لوگو طراحی سایت
Search
Close this search box.

نقش و اهمیت بهینه سازی در سایت های فروشگاهی

مطالب مفید

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

طراحی سایت فروشگاهی چیست ؟ اهمیت بهینه سازی سایت فروشگاهی چیست ؟ در بسیاری از شرایط بحرانی کشور تا حدودی میتواند به کسب و کار های کشور آسیب های جدی بزند، در این شرایط ها نیز میتوان مشتری های خود را حفظ کرده و به فروش محصولات خود ادامه دهیم.شرایطی مانند حوادث طبیعی از جمله سیل، آلودگی هوا و… و همچنین شرایط های سخت تر مانند شیوع بیماری های فراگیر در جامعه که اخیرا نیز همه مان درگیر آن هستیم، باید به فکر سلامت و جان خود و مردم باشیم، اما در عین حال سعی بر این باشد که به اقتصاد و کسب و کار خود و جامعه نیز آسیبی نرسد.راه حل حفظ این مهم ها طراحی سایت فروشگاهی است. مطمئنا با داشتن یک فروشگاه آنلاین میتواند در هر شرایطی به فروش محصولات خود ادامه دهید.اما نکته های مهم تری نیز در این حین وجود دارند که بدون در نظر گرفتن آنها نمیتوان یک سایت فروشگاهی آنلاین موفق داشت. که در ادامه به آنها میپردازیم؛

اهمیت بهینه سازی سایت برای سایت های فروشگاهی

بعد از طراحی فروشگاه آنلاین باید به فکر فعال کردن سایت و همچنین بالا آمدن آن در صفحه اول گوگل باشیم. بهینه سازی سایت و سئو یکی از مهمترین اقدامات برای داشتن یک فروشگاه آنلاین موفق است.یکی از نکاتی که در ابتدای طراحی یک سایت فروشگاهی باید مد نظر قرار دهید همین دسته بندی اطلاعات و منوها و خود اطلاعات محصولات در سایت فروشگاه میباشد. این نوع وب سایت ها با توجه به حجم بسیار زیاد اطلاعات که وجود دارد, باید ساختار قابل فهمی برای بازدید کنندگان و در نهایت مشتریان وب سایت شما داشته باشد. هر چقدر این بخش پیچیده تر به نظر بیاید کاربران به راحتی وب سایت شما را رها نموده و وب سایت فروشگاهی دیگر را برای انتخاب کالا و خرید آن در نظر خواهد گرفت.

 

چرا بهتر است سایت فروشگاهی داشته باشید

یکی از جدیدترین روش های ارائه کالا و خدمات و محصولات، ارائه آن ها در سطح وب یعنی بازار اینترنت می باشد. طراحی سایت فروشگاهی، سایتی می باشد که محصول یا کالاهای شما را به صورت آنلاین در سطح اینترنت معرفی کرده و آن ها درمعرض فروش قرار می دهد. سایت فروشگاه آنلاین، یک سایت معمولی نیست چون برای فروش محصولات و ارائه کالاها و سایر خدمات، نیازمند بخش های بسیار حرفه ای و پیچیده ای است که یک سایت معمولی دارای آن ها نمی باشد.از طرف دیگر و با توجه به آمارهایی جهانی و همین طور آمارهایی که در ایران گرفته شده است، خرید از اینترنت نه تنها کاهش نداشته بلکه با سرعت سرسام آوری در حال افزایش است.افراد مختلف جامعه ترجیح می دهند که به جای طی مسافت طولانی و هدر دادن زمان زیاد برای خرید یک یا چندین محصول و همین طور حمل آن ها، از یک سفارش ساده در یک سایت فروشگاه اینترنتی استفاده کنند.این نه تنها باعث صرفه جویی در زمان خواهد شد بلکه حتی در خیلی از موارد هزینه های پرداخت شده برای خرید را پایین تر خواهد آورد. مضاف بر اینکه در سطح اینترنت افراد توانایی خواهند داشت که بدون واسطه باهم ارتباط برقرار کنند و همین امر باعث کاهش قیمت محصول (که دلالان اجناس، آن را به قیمت اصلی کالا اضافه می کنند) گردد. این امر هم به نفع مشتری و هم به نفع خریدار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *