لوگو طراحی سایت
Search
Close this search box.

آیا با انتخاب دامنه مناسب سئو سایت در گوگل بهبود پیدا میکند؟

مطالب مفید

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

انتخاب نام دامنه سایت

افرادی که میخواهند بیزینسی را راه ‌اندازی کنند و یا یک وب سایت خوب و مناسبی را متناسب با بیزینس خود طراحی کنند، در ابتدا باید دامنه مناسبی را انتخاب کنند؛ زیرا انتخاب کردن دامنه‌ای مناسب برای سایت در برند سازی بیزینس و حرفه مورد نظری که انجام می ‌شود، بسیار تاثیرگذار است. در زمان فعالیت روی سایت خود به کلمات کلیدی که در قسمت بیزینس وجود دارد، باید توجه کرده و آن را مورد ارزیابی قرار داد. در این مطلب به بهبود سئو با دامنه مناسب پرداخته شده است.

دامنه چیست؟

قبل از اینکه در مورد بهبود سئو با دامنه مناسب توضیحاتی را ارائه کنیم، بهتر است بدانیم که دامنه چیست؟ دامنه معمولا نامی است که افراد در اینترنت برای خود انتخاب می کنند و کاربران دیگر توسط آن افراد را پیدا می کنند. برای راه اندازی کردن سایت در ابتدا باید به خرید دامنه بپردازید و انتخاب کردن یک نام مناسب برای دامنه در رشد و گسترش کسب و کار و حتی برندینگ بسیار تاثیرگذار است.

چرا که نام‌ های مناسبی که برای دامنه انتخاب می ‌شود، آدرس اینترنتی خاص و قابل خواندن در وب سایت ‌ها هستند که از سه قسمت تشکیل می ‌شود. دامنه سطح بالا TLD که پسوند دامنه نامیده می ‌شود و نام دامنه و ساب دامنه نیز وجود دارد که البته ساب دامنه می تواند اختیاری باشد.

تاثیر نام دامنه در بهبود سئو

نقشی که نام دامنه در سئو سایت دارد، بسیار واضح و پررنگ است؛ زیرا نام دامنه و یا پسوند آن تاثیر خارق ‌العاده‌ای روی رتبه ‌بندی موتورهای جستجوگر دارد. بهتر است یک نام دامنه مناسب که مرتبط به کسب و کار باشد را همراه با کلمات کلیدی مفید و موثر انتخاب کنید تا در افزایش اعتبار و بهتر دیده شدن سایت شما موثر واقع شود. اگر پسوند مفیدی برای دامنه انتخاب شود که با شرایط جغرافیایی کاربر و هدف او تطابق داشته باشد هم در رتبه ‌بندی بسیار تاثیرگذار است؛ البته کیفیت محتوا هم در بهبود سئو با دامنه مناسب موثر است.

کیفیت محتوا در بهبود سئو با دامنه مناسب هم مفید است. نام دامنه‌ ای که به کسب و کار ارتباط پیدا می کند و پر از کلمات کلیدی مفید است که هم در بهبود سئو و دیده شدن و هم اعتبار آنلاین در بیزینس موثر خواهند بود.

پس برای بهبود سئو با دامنه مناسب باید کلمات کلیدی مرتبط با بیزینس یا صنعت مورد نظر را در نام دامنه گنجاند تا درک مفهوم وب سایت برای موتورهای جستجو راحت ‌تر شود. باید آن را با کلمات جستجو تطابق داد تا باعث شود ترافیک بیشتری نصیب شما شود و رتبه‌ بندی و موتورهای جستجو هم بهبود پیدا کنند؛ البته باید توجه کرد که کیفیت محتوا و تجربه مخاطب از نکات مهم در به دست آوردن موفقیت ‌های بیشتر در سئو موثر است.

نکات مهم برای انتخاب نام دامنه

برای انتخاب یک نام دامنه مناسب باید بسیار توجه و دقت داشت؛ زیرا انتخاب این نام روی برند و سئو سایت بسیار تاثیرگذار خواهد بود. در انتخاب نام دامنه مناسب برای بهبود سئو با دامنه مناسب باید به نکات مهمی توجه کرد که عبارت اند از:

  • توجه کنید که نام دامنه را با نام برند یا مطابق با نوع بیزینس خود انتخاب کنید. نام دامنه ساده، در ذهن ‌ها بیشتر ماندگار می ‌شود و اگر با بیزینس هم متناسب باشد به گوگل این پیام القا می ‌شود که قسمت کاری این دامنه سئو سایت بوده و به علت ساده بودن در ذهن ماندگار است.
  • انتخاب نام دامنه ‌ای که در آن از عدد یا خط تیره استفاده شده باید جدا پرهیز کرد.
  • اگر تمایل دارید در بیزینس خود از خدمات ادوردز استفاده کنید و یا نیاز به سایتی دارید که برای زمان طولانی در آن به فعالیت بپردازید، com. می ‌تواند بهترین انتخاب باشد. به دلیل تحریم ‌هایی که وجود دارد دامنه ‌های بین‌المللی نمی ‌توانند از خدمات تبلیغات گوگل بهره‌مند شوند که این از نقاط ضعف و امتیازهای منفی به شمار می ‌آید.
  • باید نام دامنه را کوتاه انتخاب کرد؛ زیرا بسیار آسان تر در ذهن ‌ها ماندگار می ‌شود و در بهبود سئو با دامنه مناسب هم تاثیرگذار خواهد بود این نام باید بین ۶ تا ۱۵ کاراکتر داشته باشد.
  • فرد باید از یکی از کلمات کلیدی موجود در سایت خود در نام دامنه به کار ببرد و از کلمات و حروف ‌های تکراری در به کار گرفتن نام دامنه باید پرهیز کند؛ زیرا موجب می شود مخاطب نام دامنه را به صورت اشتباه تایپ کرده و به سایت ‌های دیگر انتقال پیدا کند.

تغییر دادن نام دامنه در سئو تاثیر می گذارد؟

افرادی که برای خود نام دامنه ‌ای انتخاب کرده اند و می خواهند آن را تغییر دهند، باید بدانند که این کار بر سئو تاثیر منفی می گذارد؛ زیرا کاربر می خواهد سایت خود را از آدرسی به آدرس دیگر انتقال ‌دهد. با تغییر دادن نام دامنه ممکن است که کل لینک سازی و صفحه‌ های ایندکس شده پاک شود و تمامی زحماتی که برای راه‌اندازی سئو سایت کشیده شده از بین برود. پس برای بهبود سئو با دامنه مناسب از این کار باید اجتناب کرد.

اگر وب مستری نیاز دارد که از دامنه ‌ای به دامنه دیگر انتقال پیدا کند، باید چند مورد از جمله تنظیم کردن ریدایرکت به روش صفحه به صفحه طوری که پوشه‌ های فرعی به داخل صفحه ‌های عمیق به ساب فولدرهای مرتبط و صفحه دامنه تازه انتقال پیدا کرده را در نظر بگیرد.

پس سئوکارها از تغییر دادن مسیر کل صفحات از دامنه ای به دامنه دیگر باید پرهیز کنند؛ زیرا در بهبود سئو با دامنه مناسب و در برندینگ کردن تاثیر مستقیمی دارد. تغییر نام می ‌تواند مشکلات بی شماری را ایجاد کند. پس از ابتدا باید یک نام دامنه مناسبی را انتخاب کرد.

کلام پایانی

نام دامنه کاربر، آگاهی دادن در مورد زمینه فعالیت کاری او است که باید کلمات کلیدی اصلی که در سایت وجود دارد را در نام دامنه خود بگنجاند. هرچه این دامنه کوتاه ‌تر باشد، در به دست آوردن موفقیت کسب و کار و بهبود سئو با دامنه مناسب و به دست آوردن رتبه در موتور جستجوگر موفق تر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *