لوگو طراحی سایت
Search
Close this search box.

با فاکتورهای رتبه بندی در موتور جستجوگر بینگ آشنا شوید

مطالب مفید

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

جستجوگر قدرتمند و رقیب گوگل

از موتورهای جستجوگری که دارای طرفداران مخصوص به خود در فضای مجازی است، می ‌توان به موتور جستجوگر بینگ اشاره کرد. شرکت مایکروسافت موتور جستجوگر مخصوص به خود را به نام Bing به همه کاربران معرفی کرده و باعث شده بیشتر فعالانی که در سئو یا بهینه ‌سازی سئو فعالیت می کنند، به این جستجوگر توجه زیادی کرده و به آن جذب شوند. این موتور جستجوگر بعد از جستجوگر گوگل دارای رتبه دوم قرار دارد و چند سالی است که کاربران فضای مجازی زیادی به طرف این جستجوگر جذب شده اند. در این مطلب می خواهیم با فاکتورهای رتبه‌ بندی در موتور جستجوگر بینگ بیشتر آشنا شویم.

موتورجستجوگر بینگ چیست؟

با وجود اینکه گوگل از موتورهای جستجوگر بسیار فعال در تبلیغات و اینترنت است، ولی این احتمال می رود که با ظهور یک رقیب سرسخت بتواند تلاش ‌های خود را در سرویس دهی و حفظ کردن کاربران خود بیشتر کند. بینگ موتور جستجوگر پرکاربردی در وب گردی است که به شرکت مایکروسافت تعلق دارد و تحت عناوینی مانند: ویندوز لایو سرچ، لایو سرچ و ام اس ان سرچ معرفی شده است. این موتور جستجوگر هم مانند گوگل برای کاربران خود این امکان را فراهم می کند تا در جستجوهای خود به نتایج بهتری دست پیدا کنند.

این مجموعه شامل قوانین و الگوریتم‌ هایی است که در رتبه بندی ‌های صفحه وب و تحلیل مورد استفاده قرار می گیرد. بینگ دارای خصوصیاتی مانند: نقشه ‌ها، تصاویر، ویدیوها و دیگر خدمات جانبی است و بزرگترین و شاید قدرتمند ترین رقیب گوگل به شمار می ‌رود. فاکتورهای رتبه‌ بندی در موتور جستجوگر بینگ با گوگل دارای تفاوت ‌های زیادی است و همین موضوع باعث شده بیشتر افرادی که در سئو سایت تخصص دارند وارد این مجموعه جدید شوند.

فاکتورهای رتبه‌ بندی در موتور جستجوگر بینگ چیست؟

بیشتر کاربران به سئو در موتورهای جستجوگر بینگ و یا حتی به فاکتورهای رتبه‌ بندی در موتور جستجوگر بینگ اعتنایی نمی کنند. تنها روی مجموعه گوگل متمرکز هستند و شاید هم بیشتر افراد از وجود موتور جستجوگر دیگری به نام بینگ بی‌اطلاع هستند.

با تمام توضیحاتی که ارائه شد، بینگ با آهستگی در حال رشد و افزایش است و شرکت مایکروسافت تلاش می ‌کند، جستجوگر گوگل را به چالش بکشاند. بین این دو موتور جستجوگر گوگل و بینگ تفاوت ‌های کلیدی وجود دارد که در ادامه به چند نمونه از آنها اشاره می کنیم:

توجه خاص به اعتبار سایت ‌ها

توجه نشان دادن به اعتبار سایت ها  می ‌تواند برای سایت ‌هایی که تازه ایجاد شده و یا وبلاگ ‌ها خبر بسیار بد و چالش برانگیزی باشد؛ زیرا این موتور جستجوگر به سن دامنه و اعتبار سایت ‌ها توجه خاصی می کند و سایت ‌هایی که از اعتبار بیشتری برخوردار باشند و در مورد برندینگ فعالیت داشته باشند، در کسب رتبه بالای جستجوی بینگ شانس بهتر و بیشتری خواهند داشت.

بک لینک تاثیر کمتری می گذارد

در عوامل و فاکتورهای رتبه‌ بندی در موتور جستجوگر بینگ، بک لینک تاثیر چندانی نمی گذارد. اگر بتوان ۱۰ مورد از نتیجه ‌های اول در جستجوهای بینگ و گوگل را با هم مقایسه کرد، قطعا سایت ‌هایی که در جستجوگر Bing رتبه بهتری دارند، از تعداد لینک ‌های زیادی برخوردار نیستند. یعنی موتور جستجوگر بینگ به لینک ‌های ورودی سایت ‌ها توجه چندانی نمی ‌کند.

داشتن رابطه خوب با سایت ‌های فلش

یکی دیگر از فاکتورهای رتبه‌ بندی در موتور جستجوگر بینگ، داشتن رابطه خوب با سایت ‌های فلش است؛ زیرا سایت ‌هایی که بهینه سازی شده و سئو خود را بر مبنای فلش طراحی می کنند. بینگ معمولا با این سایت ‌ها ارتباط خوب و مناسبی برقرار می کند، ولی برای گوگل یک چالش و کابوس به شمار می ‌رود.

با اینکه هنوز در مورد موتور جستجوگر بینگ اطلاعات مناسب و کافی وجود ندارد ولی از مهم ‌ترین فرایندی که می ‌توان انجام داد ثبت کردن سایت خود در وبمستر بینگ و دقت به قوانین آن است.

خرید بک لینک از سایت اسپم تاثیری ندارد

گفته شد که مجموعه بینگ به تعداد لینک ‌های ورودی توجه خاصی ندارد؛ پس خرید بک لینک یا ایجاد تبادل در آن هم در رتبه ‌بندی موثر نخواهد بود و حتی گوگل هم با خرید و فروش لینک و کمتر شدن اهمیت این موضوع در حال مبارزه است. پس پیج، صفحه یا رنگ سایت در نتیجه تاثیری ندارد.

رعایت نکته ‌های مربوط به مطالب سئو

از دیگر عوامل و فاکتورهای رتبه‌ بندی در موتور جستجوگر بینگ، رعایت نکاتی است که به سئو مطالب ربط دارد؛ زیرا جستجوگر بینگ به محتویات صفحات بسیار توجه خاص دارد و نسبت به مرورگر گوگل به مواردی که مربوط به سئوpage  – on اهمیت می ‌دهد. قواعد سئو مطالب در گوگل و بینگ دارای تفاوت ‌هایی هستند که بر مبنای رضایت کاربر و طبق کارایی ‌هایی که برای سایت دارد، تدوین می ‌شوند.

زمان منتشر شدن مطالب اهمیتی ندارد

از دیگر فاکتورهای رتبه‌ بندی در موتور جستجوگر بینگ که به آن توجه خاصی نمی ‌شود ولی در گوگل به تاریخ و زمان منتشر شدن مطالب و به روز بودن آن اهمیت زیادی داده می ‌شود. بینگ به صفحه ‌هایی که از زمان منتشر شدن آن مدت زیادی می گذرد، در صورتی که دارای ارتباط مفاهیمی مفید یا مفهوم جستجو شده داشته باشد هم در کسب  رتبه اول تا سومی شانس دارند. بینگ در ایندکس صفحه ‌های تازه، سرعت کمتری نسبت به گوگل دارا است و به زمان انتشار مطالب اهمیتی نمی ‌دهد.

کلام پایانی

موتور جستجوگر بینگ دارای خصوصیات و مزیت ‌های زیادی است که باعث شده نسبت به موتور جستجوگر گوگل از اهمیت بیشتری برخوردار باشد و حتی فاکتورهای رتبه‌ بندی در موتور جستجوگر بینگ نسبت به گوگل متفاوت است. تمرکز این جستجوگر در رتبه‌ بندی طبق کلمات کلیدی است و باتوجه به اینکه بینگ روز به روز در حال گسترش پیدا کردن است، با بهینه کردن وب سایت ها در موتور جستجوگر بینگ مالکین وب سایت ها و بیزنس ها و تجارت های اینترنتی دارای سود زیادی خواهند شد.

عواملی مانند: کلمات کلیدی، سرعت در بارگیری، ساختار سایت، بهینه سازی محتوا و بهینه سازی تصویرها و حتی استفاده کردن از متا تگ بسیار روی سئو سایت بینگ تاثیر می گذارد. این موارد از فاکتورهای رتبه‌ بندی در موتور جستجوگر بینگ به شمار می آیند که حتی موجب بیشتر شدن ترافیک ارگانیک سایت می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *