نحوه انتقال وب سایت وردپرس از HTTP به HTTPS / SSL

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

گوگل اعلام کرده که استفاده از HTTPS را به عنوان یک سیگنال رتبه بندی آغاز کرده است و این امر باید برای شما مهم باشد که از https استفاده می کنید یا http ؟

در حال حاضر، این تنها یک سیگنال بسیار سبک وزن است که کمتر از 1 درصد از نمایشهای جستجوی جهانی را تحت تاثیر قرار می دهد و وزن کمتری نسبت به سایر سیگنالها (مانند محتوای با کیفیت بالا) دارد ولی با این وجود شما باید این مورد را در طراحی سایت خود در نظر گرفته تا بتوانید عملکرد خود را بهبود ببخشید.

در این مقاله نگاهی به معنای و تفاوت بین SSL و HTTPS، نحوه نصب و فعال بودن یک گواهینامه SSL و نحوه انتقال WordPress از پروتکل ارتباطات ناامن HTTP به HTTPS خواهیم پرداخت.

SSL vs HTTPS

SSL ، Secure Sockets Layer، تکنولوژی امنیتی استاندارد برای ایجاد یک لینک رمز شده بین سرور وب و یک مرورگر است. این پیغام تضمین می کند که تمام اطلاعات منتقل شده بین سرور وب و مرورگرها به صورت خصوصی و غیرمستقیم به منظور جلوگیری از استراق سمع و جاسوسی باقی بمانند.

HTTPS در اصل ، یک طرح URI است که دارای دستورالعمل HTTP استاندارد است . HTTPS مرورگر را برای استفاده از یک لایه رمزگذاری اضافه SSL برای محافظت از ترافیک سیگنال می فرستد.

به طور خلاصه، SSL استانداردی است که نحوه ارتباط از طریق HTTPS را رمزگذاری می کند.

تفاوت بین HTTP و HTTPS

معیارهای زیادی وجود دارد که از یکدیگر متمایز می شوند. به نظر من، سه مورد ذکر شده در زیر، تفاوت عمده بین HTTP و HTTPS است.

  1. URL Scheme : URL های HTTPS با https:// و به طور پیش فرض از پورت 443 استفاده می شود، در حالی که آدرس های HTTP با http:// شروع می شود و به طور پیش فرض از پورت 80 استفاده می شود.
  2. امنیت : HTTP ناامن است و در معرض حملات استعفایی است که  مهاجمان می توانند اجازه دسترسی به اطلاعات حساس وب سایت را در اختیار داشته باشند در حالی که HTTPS طراحی شده است تا در برابر چنین حملاتی مقاومت کند و امنیت ایجاد کند.
  3. لایه های شبکه : HTTP در بالاترین لایه مدل TCP / IP عمل می کند که لایه برنامه است.
    پروتکل امنیت SSL به عنوان یک زیر لایه پایین تر از همان مدل TCP / IP عمل می کند، اما قبل از ارسال HTTP پیام را رمزگذاری می کند و پس از ورود آن را رمزگشایی می کند. بنابراین، HTTPS یک پروتکل جداگانه نیست، بلکه به استفاده از HTTP معمولی بیش از یک اتصال SSL رمزگذاری شده اشاره دارد.

حرکت وردپرس از http به https

بنابراین، پس از نصب وردپرس برای سایت خود ، شما باید SSL را راه اندازی کنید. برای ایجاد یک HTTPS برای وب سایت ابتدا یک گواهی SSL برای دامنه دریافت می کنید، آن را بر روی سرور نصب کنید و وب سایت را به طور پیوسته از http به https انتقال دهید.

بسیاری از سایت های وردپرس در سرورهای میزبانی مشترک با cPanel ارائه شده به عنوان کنترل پنل از این امکان برخوردار هستند.

برای فعالسازی این مورد می توانید با پشتیبانی سرور خود تماس گرفته و این موضوع را مطرح کنید تا برایتان در صورت وجود فعال کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 1 =