اس ام اس مارکتینگ چیست و چه تاثیری در تبلیغات یک برند دارد؟

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

اس ام اس مارکتینگ ارسال کمپین های تبلیغاتی یا پیام های تجاری برای اهداف بازاریابی با استفاده از پیام های متنی است. توسعه و ایجاد ارتباط با مشتریان برای همه کسب و کارها ضروری است. قدم اول برای این ارتباط را باید شما بردارید، شما باید فعال باشید و به سراغ مشتریان بروید. اما مشتریان شما اغلب در حال حرکت هستند و تنها یک چیز همراه خود دارند، بله، تلفن همراه! بنابراین پیام های متنی می توانند ارتباط مستقیم شما را با مخاطبان برقرار کنند. همین مسئله باعث شده تا بازاریابی پیامکی (در صورتی که درست انجام شود) یکی از موثرترین روش های برقراری با مشتریان باشد. در این مقاله شرکت مجریان به تعریف دقیق تری از اس ام اس مارکتینگ می پردازیم و مزایا و استراتژی مناسب استفاده از آن را بررسی خواهیم کرد.

 

اس ام اس مارکتینگ چیست و چگونه انجام می شود؟

تعریف ما از اس ام اس مارکتینگ چیست؟ زمانی که پیام برند یا کسب و کار خود را به صورت یک پیام نوشتاری از طریق پیامک به مخاطبان خود ارسال کنید، بازاریابی پیامکی یا SMS Marketing انجام داده اید. در اس ام اس بازاریابی شما هدف برند یا محصولات و خدمات خود را به مخاطبان معرفی می کنید.

البته، در بیان ساده به نظر می رسد، اما باید پیام شما طبق اطلاعات، ترجیحات و رفتار مشتریان آماده شود. به همین سبب نیازمند یک استراتژی مناسب است که در ادامه به آن اشاره ای خواهیم داشت.

 

مزایا و معایب اس ام اس مارکتینگ

همه افراد، این روزها به یک تلفن همراه یا موبایل دسترسی دارند. این یعنی تبلیغات اس ام اس مارکتینگ به دست اکثر افراد می رسد. اما این تنها مزیت بازاریابی پیامکی نیست، در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم داشت:

 • قیمت اس ام اس مارکتینگ: این نوع بازاریابی از روش های ساده و بسیار کم هزینه به شمار می رود.
 • از هر زمان و مکان که بخواهیم پیام ها ارسال می شوند: با انتخاب یک پنل پیامکی مناسب می توانید هر زمان که بخواهید پیامک خود را ارسال کنید.
 • نرخ باز شدن بالا: در مقایسه با ایمیل، پیامک ها بیشتر باز می شوند. نرخ باز شدن پیامک ها چیزی در حدود 98 درصد است.
 • شخصی سازی: با ارسال پیامک های شخصی سازی شده می توانید، با مخاطبین خود ارتباط صمیمی تری ایجاد کنید یا مخاطبین هدف را با شیوه ای موثر تر جذب کنید.

با این وجود، این روش معایبی نیز دارد. از جمله، طول پیام که اگر بیش از حد طولانی یا بسیار کم باشد ممکن است نظر مخاطب را جلب نکند و به طور کل در تعداد کاراکتر محدودیت خواهید داشت. مسئله اسپم شدن پیام ها نیز مشکلی است که شاید بتوان با انتخاب شماره پیامکی مناسب آن را تا حدودی برطرف نمود.

 

اس ام اس مارکتینگ

 

استراتژی اس ام اس مارکتینگ

اس ام اس بازاریابی زمانی موفق عمل می کند که استراتژی درستی داشته باشیم. با توجه به چند نکته کلیدی می توانید یک استراتژی موثر داشته باشید. در ادامه به برخی از نکات اشاره خواهیم داشت. امیدواریم این نکات به شما کمک کند تا کمپین تبلیغاتی موثری برای محصولات و خدمات خود داشته باشید.

 

 1. به زمان ارسال پیام های خود توجه کنید

پیامک ها بلافاصله ارسال می شوند و مردم تقریبا آن را بی درنگ باز می کنند. این پیام های فوری عالی هستند، اما نمی خواهید از این قدرت سوء استفاده کنید! کسی دوست ندارد ساعت 3 صبح پیامک دریافت کرده و از خواب بیدار شود. در نتیجه زمان بندی مناسبی داشته باشید تا تاثیر مثبتی بر برند شما بگذارد.

 

 1. نام برند یا شرکت خود را در پیام ها قرار دهید

هنگامی که پیامک را به صورت انبوه ارسال می کنید، اکثر افراد آن را از طریق یک شماره دریافت می کنند و مشخص نیست پیام از طرف چه کسی است. در وهله اول باید به مخاطبان بگویید چه کسی این پیام را ارسال کرده است. این کمک می کند تا هم در ذهن افراد باقی بمانید و هم بتوانند راحت تر نام برند را جستجو کنند.

 

 1. همیشه یک اقدام برای عمل (CTA) اضافه کنید

هدف شما از ارسال پیامک چیست؟ آیا می خواهید مخاطبان از وب سایت شما بازدید کنند؟ آیا آنها را به یک رویداد یا تخفیف ویژه دعوت کرده اید؟ به آنها بگویید که قدم بعدی چیست تا نرخ کلیک را نیز افزایش دهید. توجه به این موضوع کمک می کند تا برند شما بیشتر شناخته شود و مسیر مخاطبان یا مشتریان بالقوه مشخص باشد. از این طریق میزان اثربخشی کمپین های پیامکی نیز مشخص خواهد شد.

 

 1. انواع پیامک ها برای کسب و کارها

اس ام اس مارکتینگ با توجه به نوع کسب و کار شما، حالت و فرم می گیرد. اگر قصد شما فروش محصولات یا ایجاد آگاهی از برند باشد، با استفاده از اس ام اس های تبلیغاتی می توانید محصولات جدید، کد تخفیف یا جشنواره های خود را به دست مشتریان برسانید.

پیامک ها تعاملی از مواردی هستند که حتما باید برای مخاطب ارسال شوند. این نوع پیامک اطلاعات پس از خرید یا جزئیات سفارش را به همراه دارد و به حفظ مشتریان کمک خواهد کرد. پیامک های یادآوری در اس ام اس مارکتینگ برای استفاده نمودن از اعتبار یا حضور در یک رویداد مناسب هستند و ارتباط شما را با مشتری حفظ خواهند کرد.

 

SMS marketing

 

اس ام اس مارکتینگ برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

اگر برند یا شرکت شما نیاز دارد تا به گروه بزرگی از افراد و مخاطبان دسترسی پیدا کند، این روش بازاریابی مناسب شما خواهد بود. برای برخی از مشاغل این روش ضروری است تا رابطه خود را با مخاطبان حفظ کنند، این مشاغل شامل موارد زیر می شوند:

 • رستوران ها و کافه ها
 • آژانس های مسکن و مشاوران املاک
 • فروشگاه ها
 • باشگاه های ورزشی
 • آژانس های مسافرتی
 • خدمات منزل

 

اس ام اس مارکتینگ

 

سخن پایانی

اگر قصد دارید تا با مخاطبان و مشتریان بالقوه خود در ارتباط باشید، اس ام اس مارکتینگ یکی از روش های دیجیتال مارکتینگ است که میتواند برای شما مفید واقع شود. مزایا و شیوه کاربرد بهینه آن را بررسی کردیم. امیدواریم با استفاده از استراتژی گفته شده ارتباطی مستحکم و کارآمد با مشتریان خود برقرار کنید. امیدواریم این مقاله شرکت مجریان برای شما مفید بوده باشد.

 

سوالات متداول

 1. چرا اس ام اس مارکتینگ مفید است؟

بیشتر افراد به تلفن همراه دسترسی دارند. حتی اگر موبایل آنها هوشمند نباشد، هنوز می توانند پیام های متنی را دریافت کنند. به همین دلیل اس ام اس مارکتینگ بهترین روش برای ارتباط با مشتریان است.

 

 1. آیا اس ام اس مارکتینگ از ایمیل مارکتینگ بهتر است؟

میزان دیدن شدن پیامک بیشتر از ایمیل است اما بهترین کار آن است که از هر دو روش بازاریابی استفاده کنید تا اطلاعات برند خود را کامل به مشتری برسانید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *