تبلیغات تلگرامی

تبلیغات تلگرامی

تبلیغات تلگرامی یکی از شیوه های مهم و پرکاربرد تبلیغات در فضا مجازی محسوب می شود که منجر به جذب تعداد متعددی کاربر در کسب و کارهای مختلف شده است. تبلیغات به عنوان یکی از مهمترین بخش ها در برند سازی کسب و کار به شمار می رود و در تمام مراحل رشد آن بازده دارد. امروزه برند ها و کسب و کار های گوناگونی در تلگرام مشغول به فعالیت هستند و از همین رو اهمیت آن در دنیای تبلیغات روز به روز بیشتر می شود و همینطور تبلیغات در تلگرام مزایایی از جمله افزایش یافتن تعداد مخاطبین به منظور بیشتر شناخته شدن و رشد کسب و کار را به همراه دارد. هنگامی که تلگرام فیلتر شد، بسیاری از مردم فکر میکردند که دیگر نمی توانند از این اپلیکیشن تبلیغاتی در ایران به کارگیری کنند. اما مردم ترجیح دادند به جای کنار گذاشتن تلگرام، پروکسی و فیلتر شکن مورد استفاده قرار دهند. بعد از گذشت مدتی بسیاری از کاربران مجدد به تلگرام روی آوردند واز آن تحت عنوان یک پیام رسان و شبکه اجتماعی به کارگیری کردند. توجه داشته باشید که در بازاریابی میدان را نباید برای رقیبان خود بگذارید بلکه بهتر است هر جا که مشتریانتان حضور دارند، نقش پررنگی داشته باشید. در صورتی که می خواهید مخاطبان بیشتری جذب کنید و شاهد رشد کسب و کار خود باشید، تا پایان این مقاله در مجریان وب با ما همراه باشید.

تبلیغات تلگرامی چیست؟

شاید بپرسید منظور از تبلیغات تلگرامی چیست؟ کمپین تبلیغات در تلگرام به مجموعه ای از شیوه های و تاکتیک های تبلیغاتی گفته میشود که اجرای آن در بستر تلگرام صورت می گیرد. دیجیتال مارکترهای کسب و کارهای گوناگون با در نظر گرفتن ویژگی های تلگرام، انواع مختلف تبلیغات برای این پلتفرم را انتخاب و پیاده سازی می کنند. انتشار این تبلیغات در گروه ها و کانال های مختلفی صورت می گیرد تا در آخر مخاطبان را جذب کنند. در گذشته صاحبان کسب و کار برای تبلیغات بایستی به صورت مستقیم درخواست خود را به ادمین ها ارائه می دادند، سپس هزینه را می پرداختند تا تبلیغاتشان را در گروه های تلگرامی بگذارند. اما امروزه تلگرام با رونمایی از قابلیت اجرا کمپین های تبلیغاتی شرایطی را فراهم کرده که شما بتوانید درخواست خود را ارائه دهید و این پلتفرم به صورت اتوماتیک تبلیغات شما را در کانال های پربازدید منتشر می کند.

 

چرا باید در پلتفرم تلگرام تبلیغات انجام دهیم؟

در جواب به اینکه چرا باید در پلتفرم تلگرام تبلیغات انجام دهیم؟ باید بگوییم که این پلتفرم یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین پیام رسان های دنیا محسوب می شود که به علت برخورداری از قابلیت های متنوع، روز به روز به تعداد کاربرانش افزوده می شود. از طرفی اکثر ایرانی ها تلگرام را مورد استفاده قرار می دهند و در کانال هایی که به سلیقه شان نزدیک است، به عضویت درمی آیند. در نتیجه اولین اهمیت تبلیغات در تلگرام که می توان به آن اشاره کرد این است که اکثر مخاطبان هدف کسب و کارهای گوناگون در این پلتفرم عضو هستند. از دیگر دلایل اهمیت تبلیغات در تلگرام می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 1. وجود کانال های تلگرامی با موضوعات مختلف برای تبلیغ کسب و کارها
 2. فراهم بودن شرایط برقراری ارتباط با مشتریان و ارائه پشتیبانی مطلوب بعد از انجام تبلیغات
 3. فراهم بودن شرایط ایجاد کانال و گروه های تلگرامی برای مخاطبان هدف و ارائه خدمات به آنها
 4. راه اندازی کمپین های تبلیغاتی گوناگون با هدف افزایش ممبر و بالا رفتن ترافیک سایت
 5. امکان برگزاری نظرسنجی یا سوالات چهارگزینه ای جهت افزایش تعامل بین کاربران

 

تبلیغات تلگرامی چگونه انجام می شود؟

در ارتباط با چگونگی انجام تبلیغات در تلگرام باید بدانید که این پلتفرم جزو گسترده ترین ها در بین انواع تبلیغات در شبکه های اجتماعی به شمار می رود که در ایران با وجود محدودیت ها، در حال حاضر به طور تقریبی 40 میلیون کاربر فعال دارد. این پیام رسان در مقایسه با پیام رسان های مشابه از قابلیت هایی برخوردار است که باعث شده جایگاه اول را از آن خود کند. بر این اساس انجام تبلیغات در تلگرام انواع گوناگونی دارد که این موارد به شرح زیر می باشد:

 • تبلیغات بازدید تلگرام

نحوه انجام تبلیغات بازدید تلگرام به این صورت است شما فقط برای تعداد بازدید هایی که از تبلیغات صورت می گیرد، هزینه پرداخت می نمایید، بنابراین از این لحاظ اقتصادی به نظر می آید. همینطور این امکان وجود دارد که می توانید با بودجه پایین در کانال های معتبر و باکیفیت مرتبط با کسب و کارتان به تبلیغ بپردازید. برای مطلع شدن از تعداد بازدید ها می توانید به علامت چشم در گوشه پایینی پیام های تلگرام رجوع کنید. در کنار این علامت چشم عددی ثبت شده که همان تعداد بازدید کننده ها است.

 • تبلیغات ساعتی در تلگرام

تبلیغات ساعتی در تلگرام در مقایسه با تبلیغاتی که به ظاهر اقتصادی تر می آیند، از دردسرهای کمتری برخوردار است. کافیست برای تبلیغات خود ساعات خاصی را مشخص کنید و از مدیر کانال درخواست نمایید که تبلیغ شما را در آن ساعات منتشر کند. این نوع از تبلیغات به طور معمول به صورت 12 ساعته و 24 ساعته منتشر می شوند. مهمترین نکته ای که در تبلیغات ساعتی تلگرام باید به آن توجه شود، انتخاب بهترین ساعت است. در اصل ساعتی را انتخاب کنید که در آن بازه زمانی مخاطبانتان فعال هستند و انتشار پست شما توجه آنها را به خود جلب و مورد بازدید قرار گیرد. این موضوع را می توان از روی سن، جنسیت، شغل و موارد از این دست مورد ارزیابی قرار داد.

 • تبلیغات گسترده در تلگرام

تبلیغات گسترده در تلگرام به وسیله تیم های تبلیغاتی و بازاریابی صورت می گیرد. نحوه انجام این تبلیغات اینگونه می باشد که شما یک تیم تبلیغات در تلگرام ارتباط برقرار می کنید و با ارائه اطلاعات مورد نیاز از آنها می خواهید انجام تبلیغات شما در تلگرام را برعهده بگیرند. در این شیوه شما دیگر با مشکلاتی نظیر انتخاب نوع شیوه تبلیغات و سایر موارد مشابه مواجه نخواهید بود و می توانید با اطمینان خاطر به رسیدگی امور شرکتتان بپردازید.

 • طراحی و ساخت ربات تلگرام

طراحی و ساخت ربات تلگرام یکی از شیوه های تبلیغاتی به شمار می رود. مزیتی که این ربات ها دارند این است که می توان از آنها به شیوه های مختلف استفاده کرد. به عنوان مثال می توانید به طراحی رباتی بپردازید که برایتان عضو گیری کند و یا اینکه رباتی طراحی کنید که برای صاحبان مشاغل کار ویزیت دیجیتال شما را ارسال کند. خوب است بدانید که امروزه ربات هایی طراحی شده اند که خدمات پرداخت وجه مشتریان را انجام می دهند.

 

بهترین زمان برای تبلیغات تلگرامی چه زمانی است؟

احتمال دارد بپرسید بهترین زمان برای تبلیغات  تلگرامی چه زمانی است؟ زمان تبلیغات، به ویژه برای تبلیغات زمان دار بسیار حائز اهمیت است. به عنوان نمونه هنگامی که برای تبلیغات درخواست 12 ساعته دارید، شما می توانید انتخاب کنید که محتوای مدنظرتان در 12 ساعت روز یا 12 ساعت شب به اشتراک گذاشته شود. شما بایستی رفتار و عادات مخاطبان هدف خود را مورد ارزیابی قرار دهید تا متوجه شوید که آنها بیشتر در چه بازه های زمانی فعال تر هستند. تلگرام پلتفرمی است که اکثر افراد در اوقات فراغت خود به چک کردن آن می پردازند، علت آن هم این است که برای دسترسی به تلگرام باید در ابتدا فیلترشکن و یا پروکسی خود را فعال کنند و از طرفی احتمال دارد که بروزرسانی پیام ها کمی زمان ببرد.

 

به چه صورت بهترین کانال های تلگرامی مرتبط با هر موضوع را مورد شناسایی قرار دهیم؟

همانگونه که گفته شد بهترین کانال های تلگرامی به منظور ارسال تبلیغات شما کانال هایی هستند که با موضوع کسب و کارتان همخوانی داشته باشند، چرا‌که به طور معمول مشتریان بالقوه شما در همین کانال ها عضو هستند و امکان اینکه با دیدن تبلیغ به عضویت کانال شما در بیاید، زیاد است. پیشنهاد می شود به منظور اینکه کیفیت کانالی که در آن تبلیغات خود را به اشتراک می گذارید از کیفیت مطلوب و بالایی برخوردار باشد، چند روزی در آن کانال عضو شوید و کیفیت پست های آن را مورد ارزیابی قرار دهید. به منظور شناسایی این نوع کانال ها بر اساس موارد زیر عمل کنید:

 

 1. عضو شدن در کانال تلگرام سایت ها
 2. عضویت در کانال تلگرام پیج های اینستاگرام
 3. راهنمایی گرفتن از سایر کانال های تلگرامی
 4. کمک گرفتن از سایت های معرفی کننده کانال های تلگرامی

 

مزایا تبلیغات تلگرامی

دانستن مزایا تبلیغات تلگرامی به شما کمک می کند که راحت بتوانید در ارتباط با انتخاب پلتفرم برای تبلیغات خود تصمیم گیری کنید. به طور کل تبلیغات از هر کانالی که باشد، برای کسب و کار امری ضروری محسوب می شود. تلگرام را می توان به عنوان دومین پلتفرم پرکاربرد در بین ایرانیان بعد از اینستاگرام، معرفی کرد. اکثر کاربران هر شب بعد از اتمام کارشان به منظور رفع خستگی هم که شده کانال های تلگرامی شان را چک می کنند. بر این اساس با قاطعیت می توان گفت تبلیغات در تلگرام دارای ضمانت بالایی می باشد. از مزیت های تبلیغات تلگرامی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 1. ارسال محتوا در این پلتفرم هزینه ای ندارد و به صورت کاملا رایگان است.
 2. محدودیتی تحت عنوان تعداد کلمات هر پیام وجود ندارد.
 3. لینک یا صفحات اینترنتی را می توان به راحتی به اشتراک گذاری گذاشت.
 4. امکان ارسال محتوا به صورت منطقه ای وجود دارد.
 5. در تلگرام میتوانید به تولید انواع محتوا بپردازید.
 6. شرایط تبادل محتوا با کانال های مختلف فراهم می باشد.

 

سوالات متداول:

1.چرا باید در تلگرام تبلیغ کنیم؟

این پلتفرم یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین پیام رسان های جهان به حساب می آید که به علت قابلیت های متنوعی که دارد، تعداد کاربران آن روز به روز بیشتر می شود. از طرفی اکثر ایرانی ها از تلگرام استفاده می کنند و در کانال هایی که از موضوعات مرتبط با علاقه شان دارند، عضو هستند.

2.روش های تبلیغات در تلگرام کدامند؟

روش های مطمئن تبلیغات در فضای تلگرام عبارتند از : تبلیغات بازدید تلگرام، تبلیغات ساعتی در تلگرام، تبلیغات گسترده در تلگرام، طراحی و ساخت ربات تلگرام.

3.مزایا تبلیغات تلگرامی چیست؟

ارسال محتوا در این پلتفرم هزینه ای ندارد و به صورت کاملا رایگان است، محدودیتی تحت عنوان تعداد کلمات هر پیام وجود ندارد، لینک یا صفحات اینترنتی را می توان به راحتی به اشتراک گذاری گذاشت، امکان ارسال محتوا به صورت منطقه ای وجود دارد، در تلگرام میتوانید به تولید انواع محتوا بپردازید، شرایط تبادل محتوا با کانال های مختلف فراهم می باشد.

 

نتیجه گیری:

به طور کلی می توان گفت تبلیغات در تلگرام یکی از شیوه های تاثیرگذار بازاریابی برای انواع کسب و کار است. در این شیوه بجای اینکه منتظر مشتری باشید تا به سمت شما بیایند، خودتان به سراغ مشتریان رفته اید و در نتیجه یک بازاریابی اثرگذار انجام خواهید داد. در صورتی که این کار هدفمند و با در نظر گرفتن مخاطب هدف انجام شود، می تواند بیشترین بازگشت سرمایه را به همراه داشته باشد. همینطور شما می توانید به منظور راه اندازی کمپین های تلگرامی به متخصصان ما در مجریان وب مراجعه نمایید و در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر می توانید از طریق شماره تماس 02122925602 با ما در ارتباط باشید و یا به آدرس ما واقع در خیابان کریم خان – خیابان نجات الهی خیابان خسرو – شماره ۴۲ – واحد ۹ به حضوری مراجعه نمایید. از همراهی شما عزیزان تا پایان این مقاله متشکریم.

خدمات اینستاگرامی ما

تبلیغات کلیکی

مجریان وب با تجربه بالا تبلیغات شما را در کانال های پربازدید و مرتبط با بازار هدف شما قرار می دهد. در شیوه تبلیغات تلگرامی کلیکی ، تبلیغات شما در کانال های منتخب قرار می گیرد . (حاوی عکس ، ویدئو ، گیف با لینک کانال یا سایت و تلفن و اطلاعات مرتبط با محصول یا خدمات شما) زمانی که افراد روی لینک تبلیغ شما کلیک کنند و به سمت کانال یا سایت شما هدایت شوند مبلغ آن محاسبه می شود بهترین شیوه تبلیغات تلگرام است چرا که بر حسب تعداد بازدید هزینه می کنید

تبلیغات بازدیدی

اگر مشاور تبلیغاتی شما با تجربه باشد، تبلیغات تلگرامی بازدیدی برای شما بازدهی بالایی دارد. پست تبلیغاتی شما حاوی عکس یا کلیپ یا گیف و شامل تلفن ، متن ، لینک کانال یا سایت در بهترین کانال های مرتبط و پربازده قرار می گیرد و بر اساس تعداد بازدید مخاطبان از آن پست تبلیغاتی شما ، هزینه مشخص می شود . در کنار پست ، عددی ظاهر می شود که نشان می دهد این تبلیغ را چند نفر تاکنون بازدید کردند و تا زمان رسیدن به عدد شما تبلیغ در کانال تلگرام فعال است

افزایش ممبر کانال شما

شما یک کانال تخصصی برای مجموعه خود دارید. تعداد ممبرهای کانال دارای اهمیت بالایی است که می تواند به اعتبار برند لطمه بزندنوشتن پست و مطلب و استفاده از تصاویر گرافیکی برای کانال بصورت مداوم کار مشکلی است که نیازمند تخصص است ، حتی اینکه چه ساعاتی پست بزارید تا بهتر دیده شوید. افزایش ممبر واقعی هم کاری بس مشکل است . تیم فنی مجریان وب با تجربه بالا و استفاده از راهکارهای پیشرفته نیازهای تخصصی شما در کانال تلگرامتان برآورده می نماید