رابط کاربری UI چیست و چرا مهم است ؟

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

مکالمه UI به سادگی یک تجربه Chatbot است که زبان را به شیوه ای طبیعی پردازش می کند، به طوری که اگر شما متن یا صحبت با یک فرد دیگر را داشته باشید. یک تجربه معمولی با تکنولوژی، شامل رایانه، وب سایت و برنامه های تلفن همراه، به طریقی انجام می شود که نیاز به کلیک کردن بر روی آیکون های مختلف یا پیوندها دارد تا کامپیوتر بتواند کاری انجام دهد. این ارتباط طبیعی و نه ارتباطی با انسان نیست، حتی اگر در حال حاضر ما به آن عادت کرده و انتظار داریم. UI مکالمه باعث می شود که سوئیچ به یک فرم ارتباطی انسان تبدیل شود به عنوان یک انسان باید یک گفتگوی طبیعی با شخص دیگری داشته باشد. در حال حاضر، دو روش محبوب برای تعامل با UI مکالمه از طریق گفتار واقعی است، فکر می کنم الازا آمازون و یا از طریق چت و تایپ با chatbot، فکر می کنم مسنجر فیس بوک. ما بر روی نوع دوم در این پست تمرکز می کنیم.

 

بیشتر بخوانیم: طراحی سایت اختصاصی

 

چرا رابط کاربری UI ایده خوبی است؟

به عبارت ساده، مردم در صحبت کردن با یکدیگر نسبت به استفاده از تکنولوژی بهتر هستند. این طبیعی و ذاتی است. وقتی با یک دوست یا یک غریبه صحبت میکنیم، می توانیم خودمان را به درستی اصلاح کنیم، اگر بگوییم چیزی سردرگم یا غم انگیز است. من قبل از این ذکر کرده ام که مردم از طریق کلیک کردن و یا ضربه زدن به ارتباط با فناوری در شیوه ای بومی خود استفاده می کنند. با این حال، همانطور که همه ما می دانیم، موارد زیادی وجود دارد که در آن تجربه اشتباه است، برای مثال زمانی که کاربران خطاهایی را هنگامی که یک فیلد فرم را پر میکنند یا زمانی که افراد نمی توانند در جستجو در برنامه به راحتی به دنبال آن بگردند، وجود دارد. بسیاری از کاربران به تست کاربر میپردازند تا مطمئن شوند که یک ویژگی، یک تعامل یا یک وبسایت برای استفاده آسان است. مکالمه UI نباید تست کاربر را تخفیف دهد، اما تجربیات برای کاربران و افراد به طور کلی باید به طور پیش فرض بسیار ساده باشد. (تست کاربر فقط می تواند متفاوت باشد.) پس از همه، فن آوری باید تکامل یابد به ما کاربران.

مسنجر فیس بوک و تجارت

فیس بوک یک API Chatbot را به مسنجر یکپارچه تبدیل کرده است که کاربران مجاز را قادر می سازد با استفاده از رابط کاربرگویی مکالمه با کسب و کارها در یک سطح کاملا جدید ارتباط برقرار کنند. شما به طور مستقیم با کارکنان شرکت در تجارت صحبت نمی کنید – گاهی بله اما نه همیشه – اما این چیزی است که احساس می کنید، این تجربه است.

 

api فیسبوک

 

اگر متوجه شدید، این مقاله به جای رابط کاربری بیشتر درباره تجربه کاربر صحبت می کند. به این دلیل است که مکالمه UI در مورد تجربه کاربر است . اصطلاح گفتگو UI گمراه کننده است. فیس بوک مسنجر و Slack دارای رابط کاربر خود هستند . با این حال، من یک نمونه عالی از یک برنامه مستقل، Digit دارم که یک طراحی بصری خود را یکپارچه می کنند. این عمدتا به شما نمونه های غیر فیس بوک و غیر Slack از مکالمه UI در استفاده را می دهد. بگذارید به شما هشدار بدهم، درست همانند طراحی یک رابط چت همتراز به هم است.

 

ui مکالمه

 

برای کسانی که از Digit شنیده اند، که من به شدت توصیه می کنم، این یک برنامه پس انداز است.شما می توانید انواع برنامه ها مانند پرداخت صورتحساب، چک کردن مانده حساب، عقب نشینی، ذخیره، انجام انتقالهای تکراری و غیره انجام دهید. شما می توانید با ربات Digit در دو راه ارتباط برقرار کنید. اولین در برنامه است. صفحه اصلی برنامه رابط کاربری chatbot است، اما شما می توانید چند چیز دیگر وجود دارد مانند حساب و تعامل تنظیمات خارج از ربات. با این وجود، اگر شما تصمیم به صحبت با آن دارید، ربات میتواند با شما همکاری کند. ربات به خوبی انجام می شود به عنوان گاهی اوقات به جای یک صفحه کلید شما مجموعه ای از گزینه های شما می توانید انتخاب کنید. این کار با تجربه کاربر کمک می کند؛ زیرا به کاربران در مورد نقاط ناشناخته مکالمه یاد می دهد و باعث می شود که به جای متضاد با ربات مشخص شود.

راه دوم که می توانید با ربات Digit در ارتباط برقرار کنید، از طریق ارسال پیامک به شماره آن است.مکالمات می تواند دقیقا یکسان باشد، اما اگر شما تمام توانایی های مکالمه خود را نمی دانید، می تواند بلندپروازانه تر باشد. این دو روش عالی است؛ اولا استفاده از رابط کاربر مکالمه یک تعامل جدید و نهایی برای کاربران Digit فراهم می کند. از آنجا که Digit اجازه می دهد تا تعامل به هر دو در برنامه و از طریق پیام کوتاه، شما می توانید با برنامه در یک راه که برای شما راحت تر تعامل است. همانطور که در این مقاله پیشتر ذکر کردم، هدف UI مکالمه این است که یک روش ساده تر و طبیعی تر برای استفاده از یک برنامه، یک سرویس یا رفتن به وظایف خود داشته باشیم. Digit یک مثال بسیار خوبی است که رابط کاربری مکالمه را به سطح بعدی می برد.

 

بیشتر بدانید: طراحی سایت فروشگاهی

نتیجه گیری :

در هسته خود ، مکالمه UI  در مورد ساختن تکنولوژی رفتار و تعامل بیشتر ما با یکدیگر است. این یک فشار به سوی تکنولوژی ساده تر است. همچنین تبدیل شدن به یک راه محبوب و مرسوم برای ادغام تعامل است. من تعجب نمی کنم، زیرا فرصت های بسیاری برای کسب و کار و همچنین تجربیات بهتر برای مشتریان فراهم می کند.

 

بیشتر بدانید: طراحی سایت صنعتی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *