معرفی ابزار های بررسی بک لینک های سایت + توضیح کلی درباره بک لینک

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

بهترین ابزار بررسی بک لینک چیست؟ بک لینک چه مفهومی دارد؟ کاربرد ابزارهای بررسی بک لینک چیست؟ یکی از تکنیک های مهم در سئو سایت، دریافت بک لینک است. با این کار ارزش سایت شما نزد موتور جستجو افزایش پیدا کرده و در نتیجه رتبه سایت نیز بهبود پیدا می کند. البته استفاده از بک لینک قواعد و شرایطی دارد و نتیجه بخشی آن مشروط به رعایت این قواعد است. در این مطلب از مجریان وب، قصد معرفی ابزارهای بررسی بک لینک های سایت و توضیح کلی درباره بک لینک را داریم. با ما همراه باشید تا این مفهوم و کاربرد آن را برای شما توضیح دهیم.

 

بک لینک چیست؟

تعاریف زیادی برای بک لینک وجود دارد اما به زبان ساده این اصطلاح را می توان به عنوان لینکی که در یک سایت برای سایت دیگر ساخته می شود، تعریف کرد. بک لینک یک رای مثبت برای گوگل و موتورهای جستجو است و تاثیر زیادی در سئو و بهینه سازی سایت دارد. صفحه هایی که موفق دریافت بک لینک بیشتری می شوند، معمولا رتبه بالاتری در موتورهای جستجو پیدا می کنند.

بک لینک صرفا به معنی وجود لینک در سایت نیست. هر گونه متن یا تصویری که با کلیک روی آن وارد صفحه ای از سایت دیگر شوید و به آن صفحه انتقال پیدا کنید را بک لینک می نامند. بک لینک ها بسته به محل ایجاد، دارای انواع مختلفی مانند بک لینک خارجی، بک لینک داخلی و موارد دیگر هستند که در میان تمام آن ها ارزش بک لینک خارجی بیشتر از سایرین است.

 

ابزار بررسی بک لینک (بک لینک چیست)

 

اهمیت بررسی بک لینک رقبا

تاثیر بک لینک ها در سئو سایت و رتبه بندی موتورهای جستجو بسیار زیاد است و چه یک دریافت کننده بک لینک باشید و چه لینک شما به عنوان بک لینک منتشر شود، مورد توجه موتورهای جستجو به خصوص گوگل قرار خواهید گرفت. با توجه به مزیت بک لینک در سئو سایت و جلب توجه موتورهای جستجو، اهمیت بررسی بک لینک رقبا نیز بسیار زیاد است اما چرا بررسی بک لینک دیگر سایت ها اهمیت دارد؟ در ادامه دو دلیل برای این موضوع را توضیح خواهیم داد.

 

۱. استفاده از بک لینک رقبا

استفاده از بک لینک رقبا اولین دلیلی است که اهمیت بررسی دقیق بررسی بک لینک دیگر سایت ها را نشان می دهد. با بررسی دقیق بک لینک ها متوجه خواهید شد که کدام وب سایت ارزش گرفتن بک لینک را دارد. هر چقدر بک لینک های دریافتی از سایت های معتبرتری باشند، سئو سایت شما نیز نتیجه بهتری خواهد داشت. به منظور بررسی این موضوع باید بک لینک هایی که از سمت سایت های دیگر، به سایت مجموعه های رقیب داده شده را بررسی کنید و بعد از سنجش ارزش آن ها، برای مجموعه و سایت خود لینک بگیرید.

 

۲. بررسی وضعیت لینک بیلدینگ

علت دیگری که لزوم گرفتن بک لینک از رقبا و بررسی آن را نشان می دهد، امکان بررسی دقیق لینک بیلدینگ رقبا است. در واقع باید این موضوع را تشخیص دهید که آیا سایت رقیب بعد از دریافت بک لینک به طور دائم وضعیت خوبی داشته یا نتیجه خوب سایت موقتی بوده است. زیرا بسیاری از سایت ها با دریافت بک لینک اشتباه مانند دریافت بک لینک از سایت های اسپمی، برای مدت زمان کوتاه رتبه خوبی دریافت کرده اما پس از گذشت زمانی کوتاه، افتی شدید پیدا می کنند.

 

بهترین ابزارهای بررسی بک لینک رقبا

بررسی بک لینک رقبا اهمیت زیادی دارد اما از آن مهمتر، انتخاب روش درست برای انجام این بررسی است. روش های زیادی وجود دارد که با کمک آن ها می توانید بررسی بک لینک رقبا را به شکلی بهتر و موثرتر انجام دهید که از جمله آنها می توان به استفاده از ابزارهای این کار اشاره کرد. امروزه ابزارهای زیادی وجود دارند که با کمک آن ها امکان بررسی بک لینک رقبا وجود دارد. به عنوان بهترین ابزارهای بررسی بک لینک رقبا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

۱. ابزار بررسی بک لینک Seo Power Suite

یکی از ابزارهایی که به منظور بررسی و نمایش بک لینک سایت های رقبا می توان از آن استفاده کرد، ابزار بررسی بک لینک Seo Power Suite است. این ابزار یکی از پرکاربردترین ابزارها در حوزه سئو و بهینه سازی سایت است که خود از ابزارهای مختلفی مانند Website Auditor برای تحلیل صفحات سایت و یافتن صفحات دارای ارور و لینک های شکسته، Rank Tracker برای پیدا کردن کلمات کلیدی و بررسی محتوا، LinkAssistant برای بررسی تعداد لینک های ورودی و خروجی تشکیل می شود.

 

ابزار بررسی بک لینک Seo Power Suite

 

۲. ابزار بررسی بک لینک SEO SpyGlass

دیگر ابزاری که برای بررسی بک لینک رقبا می توان از آن استفاده کرد و یک ابزار کارآمد است، ابزار بررسی بک لینک SEO SpyGlass است. این ابزار در دو نسخه رایگان و پولی در اختیار کاربران قرار می گیرد و در حوزه سئو و بهینه سازی سایت ابزاری موثر و مناسب است.

 

۳. ابزار بررسی بک لینک ahref

ابزار بررسی بک لینک ahref یکی از ابزارهای بررسی بک لینک است که برای استفاده از آن باید حق اشتراک آن را خریداری کرد. این ابزار نسبتا گران قیمت است اما کاربردهای زیادی دارد زیرا علاوه بر بررسی و شناسایی بک لینک ها، جزئیات لینک سازی سایت ها را نیز مورد بررسی قرار می دهد.

 

ابزار بررسی بک لینک ahref

 

۴. ابزار بررسی بک لینک open link Profiler

با ابزار بررسی بک لینک open link Profiler که ابزاری قدرتمند در این زمینه است، کافی است آدرس سایت مورد نظر خود را وارد کنید و یک پروفایل کامل از بک لینک آن را دریافت کنید. این ابزار یکی از بهترین ابزارها برای افرادی است که در این حوزه مبتدی هستند.

 

ابزار بررسی بک لینک open link Profiler

 

نتیجه گیری

استفاده از ابزار بررسی بک لینک به منظور آنالیز دقیق بک لینک های رقبا و آشنایی با عواملی که باعث موفقیت آن ها شده، امری ضروری است. بک لینک ها نقش مهمی در سئو و بهینه سازی سایت دارند، به همین دلیل آشنایی با کاربرد و چگونگی استفاده از آن ها نیز به بهینه سازی بهتر سایت کمک می کند. البته در صورتی که فرآیند ساخت سایت و سئو آن را به مجموعه های متخصص در این زمینه مانند مجریان وب بسپارید، شانس موفقیت سایت شما بیشتر خواهد شد.

 

سوالات متداول

۱. بک لینک چیست؟

لینک گرفتن از یک سایت و نمایش آن در سایت خود را در اصطلاح بک لینک می نامند.

 

۲. اهمیت توجه به بک لینک و بررسی رقبا چیست؟

با بررسی بک لینک رقبا می توان با بهترین بک لینک های آن ها آشنا شد و سایت های مرجع قوی تری برای دادن بک لینک را انتخاب کرد.

 

۳. بهترین ابزار بررسی بک لینک سایت ها چیست؟

ابزارهای زیادی برای آنالیز و بررسی بک لینک سایت رقبا وجود دارد که از جمله آنها می توان به Ahref، Majestic، Open link Profiler و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *