چند نکته مهم بازاریابی درونگرا یا ربایشی (Inbound marketing)

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

بازاریابی درونگرا مانند نامش یکی از جذاب ترین روش های دیجیتال مارکتینگ است که بر محتوا تمرکز کرده و از آن طریق مخاطب را به کسب و کار جذب می کند. اما به چه نکاتی نیاز داریم تا این راه از بازاریابی را به موثرترین شکل ممکن انجام دهیم؟ برای پاسخ به این سوال مقاله پیش رو را برای شما آماده کرده ایم تا در این باره بیشتر صحبت کرده و عوامل کلیدی بازاریابی درونگرا را در مجریان وب بررسی کنیم.

 

درباره بازاریابی درونگرا بیشتر بدانیم

بازاریابی درونگرا (inbound marketing) یک رویکرد استراتژیک برای جذب مشتریان بالقوه از طریق ایجاد محتوا و تجربیات ارزشمند است که با علایق و نیازهای آن ها همخوانی دارد. برخلاف بازاریابی سنتی یا همان برون‌ گرا که بر تاکتیک‌ هایی مانند تماس‌ های سرد و تبلیغات متکی است، بازاریابی درون‌ گرا بر جذب طبیعی مشتریان تمرکز دارد.

در واقع مؤلفه‌ های کلیدی این روش از بازاریابی شامل ایجاد محتوای با کیفیت بالا مانند محتوای وب سایت، ویدیوها و به‌ روزرسانی‌ های شبکه های اجتماعی است که راه‌ حل‌ ها و بینش‌ های مرتبط با مخاطبان هدف را ارائه می‌ دهد. یعنی نه تنها محتوا مخاطب را کسل نمی کند بلکه برای وی بسیار مفید به نظر می رسد. البته محتوا سئو شده یا برای موتورهای جستجو بهینه می شود تا به راحتی توسط افرادی که به آن نیاز دارند، کشف شود.

 

بازاریابی درونگرا

 

بررسی استراتژی های بازاریابی درونگرا

بعد از آشنایی با تعریف بازاریابی درونگرا نیاز است بدانیم که این روش از مارکتینگ به چه صورت انجام خواهد شد. برای هر مدیر کسب و کار و البته بخش مارکتینگ مهم است که انواع استراتژی بازاریابی درونگرا را درک کرده تا از این طریق مشتری های بالقوه خود را به بالفعل تبدیل کنند.

 

  1. جذب مخاطب

برای جذب مخاطب در بازاریابی درونگرا نیاز مبرم و ارتباط تنگاتنگی به ساخت محتوا و انتشار آن وجود دارد. به عنوان مثال اگر محصول تولیدی دارید، درباره نحوه استفاده از آن یا نکات مهم محصول محتوایی ارزشمند تولید کنید که کاملا مورد نیاز مخاطب باشد. در محتوای شما باید از کلمات کلیدی و عباراتی استفاده شود که توسط کاربران در گوگل جستجو شده است. در این صورت محتوا کاملا سئو شده و البته در لیست سرچ گوگل قرار می گیرد تا به دست مخاطب برسد‌.

 

  1. تعامل با مخاطب

استراتژی تعامل در بازاریابی درونگرا بر تقویت روابط با مخاطبان جذب شده متمرکز است. به عبارت دیگر شما نیاز دارید تا با افرادی در ارتباط باشید که قصد دارند ارتباط طولانی مدت با شما داشته باشند. امروزه بیشتر تعامل از طریق محتوای تعاملی، مانند آزمون‌ ها، نظرسنجی‌ ها و وبینارها است که مشارکت و تعامل کاربر را تشویق می‌ کند.

علاوه بر این کمپین های ایمیلی، تعامل در رسانه های اجتماعی و چت بات ها می توانند ارتباطات فوری را تسهیل کرده و حس در دسترس بودن را بیشتر برای مخاطب شما ایجاد کند. این موضوع باید برای مشتریان روشن شود که شما در ابتدا قصد دارید به آن ها راه حل بفروشید که در قالب محصول ارائه می شود.

 

  1. جلب رضایت مخاطب

استراتژی رضایت و شادی حول ارائه یک تجربه استثنایی به مشتری پس از انجام خرید متمرکز است. برندها می‌ توانند از روش هایی مانند ایمیل‌ های تشکر شخصی، نظرسنجی‌ های بعدی برای جمع‌ آوری بازخورد و پشتیبانی فعال از مشتری استفاده کنند. به همین دلیل در این جا بهتر است تا یک گروه پشتیبانی ایجاد کنید که با مشتری پس از خرید ارتباط برقرار کند. با گوش دادن فعالانه به بازخورد مشتری و رسیدگی سریع به نگرانی ها، کسب و کارها تعهد خود را به رضایت مشتری نشان می دهند.

 

inbound marketing

 

نکات مهم بازاریابی درونگرا برای ربایش مشتری

برای انجام درست بازاریابی درونگرا، علاوه بر استراتژی ها نیاز است تا به نکات تکمیلی نیز توجه کنیم تا دقیقا به هدفی که در ذهن داریم برسیم. پس این موارد را در اولویت قرار دهید:

  • ایجاد پرسونای خریدار: پرسونای خریدار دقیق ایجاد کنید تا درک بیشتری از مشتریان ایده آل خود داشته باشید. این به تولید محتوایی کمک می کند که با انگیزه ها، چالش ها و رفتارهای آن ها کاملا مطابقت دارد.
  • درگیر شدن در رسانه های اجتماعی: حضور قوی در پلتفرم های رسانه های اجتماعی را برای برند خود ایجاد کنید. محتوای خود را به اشتراک بگذارید، با مخاطبان خود درگیر شوید و مکالمات خود را برای ایجاد یک جامعه از مشتریان وفادار تقویت کنید.
  • تجربه کاربر را بهینه کنید: تمرکز خود را کامل بر روی محتوای وب سایت نگذارید. به این توجه کنید که آیا وب سایت شما می تواند رابط کاربری خوبی با مشتریان داشته باشد؟ آیا برای هر محصول صفحه ای جداگانه طراحی شده است؟ آیا مشتریان می توانند به راحتی تمام بخش های سایت را بررسی کنند؟

 

بازاریابی درونگرای خود را به مجریان وب بسپارید

نکته مهم دیگری که برای بازاریابی درونگرا و مدیریت آن مطرح می شود، نحوه درست انجام آن است. هر کسب و کار برای پیشرفت خود در این زمینه به متخصصانی احتیاج دارد که دارای تجربه کافی در مارکتینگ بوده و با ارائه راه حل های مناسب باعث افزایش مشتریان خواهند شد. ما در مجریان وب ربایش مخاطبان شما را به بهترین شکل انجام می دهیم. از طراحی موثر وب سایت گرفته تا انجام سئو، مجریان وب تمامی استراتژی های جذب، تعامل و رضایت را برای شما ایجاد می کنند تا مشتریان وفادار روز به روز بیشتر شوند.

 

بازاریابی درونگرا مجریان وب

 

سخن پایانی

انجام بازاریابی درونگرا برای تمامی کسب و کارها و برندهایی که به فروش محصولات یا خدمات مشغول هستند، یک امر مهم و حیاتی است. برخلاف بازاریابی برونگرا، مشتری خود به محصول جذب می شود که این نکته بسیار با اهمیتی است. با این حال شما نیاز به متخصصانی در این زمینه دارید تا جذب، تعامل و رضایت مشتری را به خوبی انجام داده و نکات مهم را نیز رعایت کنند. پس همین حالا با شماره 02122925602 شرکت مجریان وب تماس بگیرید تا مشاوره های لازم را دریافت کنید.

 

سوالات متداول

هدف اصلی بازاریابی درونگرا چیست؟

هدف اصلی ایجاد اعتماد و روابط پایدار با مشتری است که به خرید و وفاداری منجر می شود.

 

چند نمونه از تاکتیک های بازاریابی درونگرا چیست؟

ایجاد محتوای متنی سئو شده و مشارکت در شبکه های اجتماعی از تاکتیک های بازاریابی درونگرا است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *