سئو یوتیوب چیست؟ نکات طلایی برای رسیدن به رتبه اول !

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

سئو یوتیوب چیست؟ نکات طلایی برای رسیدن به رتبه اول !

تا بحث پلتفرم‌ های مبتنی بر ویدیو می شود، اولین پلتفرمی که در جهان معرفی می شود، یوتیوب است. خود یوتیوب بخشی از شرکت گوگل است و روزانه میلیون ها ویدیو در آن آپلود شده و میلیون ها ویدیو نیز از طریق آن مشاهده می شود. از فیلم و سریال گرفته تا ویدیوهای فان و آموزشی و …. آیا در یوتیوب فعالیت دارید؟ یا به فکر فعالیت در آن هستید؟ پس باید همین حالا در مورد سئو یوتیوب بدانید. در این مطلب مجریان قرار است در مورد چند نکته طلایی برای رسیدن به رتبه اول در یوتیوب صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

نکات طلایی برای سئو یوتیوب

سئو یوتیوب فرآیندی برای بهینه سازی ویدیوها و کانال یوتیوب شما برای رتبه بندی بهتر در نتایج جستجوی یوتیوب و موتورهای جستجو مانند گوگل است. با انجام سئو یوتیوب می توانید ترافیک بیشتری به کانال خود جذب کنید، بازدید ویدیوهایتان را افزایش دهید و در نهایت به دنبال کنندگان و مشتریان بیشتری دست پیدا کنید. اما چطور؟ در ادامه نکات مهم و طلایی برای انجام آن را بیان می کنیم.

1: تحقیق در مورد کلمات کلیدی:

اولین قدم در سئو یوتیوب، تحقیق کلمات کلیدی است. شما باید کلمات کلیدی مرتبط با محتوای ویدیوهای خود را پیدا کنید و از آنها در عنوان، توضیحات، تگ ها و نام کانال خود استفاده کنید. برای این کار می توانید از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی مانند Keywordtool.io و Google Keyword Planner استفاده کنید.

2: بهینه سازی عناوین و توضیحات برای سئو یوتیوب

عنوان و توضیحات ویدیوهای شما دو عنصر کلیدی در سئو یوتیوب هستند. یوتیوب از این اطلاعات برای درک محتوای ویدیو شما و رتبه بندی آن در نتایج جستجو استفاده می کند. به همین دلیل، بهینه سازی عناوین و توضیحات شما برای رتبه بندی بهتر و جذب ترافیک بیشتر بسیار مهم است.

در اینجا چند نکته برای بهینه سازی عناوین و توضیحات در سئو یوتیوب آورده شده است:

_ عنوان:

  • کوتاه و مختصر باشد: حداکثر 70 کاراکتر.
  • از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید: کلمات کلیدی که مردم برای یافتن محتوای مشابه محتوای شما استفاده می کنند.
  • جذاب و ترغیب کننده باشد: توجه بینندگان را جلب کند و آنها را به تماشای ویدیو شما ترغیب کند.

_ توضیحات:

حداقل 200 کاراکتر باشد.

  • از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید: کلمات کلیدی که در عنوان استفاده کرده اید و همچنین کلمات کلیدی مرتبط دیگر.
  • محتوای ویدیو را به طور خلاصه شرح دهید: به بینندگان بگویید که در ویدیو شما چه چیزی را می توانند ببینند.
  • از عبارات فراخوان به اقدام استفاده کنید: از بینندگان بخواهید که ویدیو را لایک، اشتراک گذاری و نظر بدهند.

3: انتخاب دسته بندی مناسب:

انتخاب دسته بندی مناسب برای ویدیوهای شما در یوتیوب، یکی از فاکتورهای مهم در سئو یوتیوب است. یوتیوب از دسته بندی ها برای درک محتوای ویدیو شما و رتبه بندی آن در نتایج جستجو استفاده می کند. به همین دلیل، انتخاب دسته بندی مناسب برای رتبه بندی بهتر و جذب ترافیک بیشتر بسیار مهم است.

مثلا می توانید از دسته بندی های مرتبط و پر طرفدار استفاده کنید تا مطمئن شوید که افراد مناسب محتوای شما را مشاهده می کنند. برای بهتر کردن دسته بندی، برای هر ویدیو حداکثر 3 دسته بندی استفاده کنید. حتی می توانید از ابزاری مانند YouTube Analytics نیز برای بررسی عملکرد دسته بندی ها استفاده کنید.

4: بهینه سازی ویدیوها برای سئو یوتیوب

_ از کلمات کلیدی در عنوان، توضیحات و تگ های ویدیو خود استفاده کنید. این کار به یوتیوب کمک می کند تا محتوای ویدیو شما را درک کند و آن را در نتایج جستجوی مرتبط رتبه بندی کند.

_ یک تامنیل جذاب و آموزنده برای ویدیو خود ایجاد کنید. تامنیل اولین چیزی است که بینندگان می بینند، بنابراین باید توجه آنها را جلب کند و آنها را به تماشای ویدیو شما ترغیب کند.

_ از کارت ها و پرده های پایانی برای هدایت بینندگان به ویدیوهای دیگر خود استفاده کنید. این کار به شما کمک می کند تا زمان تماشا را افزایش دهید و بینندگان را در کانال خود نگه دارید.

_ از بینندگان خود بخواهید که ویدیو شما را لایک، اشتراک گذاری و نظر بدهند. این کار به افزایش رتبه ویدیو شما در نتایج جستجو کمک می کند.

5: بررسی رقبا

از بررسی رقیب های خود نترسید. سعی کنید کارهای آن ها را بررسی کرده و متوجه شوید که چطور رتبه گرفته اند، از چه محتواهایی استفاده کرده اند و چطور توانسته اند بازدید خود را افزایش دهند. گاهی بررسی رقبا، بهترین استراتژی برای سئو است.

6: تجزینه و تحلیل و گزارش دهی:

از ابزارهای مناسب برای بررسی ویدیوهای یوتیوبی خود استفاده کرده و عملکرد خود را هر 3 ماه یکبار بررسی کنید. این کار به شما کمک می کند بهتر نقاط قوت و ضعیف خود را شناسایی کرده و عملکرد قوی تری نیز داشته باشید.

گزارش های ماهیانه و هفتگی و حتی سالیانه را بررسی کرده و با توجه به آن ها دریابید که مخاطب شما دقیقا چه انتظاری از شما داشته و از شما برای محتوا چه می خواهد. این کار نشان می دهد شما مخاطب خود را مهم می دانید.

مطالب بیشتر: هر آنچه که باید درباره سئو موبایل بدانید!

نتیجه گیری

همان طور که سئو برای موتورهای جستجو محبوب و کارآمد است و سایت با آن دیده می شود، سئو یوتیوب نیز یکی از مهم ترین کارهایی است که برای دیده شدن در آن انجام دهید. در این مطلب به بیان نکاتی پرداختیم که می تواند در این راه به شما کمک کند. امیدوارم از آن استفاده کنید و بهترین بهینه سازی را برای کانال یوتیوب خود انجام دهید.

سوالات متداول

1: گوگل برای سئو یوتیوب مانند سئو سایت عمل می کند؟

اغلب الگوریتم هایی که برای سئو در گوگل استفاده می شود، کمی شباهت دارند؛ اما همواره محتوای باکیفیت است که گوگل به آن توجه می کند. روی آن تمرکز ویژه داشته باشید.

2: تبلیغات در ویدیوها باید چند مورد باشد؟

اگرچه تبلیغات درآمد خوبی به همراه دارد، اما در استفاده از آن زیاده رویی نکنید. تبلیغات زیاد آزاردهنده بوده و حتی اگر محتوای جذابی داشته باشید، کاربر آن را نگاه نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *