لوگو طراحی سایت
Search
Close this search box.

هشتگ توییتر چیست ؟چگونه می توان هشتگ توییتر را ترند کرد؟

مطالب مفید

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

هشتگ توییتر چیست؟ چگونه باید از آن استفاده کنیم و چه تاثیراتی به همراه دارد؟ انتخاب هشتگ مناسب برای آنکه توییت شما بیشتر دیده شود، ضروری است. امروزه اکثر کاربران برای یافتن پاسخ نیازهای خود از این شبکه اجتماعی و مشابه آن استفاده می کنند. اگر توییت شما پاسخ یکی از کاربران باشد، با زدن هشتگ مناسب، مسیر را برای آنها هموار خواهید کرد و بازدید از توییت شما افزایش پیدا می کند. در این مقاله مجریان قصد داریم تا به معرفی هشتگ شبکه اجتماعی توییتر پرداخته و راهکارهایی برای ترند کردن آن ارائه دهیم.

هشتگ توییتر چگونه عمل می کند؟

هشتگ از دو بخش تشکیل می شود: یک علامت پوند (#) و کلمه کلیدی. یک کلمه کلیدی یا عبارتی که در راستای توصیف یک موضوع مورد استفاده قرار می گیرد پس از # گذاشته می شود. هشتگ ها می توانند به شما در یافتن موضوعات مورد علاقه یا نیازتان کمک کنند. به عنوان مثال «کیف چرمی» می تواند یک هشتگ باشد و همچنین «کیف چرمی بند دار» نیز یک هشتگ دقیق تر است. هشتگ «کیف چرمی» یک موضوع گسترده است و زمانی که به نوع بند دار آن اشاره می کنیم در واقع یک عبارت کلیدی خاص را ایجاد کرده ایم. برای نوشتن این هشتگ توییتر به این صورت عمل می کنیم: #کیف_چرمی یا #کیف_چرمی-بند_دار. در ادامه بیشتر به نحوه استفاده از هشتگ ها و ترند کردن آنها خواهیم پرداخت.

نحوه هشتگ گذاری در توییتر

هشتگ توییتر مشابه با دیگر شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام عمل می کند. در واقع هشتگ ها یک میانبر هستند و کمک می کنند تا کاربر زودتر به هدف خود دست پیدا کند. نکته کلیدی آن است که از هشتگ ها درست استفاده کرده و از به کار گرفتن هشتگ های بی مورد یا اسپم خودداری کنیم. در صورت استفاده اشتباه و اسپم کردن، ارزش حساب کاربری و توییت شما کاهش پیدا می کند.

همچنین، اگر به مثال قبل دقت کرده باشید، در هشتگ نمی توانیم از فاصله استفاده کنیم. در کلمات فارسی به جای فاصله از علامت «_» استفاده کنید. اگر به انگلیسی هشتگ می زنید، از حالت نگارش شتری (camelCase) استفاده کنید. نام آن ممکن است خنده دار به نظر برسد اما استفاده از آن بسیار مفید خواهد بود. اجازه دهید آن را با یک مثال توضیح دهیم:

هشتگ Social  Media# را در نظر بگیرید، زمانی که بین آنها فاصله است هشتگ به درستی کار نخواهد کرد و دو کلمه جداگانه در نظر گرفته می شود. نحوه صحیح نوشتن آن به صورت SocialMedia# یا socialMedia# است.

چگونه از هشتگ های ترند توییتر استفاده کنیم؟

یکی از روش های افزایش بازدید توییت استفاده کردن از هشتگ های ترند است. شما می توانید به وب سایت tweetdeck.twitter.com سری بزنید و ترندهای موجود را مشاهده کنید. اگر دقت کنید هر یک از ترند ها در دسته بندی خاصی قرار می گیرند و به موضوعی مشخص تعلق دارند.

روش دیگر جستجوی افرادی است که دنبال کنندگان (follower) زیادی دارند. پیدا کردن آنها کاری سختی نیست و با کمی جستجو می توانید افراد فعال در حوزه کسب و کار خود را پیدا کنید. با بررسی توییت آنها شما هشتگ های ترند را مشاهده خواهید کرد.

هشتگ توییتر

نکات کلیدی هشتگ زدن

در انتخاب هشتگ دقت کنید. هشتگ ها باید ساده و مرتبط باشند. از به کار گرفتن هشتگ های طولانی و سخت که در یاد مخاطب باقی نمی مانند تا حد امکان خودداری کنید. هشتگ باید مرتبط با پست شما باشد و به کار گرفتن هشتگ های نامرتبط مشکلاتی را به همراه خواهد داشت. همچنین، تعداد هشتگ توییتر را به تعداد مشخصی محدود کنید. کاربران با دیدن ردیفی از هشتگ های طولانی، بدون خواندن پست شما با سرعت از آن رد می شوند.

چگونه هشتگ توییتر را ترند کنیم؟

اگر یک کمپین تبلیغاتی را مدیریت می کنید، با به کار گرفتن هشتگ مناسب و ترند کردن آن، کمپینی موفق را رقم بزنید. هشتگ ها می توانند تاثیر مثبتی بر کمپین های تبلیغاتی داشته و کمک می کنند تا افراد بیشتری با برند و کسب و کار شما آشنا شوند. اما چگونه یک هشتگ منحصر به فرد را فراگیر یا ترند کنیم؟ به نکات زیر دقت داشته باشید:

  • هشتگی کوتاه بسازید:

خلاق باشید، به دنبال کلماتی بگردید که در ذهن مخاطب به راحتی باقی می مانند. سعی کنید تا حد امکان ساده و مختصر باشد.

  • خوانای هشتگ:

اگر خواندن هشتگ سخت باشد و از مفهومی نامتعارف در آن استفاده کنید، کاربران آن را نادیده خواهند گرفت.

  • واکنش های منفی را مد نظر داشته باشید:

مطمئن شوید هشتگ انتخابی شما تاثیر منفی بر گروهی نمی گذارد. چرا که گروه های مخالف می توانند به سرعت واکنش نشان دهند.

  • تعداد هر هشتگ در پست را کنترل کنید:

حتما به این موضوع دقت داشته باشید و تعداد هشتگ ها را محدود کرده و تنها گزینه های مرتبط با پست را انتخاب کنید.

  • یک هشتگ اصلی تعریف کنید:

یک هشتگ با مقیاس بزرگ تعریف کنید. برای مثال «فروش کفش» و سپس، هشتگ های زیر مجموعه با آن را تعریف کنید. به این ترتیب افراد بیشتری آن را مشاهده خواهند کرد.

  • شعار کمپین خود را به عنوان هشتگ به کار ببرید:

شعار هوشمندانه و خلاق و دارای ریتم انتخاب کنید. به این ترتیب پیام شما در ذهن کاربر به جای خواهد ماند.

  • از هشتگ خود در مکالمه ها استفاده کنید:

زمانی که کاربران دیگر شروع به استفاده از هشتگ شما کردند، در مکالمه با آنها از هشتگ خود استفاده کرده و از حمایت آنها قدردانی کنید.

سخن پایانی

هشتگ توییتر می تواند ابزاری برای افزایش بازدید و تبلیغات اینترنتی باشد. انتخاب هشتگ مناسب برای رسیدن به این هدف ضروری است. اگر بخواهید هشتگ خود را ترند کنید باید در عین سادگی، خلاقیت داشته باشید. ترند کردن هشتگ یک کار آسان نیست و نیازمند پیگیری مداوم است. امیدواریم این مقاله از خدمات طراحی سایت مجریان وب برای شما مفید بوده باشد و از نکات گفته شده استفاده لازم را برده باشید.

سوالات متداول

  • چگونه هشتگ های پرطرفدار را در توییتر استفاده کنیم؟

در توییتر، کلمه کلیدی را پیدا کرده و قبل از آن از علامت # استفاده کنید. هشتگ را در پستی مرتبط و در تعداد مناسب قرار دهید.

  • ویژگی هشتگ های ترند شده چیست؟

کوتاه بودن، خوانایی، ارتباط با موضوع، منحصر به فرد بودن و به کارگیری تعداد مناسب از ویژگی های اصلی هشتگ های ترند شده در توییتر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *