سایت صنعتی چیست و چه نکات مهمی برای طراحی آن لازم است؟

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

طراحی سایت صنعتی

افرادی که در حوزه صنعت فعالیت می‌کنند نیاز به راهی دارند که بتوانند محصولات خود را در معرض دید افراد زیادی قرار دهند و مشتری جذب کنند. حتی اگر محصولات تولید شده بسیار پرکاربرد باشند، جذب خریدار و بازاریابی بسیار ضروری است. یکی از راه های امروزی طراحی سایت صنعتی است. اما برای طراحی سایت حرفه ای، افراد ابتدا باید به نکات طراحی سایت صنعتی که نباید از آنها غافل شد، توجه کنند.

یک سایت باعث ارتباط کسب و کار با تمام نقاط جهان شده و می تواند یک کانال ارتباطی مهم برای تبلیغ و معرفی محصولات باشد. شرکت ها و کارخانه های زیادی وجود دارند که از این راه برای دیده شدن بیشتر استفاده می کنند. اگر می خواهید یک سایت صنعتی اصولی و حرفه ای داشته باشید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 

دلیل اهمیت طراحی سایت صنعتی

دنیای امروزی، دنیای اینترنت است و این فضای ارتباطی با ورود کسب و کارهای مختلف در آن، روز به روز در حال پیشرفت و گسترش است. یکی از اولین راه هایی که به نظر یک فرد که قصد خرید یک محصول را دارد، میرسد، جستجو در اینترنت است. اگر مشتری با جستجوی خود به سایت شرکت مورد نظر برسد، شانس خرید و مشتری شدن بسیار بالا می رود. کسب و کارهای مختلف می‌توانند از طریق طراحی سایت صنعتی محصولات مختلف خود را در اختیار مشتریان قرار داده و به راحتی خریدار جذب کنند.

البته تنها طراحی سایت ممکن است چاره کار نباشد و ابتدا باید به نکات طراحی سایت صنعتی که برای موفقیت لازم است توجه کرد. برای پیشرفت و کسب موفقیت در زمینه جذب مشتری بازاریابی نکات ریز زیادی وجود دارد که در کنار یک سایت حرفه‌ای باید رعایت شوند. اگر تمام این نکات کارهای لازم به صورت حرفه ای انجام شود و سرمایه گذاری بلند مدت روی آن صورت بگیرد، نتیجه کار سود بیشتر برای کسب و کار است. برای پیشرفت سریع تر و بهتر، متقاضیان می‌توانند با طراحان سایت صنعتی حرفه ای مشورت کرده و نیازهای خود را مطرح کنند.

 

امکانات مورد نیاز سایت صنعتی

هر سایتی با توجه به کاربرد خود باید دارای بخش هایی باشد که به مشتری جهت آشنایی با محصولات کمک می کند. به صورتی که تمام نیازهای مشتری با مراجعه به سایت رفع شود. امکانات و نکات طراحی سایت صنعتی زیادی وجود دارند که می‌توانند تجربه استفاده از یک سایت را برای مشتریانِ بسیار راحت کنند و اعتماد آنها را جلب کنند. اما بهترین امکانات کامل ترین آنها است. امکانات مهم یک سایت صنعتی شامل موارد زیر می شوند:

 • وجود نمونه کارهای کسب و کار
 • ارائه قسمت خدمات مشتریان
 • وجود کاتالوگ های محصولات
 • وجود دسته بندی منظم در سایت
 • امکان جستجو در سایت
 • قابلیت خرید و پرداخت مطمئن
 • امکان نظر دهی مشتریان
 • پشتیبانی در تمامی ساعات
 • وجود آدرس محل کسب و کار و مسیریابی دقیق
 • امکان دوزبانه بودن سایت
 • وجود اطلاعات کامل از نمایندگی و کسب و کار

 

مزایای طراحی سایت صنعتی حرفه ای

برای رعایت تمام نکات طراحی سایت صنعتی بهتر است این کار را به دست متخصصان به افراد ماهر سپرد. یک سایت حرفه ای در هر زمان و مکانی به کاربران خدمات داده و باعث راحتی مشتریان می شود. سفارش آنلاین می‌تواند در صرفه جویی زمان و هزینه مشتری و کسب و کار بسیار تاثیرگذار باشد. مشتریان و کاربران همیشه در حال گشت و گذار در اینترنت هستند و وجود یک سایت به مشتری در دست یابی راحت در کوتاه ترین زمان به بازار هدف کمک می کند. البته پشتیبانی نیز نقش مهمی در جذب مشتری و اعتماد او دارد که باید آن توجه شود.

 

طراحی سایت صنعتی

 

نکات طراحی سایت صنعتی

اگر طراحی سایت صنعتی به صورت بهینه و حرفه ای انجام شده باشد، مشتریان بیشتری جذب کرده و درآمد بالاتر خواهد بود. برای این کار فرد باید نکات طراحی سایت صنعتی را رعایت کرده که بتواند سایت را در رتبه های برتر گوگل مشاهده کرده و موجب رضایت مشتریان شود. تعدادی از این نکات کلیدی عبارتند از:

 

طراحی زیبا در عین سادگی

یک سایت حرفه ای بهتر است، طراحی ساده تری داشته باشد و مشتریان با مراجعه به سایت بتوانند تجربه راحت تر و سریع تری داشته باشند و در عین حال طراحی ظاهری سایت را بپسندند. شلوغی و وجود قسمت های زیاد کنار هم در یک سایت ممکن است باعث گیج شدن کاربران و عدم رضایت آنها شود.

 

ریسپانسیو بودن سایت

امروزه بیشتر کاربران از طریق موبایل به جستجو و گشت و گذار در اینترنت می پردازند؛ به همین دلیل سایت طراحی شده باید با نسخه موبایل نیز طراحی شده باشد و تمام نکات طراحی سایت صنعتی در آن رعایت شده باشد. اگر اپلیکیشن نیز برای محصولات سایت وجود داشته باشد، کسب و کار یک قدم از دیگر رقبا جلوتر خواهد بود.

 

فوتر و هدر حرفه ای

باید اصول مشخصی در رابطه با اطلاعات درج شده در هدر و فوتر سایت وجود داشته باشد. درج نام کسب و کار، لوگو تجاری درج شده و کادر جستجو نیز در این قسمت قرار دارد. اما در قسمت فوتر آدرس و اطلاعات تماس قرار دارد. همچنین لینک شبکه های اجتماعی نیز در این قسمت قرار می گیرد.

 

درج اطلاعات کامل کسب و کار

بهتر است برای راحتی مشتریان اطلاعات کاملی از محصول ارائه شده در سایت وجود داشته باشد. می توان از محصول عکس های مختلفی از زوایای متفاوت تهیه کرده و با مشخصات فنی و تخصصی آن در سایت قرار داد. علاوه بر آن بهتر است نکات طراحی سایت صنعتی که برای اعتماد و جذب مشتری نیاز است در طراحی رعایت شود.

 

سرعت مناسب

اگر مشتری برای ورود به سایت زمان زیادی منتظر بماند، ممکن است از خرید و ورود به سایت صرف نظر کند. بنابراین بهتر است افراد متخصص سایت را بهینه سازی کرده و تلاش کنند که سرعت لود بالا برود. برای این کار نیاز به افراد ماهر و باتجربه است که در این زمینه فعالیت می کنند.

 

کلام آخر

یکی از مهم ترین قسمت های کسب و کار صنعتی تبلیغ و جذب مشتری است. برای این کار باید یک بستر مناسب برای معرفی محصولات فراهم باشد. راه چاره طراحی سایت صنعتی است که می‌تواند همیشه و در همه جا محصولات کسب و کار را با تمام جزئیات و مشخصات فنی به افراد مختلف نشان داده و خریدار جذب کند. البته برای نتیجه گیری از این طراحی سایت باید نکات طراحی سایت صنعتی رعایت شده و طراحی به صورت تخصصی انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *