باز طراحی سایت چیست ؟ + قوانین مهم در فرآیند طراحی سایت جدید

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

قوانین باز طراحی سایت چیست ؟

طراحی سایت چیست و هدف از باز طراحی سایت چیست ؟ سایت شما ویترین کسب و کارتان در فضای مجازی است . برای شما نیز پیش آمده است که در خیابان وقتی در حال قدم زدن هستید ناگهان مغازه ای را ببینید که توانسته با دیزاینی رنگی فضای بسیار مجذوب کننده ای درست کند و شما را با وجود این که نیازی به وسایل آن ندارید به داخل مغازه برای خرید بکشاند . یکی از راه های جذب مخاطب داشتن ویترینی زیبا و لاکچری است . در سایت ها ویترین شما همان فضایی است که  مطالب یا تصاویر مخصوصی را قرار می دهید . طراحی و دیزاین وب سایت شما بسیار مهم است این کار باید به شکلی انجام شود که کاربران را جذب  کند . در فضای مجازی اولین چیزی که مخاطبان را جذب می کند فضای سایت است که چگونه طراحی می شود و در قدم بعدی محتوای سایت ، اجناس موجود در آن ، منو و. . . اهمیت دارد .  این ها همان چیز هایی است که به مشتری شما کمک می کند تا نیاز خود را بر طرف کند . این نیاز می تواند خرید یک لباس باشد یا دانلود یک فایل  .

 

 

باز طراحی وب سایت چیست ؟

زمانی می رسد که اطلاعات سایت شما قدیمی شده و باید ان را به روز کنید . یا زمانی است که احساس می کنید سایت شما شادابی گذشته را ندارد که باعث شده تعداد کاربران سایت شما روز به روز کمتر شود . در همچین موقعیتی شما باید سایت خود را باز طراحی  کنید . در بعضی مواقع هم شما سایتی را برای فروش محصولات خود راه اندازی می کنید ولی بعد از گدشت مدتی متوجه می شوید که طراحی و یا محتوای ان چیزی که شما از ان انتظار دارید بر اورده نمی کند . و با شناختی که از مشتریان خود پیدا می کنید متوجه می شوید که باید سایت خود را تغییر دهید . و فضای جذاب تری برای ان به وجود اورید . وقتی تعداد مشتریان شما کم باشد باید با یک متخصص طراحی سایت مشورت کنید تا به شما در باز طراحی ان کمک کند . باز طراحی به معنای این نیست که سایت جدیدی به وجود اورید و قبلی را به طور کامل حذف کنید باز طراحی مانند تغییر دکوراسیون خانه است . خانه ، همان خانه است فقط چیدمان ان تغییر می کند . در باز طراحی سایت  باید با نو اوری های خلاقانه سایت را دیزاین کرد . باز طراحی سایت هم برای شما ممکن است هزینه ای داشته باشد اما مقدار ان از طراحی اولیه سایت کم تر است . این نکته هم وجود دارد که در سایت شما چه مواردی نیاز است که باز طراحی شوند .

اول از همه این سوال را از خودتان بپرسید چه مشکلاتی در سایتم وجود دارد که باعث شده درخواست و مراجعه مشتریان به سایت کم شود و تا پاسخ خوبی برای این مشکل پیدا نکرده اید به سراغ باز طراحی سایت نروید چون ممکن است وضع ان را بدتر کنید . با فهمیدن مشکلی که  وب سایت شما دارد احتمال این که با ، باز طراحی سایت موفق به درست کردن ان شویم بیشتر  می شود و درصد خطا و اشتباه شما به شدت پایین می اید .

باز طراحی سایت به توجه زیادی نیاز دارد چون ممکن است کوچکترین اشتباه محصول شما را زیر سوال ببرد به خاطر است که باید توجه داشت اول از همه دلیل های قانع کننده ای برای باز طراحی وب سایت خود پیدا کنید تا از خطرات احتمالی که برای سایت شما وجود دارد در امان بمانید .

 

 

 

چه مواردی باعث می شود شما به فکر باز طراحی سایت خود بیفتید ؟

باید حتما قبل از باز طراحی سایت نوع و میزان مشکلات را بیابید .

1 ) گمراه شدن و سردرگمی  مشتریان در سایت : خودتان را به جای کاربران که وارد سایت می شوند قرار دهید . باید به این توجه کنید اگر اولین بار است مشتری به سایت شما سر می زند ممکن است با چه مشکلاتی مواجه شود . دسترسی به بخش های مختلف سایت چگونه است یا دسته بندی صفحات  مشکلی وجود نداشته باشد وهمچنین سادگی و شفافیت  از عواملی هستند که در تجربه و بالا بردن کیفیت کاربری سایت شما تاثیر گذار هستند .

برای مثال می توان گفت در یک وب سایت شما می خواهید یک لپ تاپ بخرید باید مشخص باشد که چگونه و از کدام قسمت سایت می توان کیف مخصوص ان لپ تاپ را خریداری کرد  .

برای این کار چند راه وجود دارد : در طراحی سایت فروشگاهی می توانید منویی در بالای صفحه سایت ایجاد کنید و مستقیم وارد بخش خریداری کیف لپ تاپ شوید یا می توانید با یک بک زدن از قسمت خریداری خود لپ تاپ خارج شوید و بعد وارد قسمت خریداری کیف شوید ، میتوان در طراحی سایت قسمتی برای جست و جوی وسیله مورد نیاز گذاشت .

2 ) سایت شما از استاندارد های مورد نیاز و به روز فاصله گرفته باشد : این روزها با گسترش فضای مجازی و به روز شدن همه ی وب سایت ها ، سایت شما نیز در باید طراحی به روزی داشته باشد تا مشتران بتوانند به راحتی از ان استفاده کنند .باید طبق سلیقه مشتریان که با گذشت زمان تغییر می کند سایت خود را باز طراحی کنید .

3 ) ریسپانسیو نبودن سایت :  اگر سایت شما روی تلفن همراه نمی اورد و فقط روی سسیتم به خوبی کار می کند یعنی سایت شما ریسپانیو نیست . برای مثال وقتی چشمانتان در معرض نور خورشید است کوچک می شود و ، وقتی به فضای داخل خانه می روید چشمانتان سیاه می بیند چرا که مردمک چشم  شما بزرگ تر شده است .این مانند ریسپانیو در فضای مجازی است . وقتی گوشی های کوچک و تبلت ها وارد بازار کار شدند فضای کوچک تری نسبت به کامپیوتر ها داشتند . همین علت باعث شده بود سایت ها روی گوشی های هوشمند دچار مشکل شوند و به درستی کار نکنند چرا که این سایت ها برای مانیتور طراحی شده بودند اما امروزه با رعایت نکات سایت واکنشگرا این مشکل بر طرف شده است .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × یک =