چرا با وجود شبکه های اجتماعی، کسب و کار شما همچنان به یک وب سایت نیاز دارد

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

امروزه به تعداد کسانی که با جست و جو در اینترنت در خصوص محصول یا خدمات مورد نظرشان اطلاعات کسب می کنند رو به افزایش است. شرکت یا کسب کار شما با طراحی سایت می تواند اعتبار کسب کند و اگر این کار را نکنید مردم به سراغ رقبای شما خواهند رفت. با توجه به اینکه هر روز حضور مردم در فضای مجازی همچون شبکه های مجازی بیشتر می شود عدم حضور شما و نداشتن یک وب سایت می توان منجر به شکست شما در رقابت با سایر کسب و کارهای رقیب گردد. علاوه بر این، وب سایت شما شعبه ۲۴ ساعته ی کسب و کار شما می باشد.

چرا با وجود شبکه های اجتماعی، کسب و کار شما همچنان به یک وب سایت نیاز دارد

تحت سلطه ی دیگران نباشید

اگر شما کل کسب و کار خودت را بر پایه ی یک زیرساخت شبکه اجتماعی واحد ایجاد کنید، شما خود را به آن شبکه اجتماعی محدود کرده اید. آنها می توانند هر زمان که صلاح می دانند تغییر ایجاد کنند، حتی اگر این تغییرات به ضرر شما باشند و شما راهکاری به جز کنار آمدن با آنها نخواهید داشت.

اگر شبکه اجتماعی مورد استفاده شما به هر دلیلی فیلتر شود، یا توسط سازمان دیگری خریداری گردد و حتی غیر فعال شود، شما دیگر راهی برای دست یابی به مشتریان خود ندارید. به صورت خلاصه هوشمندانه تر است که در چیزی سرمایه گذاری کنید که خود آن را ساخته اید و مالک کامل آن هستید.

محدودیت انعطاف پذیری شبکه های اجتماعی

هیچ سرویسی در دنیای دیجیتال به اندازه وب ‌سایت امکان ارائه انواع مختلف خدمات مورد نیاز برای نجارت را به شما نمی‌دهد. وب سایت شما درگاه حضور آنلاین شما است. در حالی که شبکه های اجتماعی تنها ابزار بازاریابی این حضور آنلاین می تواند باشد. این وب سایت شما که درگاه خواهد بود به شما این امکان را می دهد که کنترل همه ی موقعیت ها را در دست داشته باشید و به کسب و کار خود را به همان سویی که تمایل دارید هدایت کنید.

شما می بایست از شبکه های اجتماعی استفاده کنید تا مشتریان و ترافیک را به سمت وب سایت خود هدایت نمایید. بدین ترتیب مشتریان بسیار خوبی به دست بیاورید و بتوانید به سادگی با مخاطبین خود از هر کجا و در هر زمان در ارتباط باشید.

ثابت نبودن بازار شبکه های اجتماعی

امروزه مشتریان به یک شبکه اجتماعی خاص و مشخص مراجعه نمی کنند و در زمان های مختلف میزان استقبال مردم از یک شبکه اجتماعی متفاوت است. این موضوع باعث می شود که انتخاب یک شبکه اجتماعی واحد برای کوتاه مدت سودآور باشد و جابجا شدن بازار به شبکه اجتماعی دیگر، باعث از بین رفتن موقعیت تجاری شما گردد.

ریزش فروش در شبکه های اجتماعی

انجام خرید و فروش آنلاین بر پایه زیر ساخت شبکه های اجتماعی ممکن است برای یک زمان و مکان مشخصی مناسب باشد، اما تجربه نشان داده است که اکثر اینگونه کسب و کارها گذرا و کاملا موقتی بوده اند.

با ایجاد یک وب سایت شما امکان اعمال نمودن روش های متعدد بازاریابی و پیشنهاد خدمات و محصولات مکمل و اضافه را به مخاطبین خود دارید خصوصا با داشتن یک فروشگاه اینترنتی آنلاین و طراحی سایت فروشگاهی. در حالی که کسب و کار آنلاین شما در شبکه های مجازی بسیار محدود به امکاناتی جزئی می شود که زیر ساخت آن شبکه اجتماعی در اختیار شما قرار می دهد.

انعطاف و قدرت وب ‌سایت این اجازه را می‌دهد که به راحتی آن را به شبکه‌های اجتماعی متصل کنید و محتوای آن را منتشر کنید. هر یک از شبکه های اجتماعی کاربردهایی دارند که با استفاده اصولی از آنها در وب ‌سایت می توانید کسب‌ و کارتان را قدرتمندتر کنید.

ممکن است این مقاله نیز برایتان مفید باشد :
با داشتن سایت فروشگاهی بازار جهانی را هدف قرار دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + 14 =