نقش طراحی گرافیکی سایت در سئو

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

سئو چیست ؟ ارتباط طراحی گرافیکی و سئو چیست ؟ امروزه با توجه به رشد کسب و کارهای اینترنتی و بستر مناسب اینترنت برای راه اندازی فروشگاه های اینترنتی باید به گونه ای وارد عمل شوید که ظاهر سایت شما متفاوت تر از بقیه و به نوعی خلاقانه تر باشد. طراحی سایت شامل دو بخش طراحی گرافیکی و طراحی فنی و ساختاری است. این دو بخش تنها در کنار هم می‌توانند سایتی با کیفیت را نتیجه بدهند. طراحی گرافیکی سایت خوب بدون زیرساخت فنی خوب، یا طراحی فنی خوب بدون ظاهر جذاب و با رعایت اصول تجربه‌ی کاربری در رسیدن به نتیجه با مشکل مواجه خواهد بود.بهترین طرح گرافیکی طرحی است که عوامل علمی، تجربی و سلیقه‌ای را در کنار هم دارا باشد. تمرکز بیش از حد روی سلیقه سبب می‌شود نتیجه‌ی نهایی کارایی خود را از دست بدهد و به همین شکل در مورد سایر عوامل. بنابراین برای طراحی سایتی موفق، می‌بایست اصول فنی و تجربی همه در کنار هم قرار بگیرند تا دستیابی به هدف و موفقیت امکان‌پذیر شود.

 

طراحی گرافیک سایت و سئو

طراحی گرافیکی و سئو

طراحی گرافیکی با تحت تاثیر قرار دادن حجم سایت، اثری غیرمستقیم بر سئو سایت برجای می‌گذارد. کم بودن حجم سایت و بارگزاری سایت در کمترین زمان ممکن از عوامل مهم سئو به شمار می‌رود. بنابراین طراحی گرافیکی به گونه‌ای که سبب افزایش حجم سایت نهایی نشود در هنگامی طراحی سایت با هدف سئو می‌بایست مورد توجه قرار گیرد.

 

بهترین طرح گرافیکی سایت

برای طراحی یک قالب سایت زیبا و کارآمد استفاده از تجربیات دیگران و بررسی تحولات روز دنیای گرافیک از ضروریات است. سلیقه‌ی روز در طراحی گرافیکی از عوامل مهمی است که می‌بایست پس از مشورت به ابعاد آن دست پیدا کرد. عوامل فنی مانند سئو نیز می‌بایست در مشاوره با متخصصان فنی در طراحی گرافیکی تحت نظر باشند.

 

مطلب پیشنهادی :طراحی سایت اختصاصی

 

تغییرات در طراحی گرافیکی در گذر زمان

طراحی گرافیکی با گذشت زمان دستخوش تغییر می‌شود. برخی طرح‌های ایجاد شده ممکن است در زمانی خاص گزینه‌ای مناسب باشند ولی در گذشت زمان با تغییر سلایق و شیوه‌های کاربری، گزینه‌هایی مناسب نباشند. برای مثال آخرین نوع طراحی که ممکن است تا چند سال پیش گزینه‌ای نه چندان دلنشین به حساب می‌آمد، طراحی تخت است. در این شیوه‌ی طراحی، اجسام و رنگ‌ها با شکلی ساده ترکیب می‌شوند. استفاده از طرح‌های هنری در این شیوه‌ی طراحی به حداقل می‌رسد.

 

منحصر بفرد بودن گرافیک وبسایت

استفاده از قالب های آماده به حدی رواج پیدا کرده که امروز تشخیص منحصربه‌فرد و یا قالب آماده بودن یک وب سایت به راحتی امکان پذیر است. در این شرایط اهمیت گرافیک وب سایت مشخص می‌شود. یک شرکت در صورت عدم توجه به گرافیک وب سایت در نهایت حتی با صرف هزینه به وب سایت دست پیدا خواهد کرد که شبیه به ظاهر وب سایت های دارای قالب آماده به نظر می‌رسد. فراموش نکنید منظور از این صحبت ها ایراددار و نامناسب بودن قالب های آماده نیست، چرا که آن‌ها نیز مزایای فوق‌العاده خاص خود را داشته و قیمت طراحی سایت را به میزان بسیار زیادی کاهش می‌دهند. اما نباید پروژه ما با وجود صرف هزینه بالا ظاهری شبیه به آن‌ها داشته باشد.

مطلب پیشنهادی : چگونه یک سایت فروشگاهی راه اندازی کنیم؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *