بازاریابی تجربی یا Experiential Marketing چیست؟ + مزایا و تاکتیک ها

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

بازاریابی تجربی روشی است که باعث می شود تا در ذهن مشتریان ماندگار شوید. چه تجربیاتی در ذهن ما باقی می ماند؟ آیا تاثیر همه آنها یکسان است؟ به طبع برخی از تجربه ها تاثیر بیشتری بر ما می گذارند. برای مثال، اولین باری که نوزاد انگشت ما را با تمام دستش می گیرد، زمانی که برای اولین بار آبنبات های ترقه ای را روی زبان خود قرار داده اید یا زمانی که به تنهایی سفر کرده و به کنسرت محبوب خود رفته اید. همه این موارد ممکن است تاثیر آن بیشتر از تجربه های دیگر باشد. در این مقاله مجریان وب قصد داریم تا با استفاده از تاثیر تجربه بر مشتریان، به بازاریابی و افزایش فروش دست پیدا کنیم.

 

بازاریابی تجربی چیست؟

بازاریابی تجربی که با نام های بازاریابی تعاملی و بازاریابی مشارکتی نیز شناخته می شود، به نحوه ارتباط و ایجاد ارتباط با مشتریان می پردازد. در دنیای آنلاین و آفلاین برای مشتریان خود تجربه ای ایجاد کنید تا آنها را درگیر کند و در خاطرشان به جای بماند. جالب است بدانید دو شرکت Cracker Jack و Wrigley’s در اوایل قرن بیستم از بازاریابی تجربه استفاده کردند. آنها در نمایشگاه جهانی شیکاگو در سال 1893 این روز را معرفی کردند. هر چند که گاهی این بازاریابی مشابه با بازاریابی چریکی یا رویدادی عمل می کند اما تاثیر بازاریابی تجربی متفاوت و بلند مدت است.

 

مزایای بازاریابی تجربی

صدها راه مختلف برای بازاریابی محصولات و خدمات و رساندن پیام شما وجود دارد. اما چه چیز باعث می شود که بازاریابی تجربی موفق عمل کند و تاثیر بلند مدتی بر مشتریان بگذارد؟ در پرورش فرصت های تجاری، بازاریابی تجربی (Experiential Marketing) به صورت یک تیر و دو نشان عمل می کند. در واقع شما ویژگی ها و مزایای محصولات و خدمات خود را به نمایش میگذارید و در عین حال تاثیری ماندگار بر مشتریان خواهید گذاشت. بازاریابی تجربی از تاکتیک های مختلفی استفاده می کند تا مشتریان شما ارتباطی عاطفی یا ذهنی با محصولات و خدمات شما برقرار کنند. این امر باعث می شود تا برند شما در خاطرشان باقی بماند و مشتریانی وفادار داشته باشید.

 

چرا بازاریابی تجربی اهمیت زیادی دارد؟

این نوع بازاریابی به شما کمک می کند تا مشتریان وفاداری پیدا کنید و برند خود را تقویت کنید. همچنین، کمک می کند تا اطلاعات و داده های مهمی را جمع آوری کرده و استراتژی های بازاریابی خود را ارتقا دهید. به صورت حضوری در نمایشگاه ها و کمپین ها با مشتریان خود آشنا شوید. نظر آنها را جویا شده و از حمایت آنها قدردانی کنید. به صورت آنلاین نیز یک گفتگو دو طرفه می تواند بسیار مفید باشد. همچنین، هشتگ گذاری و شرکت در نظرات جمعی و عمومی کمک می کند تا حسن نیت برند شما مشخص شود. البته دقت کنید هر ترندی را نباید دنبال کرد و برخی به کسب و کار شما لطمه خواهند زد. برای مثال، برند باد لایت نظر مشتریان همیشگی و وفادار خود را در نظر نگرفت و با ارائه یک کمپین اشتباه فروش حداکثر خود را از دست داد.

 

مزایای بازاریابی تجربی

 

ارتباط دو طرفه

برخلاف سایر تکنیک های بازاریابی، این روش فضایی برای تعامل و ارتباط دو طرفه ایجاد می کند. در بازاریابی ایمیلی، پیامکی یا تبلیغات تلویزیونی، شما تنها پیام خود را ارسال می کنید و مخاطبان هدف راه مستقیم برای ارتباط با پیام شما ندارند. در حالی که بازاریابی تجربی از پلتفرم هایی استفاده می کند تا تعامل و ارتباط دو طرفه باشد.

 

هر فردی تجربه متفاوتی دارد

تصور کنید شما یک شرکت تولید کننده و فروشنده خودرو هستید. مشتری می تواند در محدود هایی که شما مشخص کرده اید، ماشین را امتحان کند. هر فردی که سوار ماشین ساخت شرکت شما می شود، تجربه ای متفاوت خواهد داشت. علاوه بر این، آنها با ویژگی های محصولی که می فروشید آشنا می شوند. واکنش آنها می تواند شامل احساس شیفتگی، هیجان و خوشحالی شود اما به خاطر داشته باشید، احساسات منفی نیز ممکن است شکل گیرد. پس تا حد ممکن سعی کنید تا تجربه ای مثبت برای مخاطبان ایجاد کنید.

 

تاکتیک های مهم در بازاریابی تجربه ای

  • تعامل در شبکه های اجتماعی: برای یک مورد از تاکتیک های بازاریابی تجربی باید گفت می توان پلتفرمی جذاب ایجاد کرده و محتوای جذاب ارائه دهید و همیشه پاسخگوی مشتریان باشید.
  • پخش زنده: از پلتفرم های لایو و زنده استفاده کنید تا با مشتریان خود ارتباط بگیرید.
  • نظرات بازاریابان: از نظرات و تجربه های بازاریابان حرفه ای استفاده کنید و برای درخواست مشاوره با گروه مجریان در تماس باشید.
  • بودجه: برای ایجاد یک کمپین و ارتباط موثر بودجه کافی در نظر بگیرید.
  • هماهنگی با گروه ها: برای داشتن یک کمپین موفق گروه های عملیاتی، فروش و بازاریابی باید هماهنگی لازم را داشته باشند.
  • هدایا و مشوق ها: خود را متمایز جلوه دهید و هدایای ویژه یا اهدا به خیریه را مد نظر داشته باشید.
  • داستان سرایی: کسب و کار خود را تحت یک داستان معرفی کنید.
  • جمع آوری اطلاعات: از ارتباط های برقرار شده استفاده کرده و از آنها به عنوان داده برای پرورش و بهینه سازی استراتژی استفاده کنید.

 

دیگر روش های بازاریابی تجربه ای

اشاره کردیم که در این نوع بازاریابی از تاکتیک ها و روش های مختلفی استفاده می کنیم تا تاثیر مثبتی بر مخاطبان بگذاریم. برگزاری کلاس ها و کارگاه ها یکی از راه های عالی برای ارتباط با مشتریان است. این کار را می توانید به صورت آنلاین یا حضوری انجام دهید. همچنین، می توانید آنها را به رویدادهای تک نفره دعوت کرده و از تجربه منحصر به فرد آنها جویا شوید. ایمیل مارکتینگ نیز می تواند بخشی از تاکتیک شما برای ایجاد ارتباط با مشتریان باشد. اگر فروشگاه آنلاین دارید، استفاده از پاپ آپ ها و ویترین محصولات را فراموش نکنید.

 

سخن پایانی

بازاریابی تجربی (Experiential Marketing) با ایجاد یک تاثیر مستقیم بر ذهن و عواطف مخاطب باعث افزایش فروش می شود. با ایجاد یک ارتباط و تاثیر بالا، کسب و کار شما همواره در ذهن مخاطب باقی می ماند و مشتریان وفاداری خواهید داشت. در این مقاله مجریان وب ، متخصص در طراحی سایت و خدمات سئو ، تلاش کردیم تا عصاره اصلی بازاریابی تجربی و مزایای آن را بیان کنیم. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران ما در تماس باشید.

 

سوالات متداول

۱. بازاریابی تجربی چگونه بر مخاطبان تاثیر بیشتری میگذارد؟

با ایجاد یک رابطه دو طرفه و تعامل و تاثیر بر احساسات مشتریان، باعث جذب بیشتر مخاطبان می شود.

v. آیا تجربیات می توانند منفی باشند؟

هدف اصلی بازاریابی تجربی ایجاد تجربه مثبت است اما اگر خدمات و محصولات را به روش های مناسب ارائه ندهید ممکن است تاثیر منفی بر مخاطب بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *