ابزارهای دیجیتال مارکتینگ که هر دیجیتال مارکتری باید بداند

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ همانند چاقوی سوئیسی عمل می کنند و هر کدام به متخصصان بازاریابی دیجیتالی این امکان را می دهند تا کار خود را با دقت و سرعت بیشتری انجام دهند. هر چند، این روزها تنوع این ابزارها آنقدر زیاد شده است که در یک فهرست کوچک جای نمی گیرند. در این مقاله شرکت مجریان سعی داریم ابزارهای دیجیتال مارکتینگ که برای ما ایرانیان کاربرد دارند را معرفی کنیم.

 

تعریفی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ، برنامه های کاربردی آنلاینی هستند که به تیم بازاریابی اجازه می دهد تا یک استراتژی موثر برای فروش کالا یا خدمات را اجرا کنند. این ابزارها اغلب به شرکت های بازاریابی ایمیلی، مدیریت وب سایت، ردیابی کلمات کلیدی، لینک سازی و بازاریابی محتوایی کمک می کنند. تعداد ابزارهای موجود بسیار است، اما همه آنها جامع نیستند و برخی از آنها نیز در کشور ما قابل استفاده نخواهند بود. به همین دلیل، فهرستی از ابزارهای مفید و کاربردی را برای شما تهیه کرده ایم که در ادامه به طور مختصر به هر یک خواهیم پرداخت.

 

مجموعه ابزارهای دیجیتال مارکتینگ گوگل

گوگل ابزارهای زیادی را در اختیار سئوکاران و بازاریان قرار می دهد. این ابزار رایگان هستند و برای کسانی که تازه می خواهند بازاریابی دیجیتالی را آغاز کنند، بسیار مفید خواهد بود. علاوه بر آن محیط کاربری ساده ای دارند که پاسخ سوالات شما را فراهم می کنند. در ادامه چهار مورد از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ گوگل را معرفی خواهیم کرد.

ابزار سرچ کنسول سایت

یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ رایگان گوگل که به شما کمک می کند تا حضور سایت خود در میان نتایج جستجوی گوگل را نظارت و بررسی کنید. به وسیله آن می توانید مشکلات را شناسایی و رفع کنید تا وب سایت بیشتر دیده شود و در نتیجه افزایش ترافیک بازدید را تجربه خواهید کرد.

مزایای استفاده از کنسول جستجوی گوگل:

 • مشکلات خزیدن گوگل را مشخص خواهد کرد.
 • مشکلات ایندکس گوگل را نمایش خواهد داد.
 • به شما کمک می کند تا کلمات کلیدی که باعث ایجاد ترافیک به وب سایت شما می شوند، مشخص شوند.
 • نمایش می دهد که کدام صفحه ها در نتایج جستجو عملکرد خوبی دارند.
 • نمایش می دهد که کدام صفحه ها دارای نرخ کلیک پایین هستند.
 • صفحه هایی که زمان بازدید در آنها کم باشد را مشخص خواهد کرد.

ابزار سرچ کنسول سایت

 

ابزار گوگل آنالیتیکس

برای داشتن یک استراتژی بازاریابی موفق با اطلاعات مهمی مانند نرخ تبدیل، فروش و درآمد را در اختیار داشته باشید. گوگل آنالیتیکس یک ابزار قدرتمند و رایگان است که عملکرد وب سایت را ردیابی و اندازه گیری خواهد کرد. برخی از مزایای آن شامل موارد زیر می شود:

 • ترافیک وب سایت و کاربران را بررسی و گزارش می دهد.
 • رفتار مخاطبان و بازدیدکنندگان را بررسی می کند.
 • اطلاعات مهم در راستای طراحی وب سایت و تجربه کاربری ارائه می دهد.
 • به وسیله آن می توانید اثربخشی بازاریابی خود را افزایش دهید.
 • در تصمیمات تجاری بهتر نقش مهمی را ایفا می کند.

ابزار گوگل آنالیتیکس

 

ابزار کیورد پلنر

اگر از خدمات تبلیغات گوگل استفاده کنید، این امکان برای شما فراهم شده تا به ابزار Keyword Planner نیز دسترسی داشته باشید. به کمک آن میتوانید تعداد جستجوی نسبی کلمه های کلیدی مرتبط را به دست آورید. آماری که ارائه داده می شود نسبی است و باید تصمیم بگیرید که با توجه به این نسبت کدام کلمه کلیدی برای اثر بخش بیشتر استراتژی شما انتخاب شود.

ابزار کیورد پلنر

 

ابزار گوگل ترند

ابزار Google Trends مشخص می کند که یک عبارت یا عنوان چقدر در میان کاربران محبوب است. برای مثال این ابزار به شما می گوید خرید محصول آشپزخانه در یک تا 3 سال گذشته چقدر میان مخاطبان محبوب بوده و اکنون چه روندی دارد.

ابزار گوگل ترند

 

ماز (MOZ)

نرم افزار MOZ این امکان را فراهم می کنند تا بازاریابی ورودی و تجزیه و تحلیل بازاریابی را انجام دهید. طیف وسیعی از ابزارهای مختلف در این نرم افزار وجود دارد که کمک می کنند تا سئو سایت خود را انجام دهید و در نتیجه باعث افزایش بازدید در موتورهای جستجو خواهد شد.

 • به شما کمک می کند تا مشکلات فنی سئو را پیدا و رفع کنید.
 • رتبه بندی وب سایت شما را بهبود می دهد.
 • کلمات کلیدی را ارائه داده و راهکاری برای بهینه سازی محتوای فعلی ارائه می دهد.
 • کمک می کند تا وب سایت ها و استراتژی های رقبای خود را تجزیه و تحلیل کنید.

 

ماز (MOZ)

 

Ahref

یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ که تا حدودی برای ایرانیان کاربرد دارد. با این حال، ابزارهای این وب سایت یکی از بهترین ها در میان ابزارهای دیجیتال مارکتینگ شناخته می شود. به کمک آن تحلیل رقبا آسان می گردد. رتبه کلمات کلیدی، سئو داخلی وب سایت و محتوای وب سایت شما و رقبا را بررسی خواهد کرد. این ابزار رایگان نیست و شاید برای وب سایت هایی که به صورت دو زبانه فعالیت دارند شاید بیشتر کاربرد داشته باشد.

 

Ahref

 

ابزار sender

اگر در استراتژی بازاریابی خود قصد دارید از شیوه ایمیل مارکتینگ استفاده کنید، ابزار Sender گزینه خوبی برای شما خواهد بود. این ابزار رایگان است اما برای امکانات بیشتر شاید لازم باشد هزینه هایی پرداخت کنید. در همان حالت ابتدایی خود این امکان را فراهم می کند تا اتوماسیون ایمیلی، تبلیغات ایمیلی و بسیار موارد دیگر را به راحتی انجام دهید و به مخاطبان خود ایمیل ها را ارسال نمایید.

 

ابزار sender

 

ابزار سوشیال بلید

وب سایت Social Balde تجزیه و تحلیل و آمار رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام را برای شما انجام خواهد داد. به شما عملکرد و رشد رسانه های اجتماعی را در طول زمان پیگیری کرده و نشان می دهد.

 • کمک می کند دنبال کنندگان و مشترکین رسانه های اجتماعی خود را ردیابی کنید.
 • کمک می کند تا استراتژی های رقبا را بررسی و تجزیه و تحلیل کنید.
 • راهکارهای خوب و مفیدی برای ترافیک رسانه های اجتماعی و عملکرد شما ارائه می دهد.

 

ابزار سوشیال بلید

 

ابزار Screaming Frog SEO Spider

یک خزنده وب سایت که به بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو کمک می کند. این ابزار وب سایت شما را بررسی کرده و در صورت مشکل فنی به شما گزارش خواهد داد و همچنین، نحوه رفع مشکلات را ارائه می دهد. در کنار آن نکاتی در جهت بهبود سئو وب سایت ارائه خواهد داد. برای مثال، پیوندهای داخلی را تجزیه و تحلیل می کند و در صورت وجود صفحه 404 به شما گزارش می دهد که این پیوند باید پاک شود. همچنین برای بازاریابی محتوایی، کمک می کند تا کلمات کلیدی مناسب را پیدا کنید.

ابزار Screaming Frog SEO Spider

 

افزونه Yoast SEO

این یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است که کاربران وردپرس بیشتر با آن آشنا هستند. این افزونه به طور رایگان از داخل وردپرس تهیه می شود. علاوه بررسی سئو فنی سایت، در زمینه محتوا عملکرد مفیدی دارد. مشخص می کند که آیا کلمه کلیدی انتخابی به میزان درستی استفاده شده است یا خیر. تعداد تصاویر، حجم محتوا و بررسی لینک دهی تنها بخشی از امکاناتی است که Yoast SEO در وردپرس برای بازاریابی محتوا فراهم می کند.

 

افزونه Yoast SEO

 

سخن پایانی

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ بسیار هستند. فهرست کوتاه ما تنها به بخشی از آنها اشاره دارد. شما می توانید از هر یک از موارد گفته شده استفاده کرده و استراتژی موفقی برای جذب مشتریان بالقوه ایجاد کنید. ممکن است شما با ابزارهای قوی و معروفی آشنا باشید، امّا بسیاری از آنها در ایران ممکن است کارایی نداشته باشند. امیدواریم با استفاده از ابزار معرفی شده در این مقاله مجریان، کمپین های موفقی را تجربه کنید.

 

سوالات متداول

آیا ابزارهای دیجیتال مارکتینگ گوگل رایگان هستند؟

بله، بسیاری از ابزارهای گوگل رایگان و برای ایرانیان در دسترس هستند.

 

ابزار سوشیال بلید چه امکاناتی را فراهم می کند؟

برای بررسی وضعیت رقبا در شبکه های اجتماعی و دریافت راهکاری مفیدی برای بهبود بازدیدها می توانید از ابزار سوشیال بلید استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *