ثبت مکان در گوگل مپ چقدر زمان میبرد؟ + راه های تسریع در ثبت

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

در دنیای امروز، حضور در گوگل مپ برای مکان‌های کسب و کار بسیار اهمیت دارد. با ثبت مکان خود در این پلتفرم، شما می‌توانید به طور فوری برای مخاطبان خود، دسترسی ایجاد کنید. ثبت مکان در گوگل مپ، ممکن است زمان‌بر باشد، اما با دقت در اطلاعات و استفاده از ابزارهای بهینه‌سازی، می‌توانید این فرآیند را تسریع دهید. اطمینان از دقت اطلاعات، استفاده از حساب گوگل، ارائه اطلاعات عمومی از مهمترین مراحلی هستند که می‌توانند به شما کمک کنند تا مکان شما به سرعت در گوگل مپ ظاهر شود و به دید کاربران بیشتری برسد. در این مقاله مجریان وب، متخصص در طراحی سایت، با ما همراه باشید تا در مورد ثبت  مکان در گوگل مپ، اطلاعات مفیدی بدست آورید

 

اهمیت ثبت موقعیت مکانی در کسب وکار

یکی از اپلیکیشن ‌های کاربردی و بسیار رایج در مسیریابی و پیدا کردن مکان ‌های دقیق و مختلف، گوگل مپ است که بیشتر افراد سعی می ‌کنند موقعیت ‌های مکانی خود را در این نرم ‌افزار کامل و کاربردی ثبت کنند. ثبت مکان در گوگل مپ و استفاده از این نرم ‌افزار، به افراد ابزارها و سرویس ‌های رایگان را پیشنهاد داده و در اختیار آنها قرار می ‌دهد که این سرویس ‌ها موجب بهتر شدن فرایند کسب و کار افراد می ‌شوند. این سرویس کاربردی گوگل مپ نام دارد.

 

راه ‌هایی که می ‌توان لوکیشن را در گوگل مپ ثبت کرد؟

برای اینکه بدانید چقدر زمان نیاز است که لوکیشن در گوگل مپ مورد تایید واقع شود، ابتدا باید طرز ثبت کردن لوکیشن خود در گوگل مپ را بدانید. با ثبت موقعیت محل کسب و کار خود در گوگل مپ موجب می ‌شوید تا کاربران زمانی که کلمه ‌ای را جستجو می ‌کنند، موقعیت ‌های مکانی و جغرافی کسب و کارها و مکان ‌های موجود با کلمه‌ای که مورد جستجو قرار گرفته است، در نزدیک کاربر نمایش داده ‌شود و قابل مشاهده باشد. پس با ثبت مکان در گوگل مپ می توانید نوع کسب و کار خود را به کاربرانی که در گوگل هستند، معرفی کنید. برای اینکه این موقعیت شما در گوگل ثبت شده و تایید شود، می ‌توانید از دو روش استفاده کنید که این روش ‌ها عبارت اند از:

 

  • با google Business برای خود اکانت بسازید

روش درست ثبت موقعیت مکانی با استفاده از روش اول یعنی گوگل بیزینس است که با توجه به تحریم کاربران ایرانی نمی ‌توان از این روش استفاده کرد و باید از سرویس Google map استفاده کرد.

 

چه عواملی در زمان تایید ثبت مکان در گوگل مپ تاثیر دارد؟

ثبت مکان در گوگل ممکن است از عوامل مختلفی تاثیر بگیرد و به تاخیر بیفتد و یا زودتر ثبت شود. این عوامل تاثیرگذار شامل موارد زیر می شوند:

 

  • مکان جغرافیایی در تاخیر ثبت مکان

زمان مناسب و نیاز برای اینکه مکان در گوگل مپ ثبت شود، به موقعیت جغرافیابی آن فرد بستگی دارد؛ زیرا در بعضی از منطقه‌ ها پوشش و سرعت شبکه اینترنت بسیار کمتر است و ثبت مکان در گوگل مپ به زمان طولانی ‌تری نیاز دارد.

 

  • موقعیت فرد

گاهی اوقات موقعیت ‌های فیزیکی فرد هم برای ثبت مکان موثر می ‌شود. به طور مثال در بعضی از نقاط روستایی یا منطقه‌ هایی که از شهر دور هستند، سرورهای گوگل دارای پایداری محدودی بوده و باز هم زمان ثبت مکان در گوگل مپ طولانی ‌تر خواهد شد.

 

ثبت مکان در گوگل مپ

 

  • نوع دستگاه

در بعضی از مواقع نوع دستگاهی که با آن ثبت مکان انجام می ‌دهید، هم در زمان تایید موثر است. دستگاه‌ هایی که دارای سرعت پردازش بیشتر و بالاتری هستند و از این اتصال اینترنت ثابت برخوردار هستند، برای ثبت مکان زمان کمتری را نیاز دارند. البته در دستگاه ‌های قدیمی با وجود اشکالات فنی زمان بیشتر می ‌شود.

 

  • ترافیک شبکه

اگر فردی در شبکه ‌ای باشد که ترافیک بالایی دارد، برای اینکه اطلاعات را به گوگل بفرستد و تایید آن را بگیرد، نیاز به زمان بیشتری دارد. این ترافیک بالا ممکن است موقتی بوده و از مشکلات فنی یا حتی بار سنگین ترافیک اینترنتی باشد.

 

  • ترافیک گوگل مپ

در بعضی از مواقع ترافیک در گوگل مپ هم در زمان تایید ثبت مکان در گوگل مپ تاثیرگذار است؛ زیرا زمانی که ثبت را انجام می ‌دهید، اطلاعات باید به سرور گوگل رفته و مورد پردازش قرار بگیرد و بعد روی نقشه مشاهده شود. اگر ترافیک گوگل زیاد باشد، این زمان تغییر، طولانی ‌تر می ‌شود و می ‌توان گفت زمان ثبت مکان در محدوده خود چند دقیقه و یا چند ثانیه بیشتر طول نمی کشد.

 

چه مدت زمان برای ثبت مکان در گوگل مپ لازم است؟

اگر فردی توانایی ساخت اکانت بیزینس در گوگل را ندارد، باید از روش گوگل مپ برای ثبت مکان شغل خود استفاده کند. بعد از انجام این کار در گوگل و وارد کردن اطلاعات لازم، گوگل لوکیشن شما را تایید می ‌کند. معمولا زمان مورد نیاز برای ثبت مکان حدود ۱۴ روز طول می ‌کشد و باید اطمینان داشته باشید که تمامی مراحل ثبت را درست انجام داده ‌اید. بعد از ثبت و وارد کردن اطلاعات موقعیت و وضعیت شما ممکن است در سه حالت Not approved،Approved ، Pending قرار داشته باشد. اگر در حالت Pending قرار داشته باشد یعنی شما باید تا مدتی منتظر باشید تا فرایند بررسی گوگل به اتمام برسد و اگر در حالت Approved قرار بگیرد، یعنی ثبت مکان شما به درستی در گوگل ثبت شده است.

 

ثبت مکان در گوگل مپ

 

ولی اگر در حالت Not opproved قرار بگیرد، یعنی درخواست ثبت شما از طریق گوگل رد شده است که ممکن است تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند: وارد کردن اطلاعات اشتباه، خرابکاری بعضی از کاربران باشد. حتی امتیاز پایین داشتن در گوگل مپ در ثبت آدرس موثر خواهد بود که باید بعد از درست کردن اطلاعات دوباره ثبت مکان در گوگل مپ را انجام دهید. فرایند ثبت در گوگل مپ کار بسیار راحتی است و با سرعت انجام می ‌شود. زمانی که برای ثبت مکان در گوگل مپ نیاز دارید، به جزئیات و پیچیدگی مکانی که می ‌خواهید، ثبت کنید، بستگی دارد و به اطلاعات و عکس ‌ها نیز بستگی دارد. این مراحل را در عرض چند دقیقه می ‌توان انجام داد و تایید مکان بیشتر اوقات دو هفته زمان نیاز دارد.

 

کاربرد ثبت کسب و کار در گوگل مپ

ثبت کسب و کار در گوگل مپ می ‌تواند در موارد زیادی کاربرد داشته باشد که عبارت اند از:

  • اکثر رانندگان، دوچرخه سواران، وسایل حمل و نقل عمومی و … که از مکانی به مکان ‌های دیگر در رفت و آمد هستند، می ‌توانند از گوگل مپ استفاده کنند.
  • می ‌توان توسط سرویس ‌های موبایلی نرم ‌افزار مکان ‌یابی را نصب کرده و موقعیت یابی ‌ها را انجام داد.
  • می ‌توان تصویر پانوراما عمودی و افقی از خیابان و شهرهای مختلف در کل جهان را مشاهده کرد.
  • این سرویس گوگل مپ به کسب و کارها و افراد این امکان را می ‌دهد تا موقعیت مکانی خود و طرز راه یافتن به آن را روی نقشه ‌ها ثبت کنند.

 

کلام پایانی

استفاده کردن از سرویس گوگل مپ روی سئوی محلی و بیشتر دیده شدن کسب و کار شما در نتیجه جستجو بسیار تاثیرگذار است. با نمایش و ثبت مکان در گوگل مپ و موقعیت جغرافیایی خود به کاربران این را نشان می ‌دهید که دارای کسب و کار معتبری هستید و اعتماد کاربران و دسترسی بهتر به وب سایت شما هم بیشتر می ‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *