تبلیغات دیجیتال چیست؟ شروع کار برای بازاریابی دیجیتال

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

تبلیغات دیجیتال چیست ؟ به طرز عجیبی، دنیا متحول شده است! بسیاری از باورهای سنتی دیگر درست نیستند و دیر یا زود چیز جدیدی جایگزین آنها خواهد شد (یا قبلاً شده است!) گوشی های هوشمند دیگر استثنا نیستند. علاوه بر این، افراد زیادی وجود ندارند که فاقد هوش باشند. برای مثال استفاده از تاکسی یا آژانس را در نظر بگیرید. خرید آنلاین دیگر شوکه کننده نیست و شاید حتی خرید برخی از کالاها و خدمات به روش قدیمی عجیب باشد. صنعت تبلیغات همزمان با این پیشرفت‌ها، تغییرات متعددی را تجربه کرده است. تبلیغات دیجیتال مدت‌ها است که نتایج و دستاوردهای موفقی را برای کاربران فراهم کرده است. علیرغم همه مزیت ها، در حال تبدیل شدن به یک امر ضروری است. ما می خواهیم در این مقاله از وبسایت مجریان وب به توضیحات بسیار کاملی در رابطه با موضوع تبلیغات دیجیتال چیست بپردازیم. اگر به دنبال کسب اطلاعات در این زمینه هستید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: انواع دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات دیجیتال چیست؟

موفق ترین جنبه تبلیغات دیجیتال افزایش دقت هدف گذاری است. برخلاف تبلیغات معمولی، کانال‌های دیجیتال به شما این امکان را می‌دهند که دقیقاً انتخاب کنید که تبلیغات در کدام جمعیت نمایش داده شود. به طور خاص، شما کنترل دارید که چه کسی تبلیغات شما را ببیند! بیایید تصور کنیم، برای اهداف تصویری، فروش پژو 206 مشکی خود را در یک روزنامه پرخواننده تبلیغ می کنید. اگرچه هر خواننده روزنامه احتمالاً متوجه تبلیغات می شود، اما همه آنها پتانسیل مشتری شدن را ندارند. در عوض، اگر وسیله نقلیه خود را روی یک سکوی دیواری قرار دهید، کسانی که به دنبال یک 206 مشکی هستند چندین تبلیغات را مشاهده خواهند کرد که یکی از آنها متعلق به شما است. از آنجایی که آنها خواهان 206 مشکی هستند، احتمال اینکه این مشتریان وسیله نقلیه شما را بخرند به طور قابل توجهی بیشتر خواهد بود! بنابراین، تبلیغات دیجیتال، هرگونه تبلیغ و ترویج یک نام تجاری، کالا یا خدمات با استفاده از رسانه های دیجیتال مختلف، مانند یک وب سایت است.

استراتژی های تبلیغات دیجیتال برای موفقیت در اینترنت

کانال‌های دیجیتال به اشکال مختلف، از شبکه‌های اجتماعی گرفته تا برنامه‌ها و بازی‌های موبایل عرضه می‌شوند. در نتیجه انواع مختلفی از دیجیتال مارکتینگ ایجاد شده است. بیایید نگاهی دقیق تر به این موضوع بیاندازیم و در رابطه با اینکه تبیلغات دیجیتال چیست کمی وارد بحث شویم.

  • نمایش تبلیغات

هرگونه تبلیغ تصویری یا صوتی که در یک سایت نمایش آنلاین نمایش داده می شود، نوعی تبلیغ نمایشی محسوب می شود. در فارسی به این اصطلاح تبلیغات نمایشی می گویند زیرا واضح و بدون پیچیدگی است. این نوع تبلیغات شامل تبلیغات بنری (ثابت یا متحرک)، تبلیغات همسان، تبلیغات بینابینی، تبلیغات ویدیویی و… است.

  • تبلیغات در موتور جستجو گوگل

گوگل ادز یکی از موفق ترین پلتفرم های تبلیغات دیجیتالی است که به درستی باید مدیریت شود. یکی از ابتکاراتی که ممکن است با کمک این پلتفرم انجام شود، تبلیغات گوگل است. یک تبلیغ متنی که به وب سایت تبلیغ کننده لینک می شود و در بالا یا پایین صفحه نتایج جستجو ظاهر می شود، همان چیزی است که گوگل به عنوان تبلیغات تعریف می کند. کاربر عبارتی را جستجو می‌کند که باعث اجرای آگهی مرتبط با آن می‌شود. به عنوان مثال، فرض کنید که شما در صنعت کاشت مو کار می کنید. یکی از اصطلاحاتی که بسیاری از کاربران به دنبال آن هستند «کاشت مو» است. اگر می‌خواهید در Google، شلوغ‌ترین وب‌سایت اینترنت، تبلیغ کنید، باید در حراج Google Ads برای این دوره شرکت کنید. در صورت موفقیت، تبلیغات شما در بالا یا پایین نتایج جستجو نمایش داده می شود.

  • تبلیغات بومی

هر سایت زیبایی شناسی خاص خود را دارد. ما با تبلیغات منطبق سروکار داریم که گاهی اوقات به آنها تبلیغات بومی نیز گفته می شود، جایی که یک تبلیغ دقیقاً برای مطابقت با ویژگی ها و استانداردهای نمایش (وب سایت یا برنامه) ایجاد می شود. به عنوان مثال، زمانی که یک وب سایت، نام تجاری یا محصول در یک مقاله وبلاگ ذکر می شود، تبلیغات مربوطه را داریم. یا تبلیغ ما از انواع تبلیغات بومی است زمانی که محصولی از برند دیگری در صفحه محصول وب سایت نشان داده می شود که گویی تبلیغی برای وب سایت است.

  • استفاده از شبکه های اجتماعی برای تبلیغات

این نوع تبلیغات دیجیتال یکی از مواردی است که اکثر ما با آن آشنایی داریم. پلتفرم های رسانه های اجتماعی پتانسیل بسیار بالایی برای اجرای استراتژی های تبلیغاتی مختلف نشان داده اند. در بسیاری از شبکه‌های اجتماعی که ما هر روز از آن استفاده می‌کنیم، از جمله اینستاگرام، یوتیوب و توییتر، همه ما با انواع تبلیغات مواجه می‌شویم. این تبلیغات ممکن است به صورت متنی، صوتی یا تصویری باشد. یک نوع تبلیغات معمولی در شبکه های اجتماعی، همکاری کسب و کارها با اینفلوئنسرها از هر شبکه اجتماعی است.

مطلب پیشنهادی: برندسازی با شبکه های اجتماعی

  • تبلیغات درون برنامه ای

تعریف آن نسبتاً ساده است. توسعه دهندگان برنامه های مختلف از طریق بازگشت برای پرداخت یا خدمات، یک کالا یا خدمات با نام تجاری را در برنامه های خود تبلیغ می کنند. این مطالب بازاریابی ممکن است یک بنر یا یک بینابینی باشد. بازی های موبایلی بیشتر از هر سبک دیگری از این نوع تبلیغات اینترنتی استفاده می کنند. به عنوان مثال، شرکت X (سازنده بازی) ممکن است قبل از شروع بازی، نام، آیتم یا خدمات شرکت شما را روی صفحه‌های بارگیری تبلیغ کند.

  • ویدیوهای تبلیغاتی

تبلیغات ویدئویی هر گونه تبلیغات دیجیتالی است که شامل ویدئو باشد. به عنوان مثال، تبلیغاتی که قبل از شروع یک ویدیو روی یک پلتفرمی مانند یوتوب یا آپارات می بینید. رشد بازاریابی ویدیویی و مزایای فراوان این نوع محتوا در برابر سایر تبیلغات بسیار زیاد است. کاربران بخش قابل توجهی از زمان روزانه خود را صرف تماشای محتوای ویدئویی می کنند. این موضوع باعث شده تا تبلیغات ویدیویی به یکی از موفق ترین شکل های تبلیغات آنلاین تبدیل شود. وقتی از این نوع تبلیغات به درستی استفاده گردد، تعامل، کلیک‌ها و خریدها در نهایت افزایش پیدا خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی: بازاریابی ویدیویی چیست ؟ 

  • تبلیغات با هدف گذاری مجدد

هدف گذاری مجدد برای مشتریانی است که قبلاً به وب سایت یا محل کسب و کار شما رفته اند. به عبارت دیگر، هدف از این تبلیغات ترغیب بازدیدکننده برای بازگشت به وب سایت شما است. حتماً متوجه شده اید که خط مشی کوکی یک سایت در اولین بازدید از آن فاش می شود. کوکی ها حرکات آنلاین شما را دنبال می کنند. فرض کنید از وب سایتی بازدید می کنید که با خرید لوازم اداری مانند پرینتر و اسکنر سروکار دارد. این وب‌سایت از کوکی‌ها برای ردیابی فعالیت‌های شما پس از خروج استفاده می‌کند و به آن امکان می‌دهد تعیین کند که از کدام وب‌سایت‌ها بازدید می‌کنید. در نتیجه، هر زمان که از یک وب سایت بازدید می کنید، انواع تبلیغات نمایشی برای تجهیزات اداری را مشاهده خواهید کرد. از آنجا که تبدیل این بازدیدکنندگان به مشتریان واقعی در هنگام بازگشت به سایت مورد نظر ساده تر است، این تبلیغات نمایشی که با کمک کوکی ها انجام می شود، سعی در انجام این کار دارند.

  • تبلیغات پادکست

محتوای صوتی طرفداران زیادی پیدا کرده است. چندین پادکست فارسی وجود دارد که روزانه یا ماهانه منتشر می شود و هر کدام مخاطبان خاص خود را دارند. اگر جمعیت هدف شما با پادکست همپوشانی داشته باشد، تبلیغات پادکست ممکن است برای شرکت شما بسیار سودمند باشد. به عنوان مثال، یک پادکست در مورد فوتبال با جمعیت هدف 16 تا 35 ساله را در نظر بگیرید. اگر ویژگی های مخاطبان هدف شما با ویژگی های آنها مطابقت داشته باشد، می توانید کسب و کار یا محصول خود را از طریق این پادکست ارائه دهید. ما یاد گرفتیم که تبلیغات دیجیتال چیست و انواع مختلف آن چیست. حال بیایید در مورد مزایای این استراتژی برای ایجاد برند و کسب و کار صحبت کنیم.

سخن آخر

امروزه تبلیغات در جهان باعث بالا رفتن حجم فروش بسیاری از محصولات شده است لذا باید این کار با دقت و وسواس زیاد انجام شود. یک تبلیغ موفق می تواند محصولی را که در ویترین مغازه یا وبسایت شما است و هیچ طرفداری ندارد را به محصول پرفروش تبدیل نماید. در این مقاله به بررسی انواع روش های تبلیغاتی پرداختیم از اینکه وقت خود را به جهت مطالعه ابن مطلب با موضوع تبلیغات دیجیتال چیست گذاشتید کمال تشکر را داریم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + 3 =