تبلیغات گوگل چیست + سئو بهتر است؟

مضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

مهمترین چیزی که بعد از طراحی سایت وجود دارد این است که یک سایت بتواند در نتایج جستجو بالا بیاید و به اصطلاح صفحه اول گوگل باشد. برای رسیدن به این هدف راه های مختلفی وجود دارد مانند تقویت سئو سایت و یا تبلیغات گوگل.

رتبه اول گوگل باشید. رقابتی که با صرف هزینه مناسب، کسب‌و‌کار شما را به کاربرانی که خدمات و محصولاتی مشابه جستجو کرده‌اند، نمایش می‌دهد. هزینه تبلیغات در گوگل تنها برای انجام عملی مانند: کلیک بر روی وب سایت، ورود به صفحه خرید، برقراری تماس و .. محاسبه می‌گردد. رقابتی پر قدرت با هزینه‌های مدیریت شده.

گاهی اوقات ، یکی از بهترین شیوه های تبلیغ یک محصول ، روش های مختلف ارائه آن میباشد ، همیشه باید کاری کرد که کاربران از تبلیغ یک محصول خسته نشوند و علاوه بر این جذب آن نیز شوند ، امروزه بسیاری از کمپانی ها چه ایرانی و چه خارجی ممکن است که تنها و تنها یک محصول داشته باشند، پس باید کاری کنند که مردم از تبلیغات آن ها خسته نشوند تا بتوانند در تبلیغات کلیکی (چه تبلیغات در گوگل و چه دریافت هزینه بابت هر کلیک) موفق باشند.

تبلیغات گوگل چیست

با یک مثال شروع میکنیم، فرض کنید شما یک فروشگاه اینترنتی دارید و میخواهید فروشتان را از طریق سایتتان بالا ببرید، تبلیغات گوگل اینجا میتواند کمک هدفمندی به شما کند. با استفاده از گوگل ادز میتوانید مخاطبان هدف خود را از طریق جستجو کاربران در مرورگر ها بیابید، و ه راحتی آنها را به مشتریان وفادار برای خود تبدیل کنید.

فرض کنید می خواهید برای کلمه سئو و بهینه سازی تبلیغی را فراهم سازید تا علاوه بر این که کاربران از مشاهده این تبلیغ خسته نشوند، بلکه هر بار روی آن کلیک کنند، برای این کار تنها کاری که می توانید انجام دهید، این است که به متن و عنوان تبلیغ خود دقت نمائید و هر بار آن را بروز کنید .

با گوگل ادز میتوانید با توجه به جستجوی کاربران اینترنت محصولات و خدمات خود را در صفحه اول گوگل معرفی کنید و به این ترتیب تماس های دریافتی شرکت خود را بالا برده و به این ترتیب فروشتان را افزایش دهید.

سئو بهتر است یا تبلیغات گوگل

  • سئو و بهینه سازی وب سایت بلندمدت و دائمی است حال آنکه در صورتی که بودجه ادورز شما تمام شود نمایش وب سایت صفحه اول گوگل قطع خواهد شد
  • با توجه به افزایش نرخ ارز تعرفه تبلیغات در گوگل افزایش یافته است حال آنکه تغییر چندانی در تعرفه های انجام امور سئو و بهینه سازی وب سایت به وجود نیامده است
  • گوگل ادوردز باعث خروج ارز از کشور می گردد حال آنکه سئو و بهینه سازی وب سایت باعث ایجاد شغل های جدید نظیر بک لینک ساز و تولید کننده محتوا می گردد که باعث اشتغال زایی در کشور و بهبود اقتصاد کشور می گردد
  • ممکن است در آینده گوگل خدمات ادوردز خود را برای ایران به صورت کامل مسدود نماید و این باعث ضرر فراوانی برای شرکت هایی خواهد گردید که بودجه تبلیغاتی خود را بر روی گوگل ادوردز می گذارند
  • قبلا گوگل ادوردز در ایران فیلتر شده بود و امکان استفاده از آن وجود نداشت و ممکن است این اتفاق مجدد پیش آید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − چهارده =