لوگو طراحی سایت
Search
Close this search box.

کلیدی ترین تکنیک های روانشناسی فروش افزایش برای جذب مشتری بیشتر

مطالب مفید

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

برای بالا بردن میزان فروش، همیشه به آن احتیاج نداریم، که دست به تبلیغات تکراری و بعضا بی‌ نتیجه بزنیم. می‌توانیم برای آنکه مشتریان بیشتری را جذب کنیم، از روش‌ های مختلفی استفاده کنیم. یکی از این روش‌ ها، استفاده از تکنیک‌ های روانشناسی فروش است. در این مقاله به معرفی ۱۵ مورد از تکنیک‌ های روانشناسی فروش، می‌ پردازیم. با ما همراه باشید!

15 مورد از تکنیک های روانشناسی فروش

با پیچیده شدن فضای کسب و کار و تبلیغات، بحث روانشناسی فروش اهمیت پیدا کرد. به نوعی که امروزه برای موفقیت در کسب و کار، باید بتوان از تکنیک‌ های روانشناسی فروش استفاده کرد و اینگونه به نتایج خوبی رسید. از تکنیک‌ های روانشناسی فروش، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

15.تثبیت کردن اعتبار

مشتریان همیشه از اعتماد کردن به برندهای جدید ترس دارند. برای آنکه با این مشکل مواجه نشوید، می‌ توانید در پی کسب مجوزهای لازم، برای کسب و کارتان باشید و آنها را با مشتریان خود در میان بگذارید. در جدول زیر، چند نشان که می‌ تواند اعتبار شما را تثبیت کند، آورده‌ ایم:

نشان های مناسب برای کسب و کارهای اینترنتی
نماد اعتماد الکترونیک
انجمن کسب و کارهای اینترنتی
نشان ملی ثبت

 

14.ایجاد محبوبیت در میان مشتریان با هدیه دادن

از دادن هدیه‌ های کاربردی و مرتبط با محصولتان، به مشتریان استفاده کنید، تا به آنها حسن نیت خود را نشان دهید.

13.ارائه مشاوره رایگان

تاثیر مشاوره رایگان بر روی بالا بردن جذب مشتری، غیر قابل انکار است. شما می‌ توانید با ارائه مشاوره رایگان، بسیاری از افراد را نسبت به محصولات و خدمات خود آگاه کرده و آنها را به خرید محصول هدایت کنید.

12.عرضه دموی محصولات

با ارائه دموی رایگان محصول، اطمینان خود را به محصولات خود نشان می‌ دهید و باعث می‌ شوید، تا مشتریان مطمئن شوند، که قرار نیست ضرری را متحمل شوند.

11.همکاری با اینفلوئنسرها

به دنبال اینفلوئنسرهای حوزه خود باشید و از آنها بخواهید، که نظرات خود را راجع به محصولات شما به اشتراک بگذارند. در این باره مطمئن شوید، که در پی اینفلونسر هایی می‌ روید، که دارای محبوبیت هستند و می‌ توانند مشتریان را به سوی شما بیاورند.

  1. استفاده از فروش مکمل

برای انجام این کار، می‌ توانید محصول جدید خود را، در کنار محصولی که پیشتر موفقیتش تثبیت شده، قرار داده و باعث بالا رفتن فروش آن شوید.

بیشتر بخوانید: با فاکتورهای رتبه بندی در موتور جستجوگر بینگ آشنا شوید

9.برچسب چسباندن بر مشتری

با نسبت دادن برچسب‌های مثبت بر روی مشتریان، هم به آنها حس خوبی می‌ دهید و هم باعث می‌ شوید  که آنها احساس کنند، به یک گروه خاص تعلق دارند. برچسب‌ هایی مانند خوش سلیقه‌ ها، خوش پوشان و غیره.

8.کمک گرفتن از افراد متخصص برای بررسی محصول

از افراد متخصص بخواهید، که محصولات شما را بررسی کنند. چرا که مردم به نظرات متخصصان اعتماد زیادی دارند.

7.فراهم کردن شرایط بازگشت کالا

اگر مشتریان مطمئن باشند، که در صورت عدم رضایت از کالای شما، به راحتی می‌ توانند، آن را پس داده و پول خود را بازپس گیرند، بیشتر به برند شما اعتماد می‌ کنند.

6.نشان دادن مسئولیت اجتماعی

اینکه نشان دهید، شرکت یا سازمان شما، علاوه بر کسب و کاری که دارد، چه تاثیر مثبتی در جامعه می‌ گذارد، باعث افزایش اعتبارسازی برندتان می‌ شود. بنابراین اگر شرکت شما کارهای انسان دوستانه و خیرخواهانه انجام می‌ دهد، حتما آنها را با مشتریان در میان بگذارید.

5.پایبندی به ارزش ها

حتما در پی این باشید، که برای برند خود، ارزشی ایجاد کنید. این کار باعث افزایش همبستگی و وفاداری مشتریان می‌ شود. همچنین پایبند بودن به آنها، اعتبار شرکت را بالا می‌ برد.

4.استفاده از تاثیر شمارش معکوس

یکی از ترفندهایی که، می‌ توانید برای جلب توجه مشتری استفاده کنید، تایمر شمارش معکوس است. با این کار شما به افراد تلقین می‌ کنید، که باید شتاب و عجله داشته باشند و هرچه سریعتر کاری انجام دهند.

3.اعتماد به مشتری

به مشتریان خود اعتماد کنید و قضاوت آنها را جدی بگیرید. با این کار می‌ توانید، در بین مشتریان خود اعتماد سازی انجام دهید.

2.توجه به انتقادات

انتقاد پذیری، یکی از بزرگترین ویژگی‌ های برندهای معتبر است؛ چرا که با پذیرفتن انتقادات، خیلی راحت می‌ توانید به نقاط ضعف خود پی برده و با برطرف کردن آنها، پیشرفت کنید. همچنین پذیرفتن انتقادات در بین مخاطبان حس بهتری را ایجاد می‌ کند و باعث می‌ شود، که آنها بیشتر به شما متمایل شوند.

1.راستگو بودن

شاید بتوان راستگویی را یکی از مهمترین و یا حتی مهمترین تکنیک روانشناسی فروش، دانست. شما باید با مخاطبان خود صادق باشید و درباره برند و محصولات خود به آنها دروغ نگویید؛ چرا که از دست دادن اعتماد آنها، به سرعت انجام می‌ گیرد و بازگرداندن آن کار ساده‌ ای نیست. بنابراین محصولاتتان را همانگونه که هست معرفی کنید.

سخن پایانی

با استفاده از تکنیک‌ های روانشناسی فروشی که بیان شد، رسیدن به موفقیت در جذب مشتری و افزایش فروش، راحت‌ تر می‌ شود. تنها باید به درستی از تکنیک‌ های روانشناسی فروش استفاده کرد. در این مقاله مواردی را که لازم بود، درباره تکنیک‌ های روانشناسی فروش بدانید، بیان کردیم. امید است، که مفید واقع شود!

سوالات متداول

  • چه نوع روانشناسی در فروش استفاده می شود؟

روانشناسی فروش، نوعی فرآیند است، که شامل در نظر گرفتن روان بازار هدف شما، برای فروش محصولات و خدمات است. به جای اینکه مشتریان را متقاعد کنید، که به محصول یا خدمات شما نیاز دارند، راهی برای بازاریابی بر اساس خواسته ها و نیازهای فعلی آنها پیدا می کنید.

  • رویکرد روانشناختی به فروش چیست؟

روانشناسی فروش روان بازار هدف شما را مطالعه می کند، تا بهتر بفهمد چگونه می توانید به آنها محصولاتتان را بفروشید. به جای تمرکز بر متقاعد کردن مشتری، که به محصول یا خدمات شما نیاز دارد، نیازهای عاطفی آنها را با قرار دادن خود به جای آن هدف قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *