چگونه می توان از شبکه‌های اجتماعی برای افزایش شهرت برند استفاده کرد؟

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

برندسازی با شبکه های اجتماعی چگونه انجام می شود؟ امروزه بسیاری از کسب و کارها از تاثیر شگرفی که شبکه‌های اجتماعی بر افزایش میزان شهرت برند آن‌ها دارند، آگاهند. اما با این حال، هنوز هم بسیاری از آنان به «اینگیجمنت» آنطور که باید توجه نشان نداده و آن را دست کم می‌گیرند. اگر شما عجولانه به تبلیغ کسب و کار خود بپردازید و فرصت کافی را برای برقراری ارتباط موثر با مخاطبین فعلی و بالقوه خود در نظر نگیرید، فرصت بزرگی را برای افزایش اینگیجمنت پیج‌هایی که از طریق شبکه‌های اجتماعی مختلف در آن‌ها فعالیت می‌کنید، از دست می‌دهید. از طرف دیگر، زمانی که شما به طور مرتب با فالوورهای خود تعامل برقرار می‌کنید، درواقع بستری را فراهم می‌کنید که از طریق آن می‌توانید مسیر خود را برای افزایش آوازه و سودآوری برندتان هموار کنید. اینگیجمنت برند به فرآیند ایجاد یک پیوند احساسی یا منطقی بین مصرف کننده و برند گفته می‌شود و یکی از جنبه‌های مهم مدیریت برند به حساب می‌آید. اینگیجمنت برند یا تعامل برند به نوعی منجر به وفاداری مشتریان و بازاریابی دهان به دهان(WOM)  از جانب آن‌ها برای برند می‌شود‌. اینگیجمنت شبکه‌های اجتماعی نیز به میزان بازخور و مشارکت فالوورهای یک پیج در رابطه با محتواهای به اشتراک گذاشته شده در آن پیج اشاره می‌کند. در واقع می‌توان گفت که اینگیجمنت میزان تاثیرگذاری محتوای منتشر شده در یک پیج را اندازه‌گیری می‌کند.  بالا بودن نرخ اینگیجمنت پیج شما به این معناست که شما در جلب توجه و اعتماد مخاطبین خود موفق عمل کرده‌اید. راهکارهایی که در ادامه مقاله حاضر به آن‌ها اشاره می‌کنیم برای افزایش اینگیجمنت شبکه‌های اجتماعی و متعاقبا افزایش آگاهی اقشار مختلف جامعه نسبت به برند و کسب و کار شما توصیه می‌شوند.

 

1- از تصاویر مناسب برای پست‌های خود استفاده کنید!

قدرت روایت‌گری عکس‌ها را هیچ گاه دست کم نگیرید! یکی از موثرترین ابزارهایی که می توانید در جهت کمک به افزایش نرخ اینگیجمنت پیج خود به کار ببرید این است که متن مورد نظر خود را با تصویری که با آن همخوانی مناسبی دارد، ترکیب کنید. تصاویر نگاه‌ها را به سمت خود جلب می‌کند و افراد مختلفی را به سمت برقراری ارتباط با شما در شبکه‌هایی مانند فیس بوک، توییتر، اینستاگرام، اسنپ چت، پینترست و سایر رسانه‌هایی از این دست، سوق می‌دهد.

 

2- از مخاطبین خود تقاضا کنید که بازخور و تجربه‌های شخصی خود را در اختیار شما قرار دهند!

بحث‌هایی هوشمندانه به راه انداخته و از مخاطبین خود بخواهیدکه نظرات خود را با شما به اشتراک بگذارند. معمولا مردم از صحبت درمورد محصولاتی که خریده‌اند و تسهیم تجارب خوب و بد خود با دیگران استقبال می‌کنند. میزان لایک، کامنت‌ها و دایرکتهایی که دریافت می‌کنید در افزایش نرخ اینگیجمنت تاثیر به سزایی دارد. علاوه بر این، اطلاعاتی که از این طریق بدست می‌آورید هم برای رونق کسب و کار شما نکات مفیدی را در بر خواهد داشت و هم اینکه به فراخور بحث ممکن است توجه افراد دیگری که به نوعی نیاز به این اطلاعات داشته‌اند را جلب کرده و دایره مخاطبین خود را افزایش دهید.

 

3- اسپانسر یکی از رویدادهای مورد توجه شوید!

مردم چیزهای رایگان را دوست دارند و این مسئله می‌تواند فرصت خوبی برای شما باشد تا بیشتر دیده شوید و متعاقبا اینگیجمنت پیج خود را نیز افزایش دهید. یکی از ساده‌ترین روش‌های این کار برگزاری قرعه‌کشی به مناسبت‌های مختلف‌ در پیج توییتر، اینستاگرام و یا… شماست. از فالوورهای خود بخواهید که پست شما را لایک کنند و دوستان و آشنایان خود را زیر پست مورد نظر تگ کنند. همچنین می‌توانید حامی مالی یکی از قرعه‌کشی‌هایی که توسط یکی از اینفلوئنسرها در فضای مجازی انجام می‌شود، باشید. برای مثال این روزها در فضای اینستاگرام مرتبا شاهد چنین رویدادهایی به مناسبت‌ها و با عناوینی گوناگون هستیم. با قبول اسپانسری یکی از قرعه‌کشی‌هایی که در یک پیج پرمخاطب و البته با فعالیتی مورد پسند جامعه مخاطبین هدف شما می‌گیرد، علاوه بر بالا بردن اینگیجمنت پیج خود، برند و حوزه کسب و کار خود را نیز به افراد بیشتری معرفی کنید. در واقع از طرفی دیگر،  می‌توان این نوع فعالیت اینفلوئنسرها را نوعی تبلیغات اینستاگرامی برای برند شما دانست که چون با هدایای تبلیغاتی همراه می‌شود، تاثیرگذاری به مراتب بیشتری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 1 =