طراحی سایت فروشگاهی

چرا طراحی وبسایت از اهمیت بالایی برخوردار است

امروزه، تمام دنیا تحت تاثیر شیوع ویروس کویید ۱۹ قرار گرفته است و تا کنون در تمام کشور های جهان افراد زیادی را درگیر خود کرده است و نظم و شرایط عادی گذشته را به طور کامل تغییر داده است.

یکی از این تغییرات، در نظر گرفتن سیاست‌ های فاصله گذاری اجتماعی، از جمله قرنطینه کردن در ابعاد منطقه ‌ای، شهری و حتی کشوری و بین المللی است. به دنبال آن، بسیاری از کسب و کارها آسیب های جبران ناپذیری را متحمل شدند و اقتصاد جهانی ضربه هنگفتی از این پدیده دریافت کرده است.

اما از طرفی، این اتفاق زمینه را برای رشد و خودنمایی تکنولوژی در عرصه های مختلف از جمله، پویایی وبسایت های فروشگاهی و یا طراحی فروشگاه های آنلاین، فراهم کرده است و با توجه به اینکه استفاده مردم از تکنولوژی های ارتباطی و به طور خاص اینترنت، سریعا در حال افزایش است و مردم بیشتر نیازهای خود، حتی نیازهای اساسی خودشان را به صورت آنلاین رفع می‌کنند، کسب و کارها باید خود را با شرایط ایجاد شده وفق دهند تا بتوانند نیازهای مشتریان خود را به بهترین نحو ممکن تامین کنند.

طراحی سایت و طراحی فروشگاه آنلاین، یکی از اصول پیوستن به این موج تکنولوژی می‌باشد.

ما در این مطلب می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که “چرا طراحی وبسایت از اهمیت بالایی برخوردار است؟
با ما همراه باشید.

طراحی سایت

اهمیت طراحی وبسایت حرفه ای و مناسب

علاوه بر در نظر گرفتن شرایط ایجاد شده کنونی و مطالبی که در بالا به آنها اشاره کردیم، دلایل مختلفی وجود دارد که نشان می‌دهد، طراحی سایت حرفه ای و مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه تعدادی از این دلایل را به شما معرفی می‌کنیم.

۱- وبسایت شما وجهه کسب و کار شماست

طراحی وبسایت شما می‌تواند تعیین کننده این موضوع باشد که مخاطبین و مشتریان شما، کسب و کار شما را چگونه ارزیابی کنند. داشتن یک طراحی وبسایت حرفه‌ای و مناسب، می‌تواند از کسب و کار شما یک وجهه درخور ارائه دهد و در نهایت، مخاطبان بیشتری را جذب خود کند.

از طرفی، اگر وبسایت شما طراحی ضعیفی داشته باشد، مخاطبان سرخورده شده و به سراغ وبسایت و کسب و کارهاس رقیب شما خواهند رفت و این آخرین چیزی است که شما لازم دارید.

۲- بهینه سازی موتور جوستجو یا سئو (search engine optimization SEO)

بهینه سازی موتور جوستجو یا سئو سایت، به معنای استفاده کردن از یک سری اصول و تکنیک در تولید محتوایی که روی سایت قرار می‌گیرد می‌باشد که در نهایت باعث بالاتر آمدن رتبه بندی وبسایت شما در صفحات نتایج مرورگر خواهد شد. درباره این مبحث در آینده بیشتر صحبت خواهیم کرد.

طراحی حرفه ای و مناسب وبسایت، یکی از روش هایی است که می‌تواند به بهبود سئوی سایت شما کمک شایانی کند و باعث شود که محتوای مد نظر شما بهتر و بیشتر توسط مخاطبانتان دیده شود. برای دست یافتن به این مهم،‌ شما نیاز دارید که با یک شرکت و گروه طراحی وبسایت قابل اعتماد همکاری کنید.

۳- وبسایت شما بیانگر میزان توجه شما به مخاطبانتان است

داشتن طراحی وبسایت مناسب و حرفه‌ای، باعث می‌شود که مخطبان شما، قضاوت خوبی راجع به کسب و کار شما داشته باشند.

در واقع آن‌ها با دیدن زمان و انرژی و هزینه و توجهی که شما برای طراحی وبسایت خود صرف کرده اید، این ایده را در ذهن خود می‌پرورانند که با کسب و کاری حرفه ای و قدرتمند سر و کار دارند و تمایلشان برای ادامه همکاری با شما قطعا بیشتر خواهد شد.

نکته دیگری که می‌توان به آن پرداخت این است که، وبسایتی که به صورت حرفه ای و مناسب طراحی شده باشد، به مخاطبان این امکان را می‌دهد که بهتر بتوانند خدماتی را که باید از کسب و کار شما انتظار داشته باشند را بشناسند و راحتتر میتوانند به کسب و کار شما اعتماد کنند.

۴- رقبای شما ممکن است در این زمینه از شما جلو بزنند

در بازار رقابتی امروزه، ایجاد کردن یک موقعیت مناسب بین مخاطبان و مشتریان و همچنین حفظ این موقعیت بین آن‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

به همین دلیل، شرکت های مختلف و دارندگان کسب و کارها، در صدد فراهم آوردن بهترین امکانات برای جلب اعتماد مشتریان خود هستند. برای همین، یکی از اقدامات اصلی آن‌ها برای پوشاندن جامه عمل به این امر، طراحی یک وبسایت مطلوب است. شما با داشتن یک سایت جذاب و مورد طبع مخاطبانتان، می‌توانید خودتان را در بازار رقاتی بهتر به نمایش بگذارید.

امروزه به دلیل اینکه شرکت‌های متعددی در زمینه های مشترک در حال فعالیت هستند و هر روزه شرکت های جدیدی به میدان رقابت وارد می‌شوند، قیمت ها و خدماتی که از طرف آن‌ ها ارائه می‌شود، ‌قالبا هم سطح با یکدیگر است. اما نکته ای که می‌تواند کسب و کار شما را از دیگران متمایز کند، داشتن یک طراحی وبسایت مناسب و مطلوب است.

نداشتن یک وبسایت با طراحی حرفه ای و مناسب، باعث می‌شود که رقیبان شما، بتوانند شما را از عرصه رقابت کنار بگذارند و این امر ممکن است حتی به معنای شکست کسب کاری باشد که شما سال‌ها برای بنا کردن آن و رساندنش به این مرحله تلاش کرده‌اید.

۵- هویت برند و کسب و کار شما را تشکیل می‌دهد

تا حالا با خود فکر کرده اید که چرا یک سری از رنگ ها و طرح ها شما را یاد یک برند خاص می‌اندازد؟ جواب این سوال بسیار ساده است؛ آن برند هویت خود را در ناخودآگاه شما تثبیت کرده است!

دست یافتن به این موضوع شاید در وهله اول دشوار به نظر برسد، اما یکی از اصول اساسی رسیدن به چنین سطحی، ثبات محتوایی و ظاهری کسب و کار شما در پلتفرم هایی مختلف است. برای درک بهتر، یک مثال می‌زنیم.

فرض کنید که طراحی وبسایت شما به گونه ای باشد که صفحه های مختلف، از ترکیب رنگ ها و فونت‌های متفاوتی تشکیل شده باشد. این موضوع ذهن مخاطب شما را آشفته می‌کند و موجب می‌شود که مشتری شما نتواند یک شاکله و هویت ثابت از کسب و کار شما در ذهن خود ایجاد کند.

اگر طراحی وبسایت شما نتواند چنین امری را میسر کند، مخاطبان شما به سمت دیگر برندها و کسب و کارها می‌روند که شناختن آن‌ها برایشان به مراتب راحتتر است.

وبسایت ایده آل خود را از ما بخواهید

تیم طراحی وبسایت مجریان وب، فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ و به صورت تخصصی آغاز نمود و در بخش ویسایت و خدمات وب سایت، توانسته ۹۸ درصد رضایت مشتریان خود را کسب نماید.

رعایت سه عامل “تعهد، کیفیت، خدمات پیشتیبانی” توانسته ما را به سطحی برساند که جزو معدود شرکت‌های قدیمی پابرجای این حوزه باشیم.