تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل

هنگامی که در حال جستجو در صفحه گوگل هستید ، مطمئنن ملاحظه کرده اید که در بالا یا پایین و یا سمت راست صفحه ، گوگل به تبلیغ شرکت و فروشگاه هایی در ارتباط با آن موضوع مورد نظر شما پرداخته است

و با کلمه AD مجزا شده است . بله این همان تبلیغات در گوگل است که می تواند کسب و کار شما را رونق زیادی بدهد.

گوگل زمانی تبلیغ شما را نمایش می دهد که بدنبال آن کلمه کلید شما باشند و در اصل مشتری واقعی که بدنبال محصول و یا خدمات شما است را به سمت وب سایت شما هدایت می کند.

با توجه به هزینه های بسیار اندک تبلیغ در گوگل ، و بازخورد فوق العاده بالا و تخصصی آن ، امروزه این نوع تبلیغات در جایگاه اول دنیا قرار دارد

آنالیز کلمات کلیدی شما

برای حضور در صفحه اول گوگل ، ابتدا باید کلمات کلیدی و شاخص شما توسط تیم مجریان وب آنالیز شود و بهترین پیشنهاد برای بهتر دیده شدن با کمترین هزینه به شما اعلام شود . نقش کلمات کلیدی در تبلیغات google بسیار مهم است . کلماتی باید انتخاب شوند که بازار هدف شما بوده ، کلمات عمومی نباشند ، بیشترین جستجو را در گوگل داشته باشند ، بیشترین درخواست را داشته باشند و عوامل متعدد دیگر

بالاترین جایگاه برای شما

مجریان وب با استفاده از دانش فنی و تجربه تیم فنی خود ، قادر خواهد بود شما را در بالاترین جایگاه صفحه اول گوگل بیاورد و بالاتر از رقبای کاری شما با توجه به حضور رقبای شما در تبلیغات گوگل 3 عامل در اول بودن اهمیت دارد . 1- سابقه تبلیغ 2- مبلغ اکانت سفارش 3- نقش کارگزار ما با استفاده از 3 عامل فوق و مخصوصا عامل شماره 3 ( نقش کارگزار ) جایگاه شما را به عنوان اولین نتیجه تثبیت و ضمانت می کند

ثبت تبلیغات بصورت قانونی

متاسفانه برخی افراد سودجو اقدام به ثبت تبلیغ از طریق مجراهای غیر قانونی و موقت می نمایند که این امر پس از چند روز برای گوگل مشخص و اقدام به بلاک کردن سایت می نماید در نتیجه وب سایت های مذکور در لیست سیاه گوگل قرار گرفته و قابلیت بهینه سازی و حضور در نتایج بالای گوگل در حالت عادی را نخواهند داشت. و همچنین درصد نمایش تبلیغات آنان کاهش می یابد

تبلیغات گوگلی چیست ؟

اگر تبلیغ کننده ای هستید که میخواهید از تعداد نجومی و شگفت آور جستجو هایی که روزانه در گوگل انجام می شود سرمایه گذاری کنید و به سرعت توجه لازم را برای رشد سود خود به دست آورید ، هیچ راهی بهتر از استفاده از Google Ads  نیست.

در هر ثانیه میلیارد ها جستجو در گوگل انجام می شود و اکثر صفحات نتایج جستجو شامل تبلیغات گوگل می شوند.گوگل ادز نام جدیدی برای طیف وسیعی از قابلیت های تبلیغاتی گوگل است، که به مشاغل در هر اندازه کمک می کند تا راه حل های مناسب را برای نیاز های خود انتخاب کنند و ارائه تبلیغات ارزشمند و قابل اعتماد را برای آن ها آسان تر می کند و بهترین تجربیات را برای مشتریان فعلی و بالقوه ارائه می دهد و روشی موثر برای هدایت ترافیک مرتبط و واجد شرایط به وب سایت شما است، دقیقا زمانی که مردم در جستجوی انواع محصولات یا خدماتی هستند که کسب و کار شما ارائه می دهد.

گوگل ادوردز تقریبا 18سال پیش راه اندازی شد و جهان در آن زمان به شدت تغییر کرده است.اکثر مردم در طول روز به طور مداوم و سریع بین فعالیت هایی مانند جستجوی محصولات، تماشای ویدیو، مرور محتوا، بازی کردن و … جا به جا می شوند.موبایل امروزه بخش بزرگی از روزمره است که به کاربران امکان می دهد در هر زمان و هر مکان آنلاین شوند. درنتیجه شناخت این موضوعات منجر به راه اندازی Google Ads شد.

در طول سالها، تبلیغات با گوگل از کمک به کسب و کار ها در ارتباط با افراد در جستجوی گوگل تا کمک به آن ها در ارتباط با کاربران در هر مرحله از طریق متن، تصویر،ویدیو و موارد دیگر تکامل یافته است.گوگل ادز کار گوگل ادوردز را بهبود می بخشد تا به شما کمک کند از فرصت های آنلاین امروز حداکثر استفاده را ببرید و ابزارهای مورد نیاز برای کمک به شما در دستیابی به اهداف تجاری خود را هر چه که باشد فراهم می کند.

 

تبلیغات در گوگل چگونه کار می کند ؟
در جستجوی تبلیغات، هدف شما این است که تبلیغ خود را در بالاترین موقعیت های نتایج جستجو قرار دهید و در عین حال هدف جستجوی کاربران را تا حد امکان ارائه کنید و هدف تبلیغات نمایشی ترکیب علایق کاربر با تبلیغاتی است که ممکن است علاقه مند به دریافت آن باشند. به بیان ساده در Google Ads ، تبلیغ کنندگان روی کلمات کلیدی پیشنهاد می دهند تا فرصتی برای قراردادن تبلیغات خود در صفحات نتایج جستجو یا سایر وبسایت ها داشته باشند. زمانی که افراد محصولات یا خدماتی مانند شما را جستجو کنند، گوگل تبلیغات شما را نمایش خواهد داد. تبلیغات شما می تواند در نتایج جستجوی گوگل و مپ و در سراسر شبکه سایت ها ظاهر شود.

برای نتایج، مانند زمانی که مردم روی تبلیغ شما کلیک می کنند تا با کسب و کار شما تماس بگیرند، از وب سایت شما بازدید کنند یا مسیرهای فروشگاه شمارا دریافت کنند، هزینه پرداخت میکنید.

برای تبلیغات گوگل هیچ حداقلی وجود ندارد. شما می توانید انتخاب کنید که چقدر در ماه، در روز و برای هر تبلیغ خود هزینه می کنید و شما زمانی این هزینه را پرداخت می کنید که شخصی برروی تبلیغ شما کلیک کند و وارد وب سایت شما شده و از آن بازدید کند.

 

 

گوگل ادز چیست و چه کاری در تبلیغات گوگل می کند ؟

 

Google Ads  نام پلتفرم پرداخت به ازای کلیک ( PPC ) است که به کسب و کارها امکان می دهد در گوگل دیده شوند.

رایج ترین نوع تبلیغات گوگل ادز، تبلیغات جستجو است که در صفحه نتایج موتور جستجو ( SERP ) برای جستجو های مرتبط با محصولات و خدمات تبلیغ کننده ظاهر می شود؛ اما کسب و کارها همچنین از این پلت فرم برای اجرای تبلیغات نمایشی، تبلیغات خرید و تبلیغات یوتیوب استفاده می کنند.

 

11 مورد از مهم ترین مزایای استفاده از گوگل ادز:

اگر میخواهید بدانید که چرا این پلتفرم برای تبلیغات زیاد استفاده می شود، مزایای بسیاری برای آن وجود دارد.

 1. هزینه ها و بازگشت سرمایه:
  با بسیاری از تنظیمات کمپین و گزینه های پیشنهادی، شرکت هایی که از Google Ads استفاده می کنند، می توانند با بودجه های متفاوت، بالا و پایین، به نتایجی دست یابند.
  برای کسب وکار های کوچک میتوانید تبلیغات را با حداقل بودجه در ماه شروع کنید، اما ممکن است نتایج موثری نداشته باشد ولی می توانید ان را انجام دهید. این باعث می شود که پلتفرم تبلیغات برای کسب و کارهای مختلف در همه نیازهای تبلیغات آنلاین انعطاف پذیر باشد.
  برای شرکت های بزرگ، مزایا چند برابر می شوند، زیرا می توانید مقیاس بندی هزینه های تبلیغات را به طور سودآوری فعال کنید، و در مقایسه با تبلیغات سنتی، تبلیغات گوگل مقرون به صرفه است.

 

 1. سطح بالای کنترل و مدیریت:
  به طور کلی، گوگل ادز به کاربران خود فرصت های زیادی برای کنترل و مدیریت موثر کمپین های خود ارائه می دهد.
  و به عنوان مثال میتوانید کنترل کامل بر موارد زیر را در دست بگیرید :

 

 • چقدر هزینه می کنید و قیمت پیشنهادی شما چقدر است.
 • بافشردن یک دکمه تبلیغات را متوقف کنید.
 • اهداف کمپین
 • کلمات کلیدی و مخاطبان هدف را کنترل کنید
 • تبلیغات شما چگونه به نظر می رسد
 • مطمئن شوید که برند خود را به خوبی معرفی می کنید

با این سطح از کنترل می توانید تبلیغات و کمپین های خود را مدیریت و بهینه سازی کنید تا بیشترین نتیجه را از آن بگیرید.

 1. دسترسی گسترده گوگل:
  امروزه گوگل خود را فراتر از یک برند به یک فعل ارتقا داده است. این موتور جستجو سالانه بیش از 2تریلیون جستجو را انجام میدهد. در این میان افرادی هستند که با توجه به پرسش ها و نیازهایشان و جستجو هایی که در این موتور جستجو انجام میدهند، به دنبال راه حل هایی هستند که احتمالا کسب و کار شما می تواند ارائه دهد و اگر بتوانید به آن ها کمک کنید تا پاسخ را پیدا کنند، حتی اگر با یک تبلیغ باشد، احتمال بیشتری دارد که شما را انتخاب کنند تا رقیب شما.
 2. قابلیت هایی که امکان هدف گذاری را فراهم می کند :
  با گوگل در هر مرحله ای از جستجوی خریدار، چیزی برای هر کسب وکار و هر مشتری بالقوه ای وجود دارد.
 3. تبلیغات محلی
  تبلیغات محلی گوگل برای همه مشاغلی که برای فروش به ترافیک محلی متکی هستند سود می برد.
  با گوگل ادز می توانید به صورت محلی تبلیغات کنید تا در سودآورترین زمان ها ترافیک به سمت کسب وکار خود را به حداکثر برسانید یا آگاهی از برند محلی را افزایش دهید.
  تبلیغات در زمان مناسب زمانی که مشتریان چیزی را که شما می فروشید جستجو می کنند، فروش شمارا به طور چشمگیری افزایش می دهد.
  جستجوی محلی قصد خرید بالایی دارد، به ویژه برای کلمات کلیدی مرتبط با خدمات، زیرا مشتریان به دنبال برآورده کردن نیازهای نزدیک با کمترین تلاش هستند.
  به خصوص با استفاده از تبلیغات در گوگل مپ در کمپین خود، می توانید مشتریانی را جذب کنید که از قبل به دنبال مسیر هایی برای محصولات و خدمات نزدیک هستند. هربار که مشتریان بالقوه آن هارا در Maps جستجو می کنند ،مطمئن شوید که خدمات شما در بالاترین سطح قرار دارند.
 4. رقابت سطح
  یکی از بزرگترین مزایای گوگل ادز، روشی است که در رقابت با آن ها برابری می کند.در حالی که شرکت های بزرگتر با بودجه بیشتر می توانند به صورت موازی با گوگل ادز دستاوردهای بیشتری داشته باشند، یک کسب و کار کوچک می تواند به جای آن از موقعیت های بسیار هدفمند استفاده کند.
  نکته مهمی که باید درک کنید این است که در گوگل ادز، نمیتوانید فقط به خودتان پول پرداخت کنید.در حالی که مبالغ پیشنهادی بسیار مهم است.
  شرکت هایی که در آن جا تبلیغ می کنند باید رتبه بندی و کیفیت تبلیغات خود را بهینه کنند تا شانس کسب بیشترین نقاط تبلیغاتی را داشته باشند.
  نتایج بالاتر به این معنی است که اگر کمپین ها و صفحات فرود آنها به درستی بهینه شود، حتی شرکت های کوچکتر می توانند رتبه های برتر بیشتری را برای تبلیغات خود کسب کنند.
 5. عملکرد در برابر رقبا
  به عنوان مثال، یک کسب وکار تاسیس شده برروی کلمات کلیدی مورد علاقه شما تبلیغ می کند، میتوانید عملکرد آن هارا بررسی کنید تا نحوه عملکرد تبلیغات خود را در برابر رقبای خود تجزیه و تحلیل کنید.

 

 1. افزایش آگاهی از برند
  در حالی که تبلیغات جستجو برای هدف قرار دادن مشتریان در لحظه است، به مرور زمان آگاهی از نام تجاری شما را به صورت آنلاین نیز افزایش میدهد، اما با استفاده از تبلیغات نمایشی، می توانید آگاهی از برند را به صورت آنلاین سریعتر ایجاد کنید.
  ترکیبی از تبلیغات نمایشی و جستجو به کسب و کار شما اجازه می دهد تا زمینه بیشتری را برای رشد برند های آنلاین تحت پوشش قرار دهد.
  هنگامی که می خواهید آگاهی از برند را افزایش دهید، تبلیغات گوگل باید یکی از اولین مکان هایی باشد که تبلیغات را شروع می کنید. استفاده از تبلیغات نمایشی ، داده هایی را در مورد وب سایت هایی که مشتریان و کاربران شما از تبلیغات استفاده می کنند، به طور روزانه پیدا می کند و می تواند شما را به سمت یافتن شرکت های هیجان انگیز یا تبلیغات مستقیم در وب سایت های شخص ثالث هدایت کند.
 2. بازاریابی مجدد
  بازاریابی مجدد در تبلیغات آنلاین بسیار مهم است. شما همیشه می خواهید پس از دیدن وب سایت خود در بالای ذهن مشتری خود باشید.
  در گوگل ادز می توانید مشتریان و کاربرانی را که از وب سایت شما بازدید می کنند به طور موثر هدف گیری مجدد کنید یا با استفاده از مراحل مختلف قیف فروش، مخاطبان دقیق تری ایجاد کنید.
  با تبلیغات برای کسانی که از وب سایت شما بازدید کرده اند، شانس خود را برای تبدیل آن ها به فروش افزایش می دهید.همچنین تبلیغات بازاریابی مجدد نباید ساده باشد، مانند ایجاد همان تبلیغات برای مخاطبان هدفمند. کمی خلاقیت تا حد زیادی پیش می رود.
 3. تجزیه و تحلیل
  تجزیه و تحلیل نقش مهمی در استفاده از تبلیغات گوگل و بهینه سازی آن برای عملکرد بیشتر دارد.
  یک مزیت اصلی این است که تمام نتایجی که از تبلیغات به دست می آورید، خواه جستجوی گوگل یا تبلیغات نمایشی، شمارا به این امر سوق می دهد که همیشه در راس آنچه از تبلیغات خود به دست می آورید باشید.
  تجزیه و تحلیل نتایج شما از تبلیغات برای مبتدیان ساده و قابل درک است. هرچه قابلیت های بیشتری برای استفاده از داده ها در کسب وکار خود داشته باشید، بیشتر می توانید از داده ها به نفع خود استفاده کنید و لازم نیست برای اندازه گیری عملکرد واقعی تبلیغات به خود گوگل ادز تکیه کنید، زیرا می توانید ابزارهای شخص ثالث را برای کمک به افزایش عملکرد متصل کنید .

 

 1. مزایای سئو و بازاریابی محتوا
  ترکیب استفاده از تبلیغات گوگل با استراتژی سئو و بازاریابی محتوا مزایای زیادی برای افزایش عملکرد دارد.
  مزایای مستقیم عبارتند از :
 • پیدا کردن کلمات کلیدی جدید با Keyword Planner
 • کشف عبارات جستجوی جدید و کلمات کلیدی که قبلا کار می کردند.
 • بهینه سازی وب سایت
 • تجزیه و تحلیل و ایجاد مخاطبان هدف سودآور

برای مثال می توانید از گوگل ادز برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی استفاده کنید و آن هایی را که بیشترین سود را برای شما دارند، بیابید و هنگامی که متوجه شدید که مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند و از کلمات کلیدی استفاده می کنند، می توانید استراتژی سئو خود را برای مقابله با آن ها گسترش دهید .
بازاریابی محتوای سئو می تواند پر هزینه باشد.در حالت ایده آل شما می خواهید مطمئن شوید که محتوای خود را برای کلمات کلیدی مناسب، به خصوص در ابتدا قرار می دهید.
با تبلیغات می توانید طیف وسیعی از کلمات کلیدی را برای هدف قرار دهید و به مرور زمان عبارات جستجویی را که مخاطبان هدف خود استفاده می کنند، کشف خواهید کرد.

 

چرا تبلیغات گوگل در SERP ظاهر می شود؟

تبلیغات گوگل بر روی کلمات کلیدی متمرکز شده است، کلماتی که افراد به احتمال زیاد هنگام جستجوی محصول خود از آنها استفاده می کنند. هنگامی که تبلیغ کنندگان یک کمپین جستجوی گوگل ادز ایجاد می کنند، تبلیغاتی را با یک پیشنهاد خاص ایجاد می کنند و فهرستی از کلمات کلیدی مرتبط با پیشنهاد را برای هدف گیری انتخاب می کنند.

 

چرا باید از تبلیغات گوگل برای رشد کسب وکار خود استفاده کنید ؟

به طور خلاصه، شما باید از گوگل ادز برای رشد کسب و کار آنلاین استفاده کنید.

اگر میخواهید به فروش برسید، آگاهی از برند را افزایش دهید، مدل های کسب و کار جدید را به صورت آنلاین آزمایش کنید یا داده ها را جمع آوری کنید، پلتفرم تبلیغات یک کانال قطعی برای استفاده است.

 

سخن آخر

امروزه حضور قوی در گوگل برای هر نوع کسب وکاری، از یک سرویس محلی گرفته تا یک شرکت بین المللی، حیاتی است و استفاده از گوگل ادز برای همه نوع کسب و کارها برای دستیابی به اهداف آنلاین خود مفید است.
در پایان، Google Ads یکی از بهترین راه ها برای تبلیغات آنلاین مقرون به صرفه برای به دست آوردن مشتریان جدید، افزایش درآمد یا ایجاد یک برند آنلاین است.