدمات است اما زمانی نتیجه بخش خواهد بود که پیج مورد نظر برای انجام تبلیغ فالوورهای واقعی و تعداد بالایی داشته باشند. البته تبلیغات اینستاگرامی همه چیز نیست و در کنار آن باید محتوای با کیفیت تولید کرد و دیگر روش‌های تبلیغاتی را نیز در جای خود مورد استفاده قرار داد. به این منظور می‌توان از خدمات مجموعه‌های مختلف در زمینه دیجیتال مارکتینگ هم استفاده کرد. مجریان وب یکی از این مجموعه‌ها است که در زمینه خدمات اینستاگرامی و دیگر شیوه‌های تبلیغات در بستر اینترنت مانند تبلیغات در تلگرام، تبلیغات کلیکی و تبلیغات گوگلی می‌توان از خدمات آن استفاده کرد. در مجموعه ما علاوه بر تبلیغات خدمات سئو سایت و مشاوره در زمینه انتخاب بهترین شیوه تبلیغاتی هم به متقاضیان ارائه می‌شود. در صورت تمایل به استفاده از خدمات مجموعه ما می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی موجود در سایت با ما در تماس باشید.

 

سوالات متداول

۱. تبلیغ در اینستاگرام به چه معناست؟

تبلیغات اینستاگرامی به معنی استفاده از ابزارهای مختلف موجود در این شبکه با هدف معرفی برند و کسب و کار به گروهی از مخاطبان به صورت همزمان است.

۲. چرا اینستاگرام ابزاری موثر در تبلیغات است؟

اینستاگرام بیشترین تعداد کاربران فعال دارد، تعامل با مخاطبین در این شبکه اصلا سخت نیست و بازدهی تبلیغات انجام شده در آن نسبت به دیگر روش‌های تبلیغاتی بیشتر است.

۳. کدام روش‌های تبلیغ در اینستاگرام در ایران هم قابل استفاده هستند؟

در حال حاضر ایرانیان برای تبلیغات اینستاگرامی تنها امکان استفاده از روش‌های تبلیغات اینفلوئنسری و تبلیغات پیج عمومی را دارند.

۴. در انتخاب بهترین پیج تبلیغاتی باید به نکاتی توجه داشت؟

نرخ تعامل، ارتباط موضوع پیج با زمینه کسب و کار شما، تعداد تبلیغاتی که توسط پیج مورد نظر در هر روز منتشر می‌شوند و دیگر موارد مشابه از جمله نکاتی هستند که در انتخاب بهترین پیج تبلیغاتی باید به آن‌ها توجه کرد.

۵. تبلیغات قابل انجام در اینستاگرام چند نوع دارند؟

تبلیغات تصویری، تبلیغات ویدیویی، تبلیغات استوری، آگاهی از برند و تبلیغات برگشتی از انواع تبلیغات قابل انجام در اینستاگرام هستند.

تبلیغات انتشار محتوا

در این نوع از تبلیغات، عکس یا ویدیو آماده شما توسط پیج‌ها و اینفلوئنسرها در استوری یا پست منتشر می‌شود.

تبلیغات اینفلوئنسری

در این نوع از تبلیغات، محتوای شما توسط اینفلوئنسرها تولید و در قالب پست یا استوری منتشر می‌شود

تبلیغات بازدیدی

تبلیغات شما توسط پیج‌ها یا اینفلوئنسرها منتشر می‌شود و شما تنها به اندازه‌ای که تبلیغتان در این رسانه‌ها بازدید خواهد داشت، هزینه پرداخت می‌کنید.

خدمات اینستاگرامی ما

تبلیغات انتشار محتوا

در این نوع از تبلیغات، عکس یا ویدیو آماده شما توسط پیج‌ها و اینفلوئنسرها در استویک شیوه از تبلیغات اینستگرامی استفاده از افراد معروف و چهره برای معرفی خدمات و محصولات است که بازدهی فوق العاده ای در پی دارد نکته مهم در این شیوه تبلیغات اینستاگرامی ، شناخت آن افراد و چگونگی استفاده از آنان است . بارها کمپین های تبلیغاتی متعددی دیده شده که به علت عدم توانایی و تجربه شکست خورده اند و بازدهی بالایی نداشته اند. مجریان وب با ارتباط با این چهره ها و با تجربه بالای خود ، می تواند ضمانت اجرایی خوبی برای رشد برند و محصول شما باشدری یا پست منتشر می‌شود.

تبلیغات ساعتی اینستاگرام

برای کمپین شما یک عکس و یا ویدئو اختصاصی با متن تبلیغاتی طراحی میکنیم و آن را در صفحات مختلف با توجه به انتخاب پکیج شما و کسب و کار شما قرار می دهیم افراد زیادی آن را میبینند در نتیجه صفحه شما را فالو میکنند و میزان جذب فالوور شما بستگی به تصویر یا ویدئو و خدمات شما دارد . شیوه تبلیغاتی خوب و مفید با هزینه مقرون به صرفه

تبلیغات بازدیدی اینستاگرام

تبلیغات شما بصورت تصویر یا ویدئو اختصاصی در صفحات مختلف نشر می شود و بر اساس تعداد بازدید View محاسبه می شود بر اساس پکیج انتخابی شما تا زمان رسیدن آن تعداد بازدید مورد نظر تبلیغ شما در پیج ها فعال است و این نیز شیوه تبلیغات ساعتی در اینستاگرام مناسب برای برندها ، شرکت ها ، موسسات ، رستوران ها ، کافه ها و محصولات مختلف است