گوگل ترندز چیست و چگونه می ‌توانیم از آن برای بهبود سئو سایت استفاده کنیم؟

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

وب سایت های کاربردی و مهم در گوگل

محتواها و متن ‌های آنلاین از منابع بسیار مهم برای افراد در کل دنیا محسوب می ‌شوند. چیزی که در این کار از اهمیت زیادی برخوردار است، نحوه نوشتن این متن ‌ها و یا محتواها و طرز قرار دادن صحیح کلمات کلیدی در این متن‌ ها است. تمامی وب سایت‌ های موجود قبل از اینکه اسامی و یا لیستی را انتشار دهند، باید در مورد درستی کلمات کلیدی تحقیقات و بررسی ‌هایی را انجام دهند. زیرا با تحقیق می ‌توان فهمید که چه نوع کلمه ‌ها، واژه ‌ها و عبارات را مردم بیشتر می ‌پسندند. با انتخاب درست این کلمات کلیدی، کلیک داخلی و مدت زمان طولانی در آن در بهتر شدن رتبه‌ های سایت اثر می ‌گذارد. یکی از این روش ‌های تحقیق، استفاده از گوگل ترندز است. در این مقاله می ‌خواهیم بدانیم روش استفاده گوگل ترندز چیست و چه کاربردی دارد.

 

گوگل ترندز چیست؟

از وب سایت‌ های بسیار کاربردی است که معمولا عبارات و کلمه‌ هایی که توسط کاربران جستجو می ‌شود و بیشتر مورد محبوبیت است را نشان می ‌دهد. از طریق این وب سایت می ‌توان فهمید که این محبوبیت عبارات رو به افزایش است یا کاهش. توسط گوگل ترندز می ‌توان فهمید که برخی از کلمات کلیدی در چه زمان ‌هایی بیشتر جستجو می ‌شوند و حتی آنها را با هم مقایسه کرد. می ‌توان اندازه سرچ در دیگر شهرها را هم سنجید و به مقایسه آنها پرداخت. اما ترکیب سئو و گوگل ترندز چیست و چگونه است؟

هر شغل و کسب و کاری معمولا نیاز به ابزارها و وسایل برای کار دارد. از ابزارهای گوگل، ابزار ترندزها هستند و افرادی که مدیر تبلیغات بوده یا در خدمات سئو سایت تخصص دارند و یا مدیر سایت هستند، باید با این ابزار آشنایی داشته باشند. در بین تمامی ابزار های کاربردی و مفید، گوگل ترندز از بهترین و کاربردی ‌ترین ابزار در سئو محسوب می ‌شود که سایت را بهینه سازی می ‌کند. بیشتر افرادی که در حوزه مارکتینگ و در زمینه راه‌اندازی و گسترش شرکت ‌های تبلیغاتی هستند از این ابزار مفید استفاده می کنند.

 

چگونه از Google Trends در بهبود سایت استفاده می‌ شود؟

گفته شد که می ‌توان با استفاده کردن از ابزار گوگل ترندز سئو سایت را بهبود داده و بهینه ‌سازی کرد. معمولا جدول ‌هایی که از طریق گوگل ترند‌زها ایجاد می ‌شوند از معتبرترین و بهترین منابعی هستند که به کاربران در تولید محتواهای مفید و کاربردی ایده ‌های مناسب و خوبی را ارائه می ‌کنند. پس عامل بهبود سئو سایت محتواهای خوب و با کیفیت است که مورد پسند کاربران باشد که همین موجب ترافیک بیشتر روزانه به طرف سایت می ‌شود. پس می ‌توان گفت یک تولید محتوای مناسب از اصلی ‌ترین نکات و رکن اصلی در بهینه ‌سازی سایت ‌ها است که با بیشتر شدن کیفیت در بهبود سئو سایت موثر است. در ادامه می ‌خواهیم بدانیم کاربرد گوگل ترندز چیست؟ این ابزار دارای کاربردها و مزایای زیادی در بهبود سئو است که مهم‌ترین آنها عبارت اند از:

 

دست یافتن به ایده‌های خوب برای تولید محتوا

از مزیت ‌های عالی گوگل ترندز چیست؟ که در پاسخ باید گفت یافتن عنوان ‌هایی جدید که با محتواهایی در آینده ارتباط داشته باشد از مزیت ‌های این ابزار به شمار می ‌رود و دارای جدولی است که به جای اینکه مفاهیم و واژه‌های ویژه برای جستجو را نشان دهد یک دید وسیع‌تری در مورد موارد جستجوی افراد به شما می ‌دهد. پس با این ابزار می‌ توان ایده‌های تازه و نو در تولید محتوا به دست آورد.

 

یافتن کلمات کلیدی مشابه در گوگل ترندز

در مورد این مطلب باید پرسید که یکی از ویژگی ‌های گوگل ترندز چیست؟ باید گفت این ابزار به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارد بسیار محبوب بوده و از ویژگی ‌های مهم آن بررسی و تحقیق در مورد واژه ‌ها و کلمات کلیدی مشابه و مربوط به هم از طریق این ابزار صورت می‌گیرد. زمانی که فرد کلمه کلیدی خود را در گوگل سرچ می ‌کند، گوگل ترندز لیستی از واژه ‌ها و کلمات کلیدی شبیه به آن را به فرد پیشنهاد می ‌دهد.

 

یافتن مفاهیم ترند شده در یک قسمت خاص

در این ابزار گزینه‌ هایی وجود دارد به نام Trending searches که معمولا موارد و موضوع ‌هایی که ترند شده را به کاربر جستجوگر نشان می ‌دهد. طبق این مفاهیم ترند شده موضوع‌ های خاص را در یک بخش پیدا می ‌کند و افراد با تولید محتوایی طبق آن موضوعات برای بهبود سئو سایت اقدام می ‌کنند. البته باید گفت این گزینه به دلیل اینکه در ایران در تحریم است، فعال نیست.

 

گوگل ترندز

 

مقایسه کردن اندازه جستجوی نسبی در کلمات کلیدی

برای توضیح این مفهوم ابتدا باید پرسید وظیفه گوگل ترندز چیست؟ گفته شد این ابزار به جای نشان دادن میزان و اندازه جستجو معمولا محبوبیت ‌های نسبی را نشان می ‌دهد. محبوبیت مفاهیم را با هم مقایسه می‌کند و از نمره ۰ تا ۱۰۰ مقایسه عباراتی که جستجو شده در بازه زمانی بررسی و سنجیده می ‌شود. در نهایت می ‌توان نسبت به کلمه کلیدی سرچ شده درک عمیق ‌تری پیدا کرد و با دیگر کلمات به سادگی مقایسه کرد.

 

میزان جستجوی مفاهیم در شهرهای مختلف

افراد می ‌توانند با کمک گوگل ترندز مشاهده کنند که کلمه کلیدی انتخاب شده در کدام شهرها بیشترین جستجو را داشته است. البته این کار در لوکال سئو بسیار کاربرد دارد و به راحتی می ‌توان شهر و حتی کشور مورد نظر را مشاهده کرد.

 

داده‌های گوگل ترندز از کجا جمع آوری می ‌شود و آیا آمار آن دقیق است؟

با توجه به مزایا و کاربردهایی که گوگل ترندز دارد، باید بدانید منبع اطلاعات گوگل ترندز چیست و از کجا این اطلاعات را به دست می ‌آورد. این ابزار از ۵ منبع می ‌تواند اطلاعات و داده ‌های خود را جمع آوری کند که عبارت‌اند از:

  • از طریق جستجو در یوتیوب
  • توسط جستجو در وب
  • از روش جستجو در فروشگاه گوگل
  • با جستجو در اخبار
  • از طریق جستجو در تصویر

البته باید توضیح داد که داده ‌ها و اطلاعاتی که در وب وجود دارد، از سال ۲۰۰۴ وجود داشته و اگر از منابع دیگر می‌ خواهید استفاده کنید، به اطلاعات سال ‌های ۲۰۰۸ به بعد می ‌توانید دسترسی پیدا کنید. بعد از این توضیحات می خواهیم بدانیم آمار به دست آمده دقیق و یا درست است یا نه؟ طبق گفته خود گوگل با مشکلاتی که به وجود آمده در تقریب و حتی نمونه ‌گیری ‌ها احتمال دارد، اطلاعات نادرست بوده و دقیق نباشد. به دلیل اینکه گوگل می‌ خواهد این جستجوها را از طریق ربات ‌ها حذف کند، امکان بروز مشکل در اثر جستجو وجود دارد. پس ممکن است داده ‌هایی که از طریق گوگل ترندز ارائه می ‌شوند هم کاملا دقیق نباشند.

 

کلام پایانی

روند جستجوی گوگل ترندز چیست؟ در گوگل ترندز اگر جستجو طبق موقعیت مکانی صورت بگیرد، بهتر است و این ابزار در مراحل جستجو مفاهیم و موضوعات زیادی را نشان می ‌دهد. پس هرچه محدوده سرچ را کمتر کنید، به نتیجه مطلوب و دقیق ‌تری دست پیدا می ‌کنید. امید است این مطلب از وبسایت مجریان وب ، متخصص در طراحی سایت و خدمات سئو ، برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *