5 اشتباه رایج در انتخاب کلمه کلیدی که به ضرر سایت است!

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

انتخاب کلمه کلیدی یکی از مهم ترین بخش های سئو سایت است که اهمیت به آن و رعایت اصول آن موجب می شود تا سایت شما عملکرد خوبی داشته باشد و با افزایش ترافیک و جذب مخاطب بیشتر همراه باشد. یک سری کارها و اشتباهات رایجی در ااین فرایند وجود دارد که باعث می شود تا شاهد پیشرفتی که انتظارش را داشتیم نباشیم و مخاطبان هدف، سایت و محتواهای مربوطه را پیدا نکنند. در این مقاله از مجریان وب قرار است تا با چند اشتباه رایج در انتخاب کلمه کلیدی سئو و بهینه سازی سایت آشنا شوید.

 

کارهای اشتباه در انتخاب کلمه کلید

پیدا کردن و انتخاب کلمه کلیدی یکی از کارهای مهمی است که حتما باید انجام شود تا سایت مورد نظرتان رتبه خوبی در موتور جستجو گوگل کسب کند و از بازدید بسیاری برخوردار شود. برخی کارهای اشتباه در انتخاب کلمه کلیدی وجود دارند که باعث می شود تا کلمات کلیدی عملکرد مفید و مثبتی نداشته باشند. برای مثال تحقیق و بررسی نادرست این واژه ها و یا انتخاب کلمه کلیدی که در جذب ترافیک و افزایش بازدید از سایت موثر عمل نکند، جز موارد اشتباه در انتخاب کلمه کلیدی است. برای انتخاب کلمه کلیدی درست و موثر باید تحقیقات لازم را انجام داده و بر اساس دانش کافی، به انتخاب کلمه کلیدی و هم خانواده آن برای محتواهای سایت اقدام کرد.

 

۱. تحقیق نکردن در مورد کلمه کلیدی

آیا شما هم جز افرادی هستید که بدون تحقیق و بر اساس فرضیات و حدسیات خود به انتخاب کلمه کلیدی برای محتواهای سایت خود اقدام می کنید؟ تحقیق نکردن در مورد کلمه کلیدی باعث می شود تا آشنایی و اطلاعات خوبی از آن چه افراد جستجو می کنند نداشته باشید. اگر درباره کلمات کلیدی به طور اصولی تحقیق کنید و در محتواهای سایت خود از کلماتی که بیشترین جستجو را داشته استفاده کنید، این امکان را خواهید داشت تا رتبه خوبی از موتور جستجوی گوگل کسب کنید و سایت شما برای مخاطبین به نمایش درآورده شود.

 

"کارهای

 

بیشتر بخوانید: طراحی سایت فروشگاهی

 

۲. به کار بردن کلمات کلیدی اشتباه

یکی از اساسی ترین و مهمترین اشتباهاتی که مدیران سایت ها انجام می دهند، به کار بردن کلمات کلیدی اشتباه در محتواهای سایت است. این کار نه تنها باعث افزایش ترافیک سایت و کسب رتبه خوب از موتور جستجو گوگل نشده بلکه موجب می شود تا افراد به سمت محتوای درست و مفید هدایت نشوند و سایت شما بازدید نداشته باشد. هنگامی که محتوایی را در سایت خود منتشر می کنید ابتدا باید به انتخاب کلید واژه درست اقدام کنید تا افراد با جستجو ساده و بر اساس نیاز خود، به راحتی بتوانند به سایت شما منتقل شوند.

 

۳. انتخاب کلمه کلیدی بدون ترافیک

انتخاب کلمات کلیدی درست تاثیر بسیار زیادی در سئو سایت دارند از این رو باید اهمیت بسیاری به این بخش داده شود؛ چرا که اگر کلمات کلیدی به درستی انتخاب نشده باشند سایت اعتبار خود را از دست داده و مخاطبین نمی توانند به محتواهای سایت دسترسی داشته باشند هرچند که این محتواها در راستای نیازهای آنان باشد و بسیار مفید واقع شود. کلمات کلیدی باید بر اساس تحقیقات مناسب از بیشترین جستجوهای افراد انتخاب شده و باعث افزایش ترافیک سایت شوند. با استفاده از موتورهای جستجو مانند گوگل می توان بیشترین و مرتبط ترین جستجوهای افراد را استخراج کرد و با توجه به آن ها کلمات کلیدی مناسب و صحیح را انتخاب کرد.

 

بیشتر بخوانید: فراخوان عمل

 

۴. استفاده زیاد از کلمات کلیدی

گاهی افراد در محتواهای سایت خود از تعداد زیادی از کلمات کلیدی استفاده می کنند تا محتوایشان برای موتور های جستجو شناخته شده و برای مخاطبان به نمایش دربیاید. توجه داشته باشید که این قضیه می تواند برعکس عمل کند! همیشه در تولید محتوا کیفیت مهم تر از کمیت بوده و استفاده زیاد از کلمات کلیدی قطعا باعث افزایش ترافیک و جذب مخاطبین بیشتر نشده و کمکی به کسب رتبه خوب از موتورهای جستجو نخواهد شد. یکی از موارد اشتباه در انتخاب کلمه کلیدی می توان به همین مورد که از تعداد زیاد و متنوعی به عنوان کلید واژه استفاده می شود، اشاره کرد. اگر به دنبال انتشار محتوای با کیفیت و اصولی هستید بهتر است از تعداد محدودی کلمه کلیدی اما تاثیرگذار استفاده کنید.

 

استفاده از کلمات کلیدی زیاد (اشتباه در انتخاب کلمه کلیدی)

 

۵. به کار نبردن کلمات کلیدی هم خانواده

در طراحی سایت باید از یک کلمه کلیدی اصلی که محتوا با توجه به آن تالیف می شود استفاده کرد اما در کنار آن برای باکیفیت نوشته شدن و افزایش ترافیک بیشتر بهتر است که به کار بردن کلمات کلیدی هم خانواده را فراموش نکنید. یکی از کارهای اشتباه در انتخاب کلمه کلیدی استفاده نکردن از کلمات و عبارات مرتبط و به کار نبردن کلمات کلیدی هم خانواده با کلمه کلیدی اصلی است. ممکن است موردی که مخاطب قصد دارد جستجو کند با خود کلمه کلیدی که قرار داده اید متفاوت باشد اما در واقعیت معانی نزدیک و مشابهی به هم داشته باشند؛ از این رو بهتر است این کار اشتباه در انتخاب کلمه کلیدی را انجام ندهید و اگر قصد کسب رتبه خوبی از گوگل را دارید از کلمات هم خانواده به عنوان کلید واژه فرعی در سئو سایت خود استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید: طراحی سایت شرکتی

 

سخن آخر

هر چقدر هم که محتوای تولید شده برای سایت از کیفیت بالا و مطالب ارزنده ای برخوردار باشد انجام یک اشتباه در انتخاب کلمه کلیدی باعث خواهد شد که رتبه سایت در موتور جستجو گوگل خوب نبوده و در نتیجه محتوا برای افراد به نمایش درنیاید. در این مقاله درباره عوامل موثر در انتخاب کلمه کلیدی درست صحبت شد. اگر نیاز به راهنمایی بیشتر دارید با کارشناسان مجریان وب تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

اشتباه در انتخاب کلمه کلیدی باعث چه چیزی می شود؟

انتخاب کلمه اشتباه به عنوان کلمه کلیدی باعث می شود تا سایت رتبه خوبی از موتور جستجو گوگل دریافت نکند و جذب ترافیک کمی داشته باشد.

 

کارهای اشتباه در انتخاب کلمه کلیدی چیست؟

تحقیق نکردن در مورد کلمه کلیدی، به کار بردن کلمات کلیدی اشتباه، انتخاب کلمه کلیدی بدون ترافیک، استفاده زیاد از واژه های کلیدی و به کار نبردن کلمات کلیدی هم خانواده از جمله کارهای اشتباه در انتخاب کلمه کلیدی هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *