سایت واکنشگرا یا رسپانسیو چه مزایایی دارد؟+6 مزیت در سال 2022

مضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

سایت واکنشگرا چه ویژگی هایی دارد؟

آیا وب‌سایت‌ها احتمالاً می‌توانند با میلیون‌ها صفحه‌نمایش موجود در آنجا هماهنگ باشند؟ این از طریق طراحی سایت واکنشگرا خواهد بود.

تعریف طراحی سایت واکنشگرا به این معنی است که وب سایت شما (و صفحات آن) می تواند بهترین تجربه را برای کاربران، اعم از اینکه روی دسکتاپ، لپ تاپ، تبلت یا گوشی هوشمند خود استفاده می کنند، تطبیق دهد و ارائه دهد. با این حال، برای اینکه این اتفاق بیفتد، وب سایت شما نیاز به یک طراحی واکنش گرا دارد.

 

طراحی سایت واکنشگرا چیست و چگونه کار می کند؟

طراحی سایت واکنشگرا که طراحی RWD نیز نامیده می‌شود، یک رویکرد طراحی وب مدرن را توصیف می‌کند که به وب‌سایت‌ها و صفحات اجازه می‌دهد تا با تطبیق خودکار با صفحه نمایش، اعم از دسکتاپ، لپ‌تاپ، تبلت، گوشی‌های هوشمند، در همه دستگاه‌ها و اندازه‌های صفحه نمایش داده شوند (یا نمایش داده شوند). یا حتی یک تلویزیون هوشمند!

 

طراحی سایت واکنشگرا چگونه کار می کند؟

طراحی سایت واکنشگرا از طریق Cascading Style Sheets (CSS)، با استفاده از تنظیمات مختلف برای ارائه ویژگی های سبک مختلف بسته به اندازه صفحه نمایش، جهت، وضوح، قابلیت رنگ و سایر ویژگی های دستگاه کاربر کار می کند.

 

آیا وب سایت من واکنش گرا است؟

شما به سرعت می توانید ببینید که آیا یک وب سایت در مرورگر وب خود واکنش گرا است یا نه.همچنین می‌توانید از یک ابزار رایگان مانند Google’s Mobile-Friendly Test استفاده کنید تا ببینید آیا صفحات وب‌سایت شما سازگار با موبایل هستند یا خیر. در حالی که می‌توانید با روش‌های طراحی دیگر مانند طراحی تطبیقی ​​به سازگاری با موبایل دست پیدا کنید، طراحی سایت واکنشگرا به دلیل مزایای آن رایج‌ترین است.

چرا طراحی وب ریسپانسیو برای طراحان وب و صاحبان مشاغل اهمیت دارد؟ طراحی سایت واکنشگرا طراحان وب، طراحان رابط کاربری و توسعه دهندگان وب را از کار شبانه روزی برای ایجاد وب سایت برای هر دستگاه متفاوتی که وجود دارد راحت می کند. همچنین زندگی صاحبان مشاغل، بازاریابان و تبلیغ‌کنندگان را آسان‌تر می‌کند.

 

5 ویژگی خیره کننده طراحی سایت واکنشگرا (RWD)

  1. 1. سازگاری با همه دستگاه ها

این یکی از سودمندترین جنبه‌های طراحی وب‌سایت‌های واکنش‌گرا است که تجربه کاربری دوست‌داشتنی را در بسیاری از دستگاه‌ها بدون توجه به اندازه صفحه نمایش آن‌ها ارائه می‌کند. انعطاف پذیری آنها برای تطبیق وضوح صفحه نمایش همه دستگاه ها، آن را جذاب تر می کند. می‌توانید تصور کنید که سایت شما بدون زحمت برای همه دستگاه‌هایی کار می‌کند که به اکثر کاربران تجربه مثبتی می‌دهد. بهینه سازی سایت شما برای تمام اندازه های صفحه نمایش موجود، ظاهر جهانی قابل توجهی می دهد.

کار یک وب سایت واحد برای رایانه های رومیزی و دستگاه های تلفن همراه آن را به جای سایت های مختلف بر اساس انتخاب دستگاه ها توسط کاربران گسترده تر می کند. آیا می توانید تصور کنید که سایت شما به طور مستقل کار می کند و خود را بر اساس صفحه ها تنظیم می کند، این موارد ممکن است شامل چرخش صفحه نمایش، تغییر مکان محتوا، تغییر اندازه تصاویر، تغییر اندازه فونت و حتی پیمایش ها باشد. این امکانات تصویری مثبت از سایت کسب و کار شما بر روی کاربر نهایی ایجاد می کند که در نهایت مخاطبان بیشتری را به دست می آورد.

 

  1. پشتیبانی برای همه مرورگرها را باز کنید

طراحی سایت های واکنشگرا با تمام موتورهای جستجو سازگارتر است. که مهمترین و سودمندترین ویژگی سایت های واکنشگرا است. همانطور که می دانیم سازگاری یک وب سایت با موتورهای جستجو بیشتر دیده می شود. ویژگی‌های دید در نهایت سهولت وب‌سایت‌های قابل دسترسی را در همه دستگاه‌ها فراهم می‌کند. این مشاهده ها ترافیک بیشتری را به سایت شما جذب می کند که نمودار درآمد شما را افزایش می دهد.محبوب ترین موتورهای جستجو، سایت های Google Love Responsive. همچنین سایت های بهینه سازی شده برای موبایل را برای کاربران هدف موبایل توصیه می کند.

 

  1. کمال در SEO شما

وب سایت هایی که طراحی واکنشگرا ندارند معمولاً برای تلفن های هوشمند و سایر دستگاه ها سازگار نیستند. برای چنین دستگاه‌هایی، شرکت‌ها باید «سایت‌های موبایل» بسازند. این موارد نه تنها کار توسعه دهندگان را دو چندان می کند، بلکه چالشی را برای افراد سئو در بهینه سازی لینک های سایت های موبایل و دسکتاپ ایجاد می کند. طراحی‌های سایت واکنشگرا به سئوکاران این امکان را می‌دهد که فقط یک بار کار کنند و بار کار را محدود می‌کنند.

این ویژگی ها سهولت بهینه سازی سایت را در برابر یک لینک فراهم می کند. بهینه سازی یک URL بسیار آسان است که ساختار URL را در برابر همه دستگاه ها یکسان می کند. این در نهایت منجر به نرخ عملکرد بالاتر وب سایت شما می شود که آن را در بین بقیه نتایج جستجو محبوب تر می کند.

 

4. هزینه کم و نگهداری بالاتر

این مهمترین ویژگی سایت های واکنشگرا، برنامه های بازی برای مشتریان آگاه از بودجه است. به جای توسعه نسخه های مختلف یک سایت واحد که با دسکتاپ، لپ تاپ، آی پاد و تلفن های هوشمند سازگار است، فقط باید یک سایت واحد با ویژگی های واکنش گرا توسعه دهید. این در نهایت فاکتور هزینه را به حداقل می رساند و تعمیر و نگهداری را آسان می کند. در درازمدت جریان بی عیب و نقص وب سایت شما باعث می شود که در برابر عیوب نامرئی مقاوم باشد. بار تعمیر و نگهداری را به شیوه ای مقرون به صرفه کاهش می دهد

 

 

 5.فروش بیشتر و مکالمه بالاتر

تعداد زیادی از بازدیدکنندگان یا افراد از طریق تلفن های هوشمند، تبلت و آی پاد به سایت شما می آیند. بر اساس یک نظرسنجی، این انقلاب موبایل اکنون به طور خوش بینانه 5 میلیارد نفر در سال 2021 از تلفن های هوشمند استفاده می کنند. اکنون که صاحب یک کسب و کار هستید، نمی توانید این تعداد از اکثریت بازدیدکنندگان را نادیده بگیرید. اگر کسب و کار آنلاین فروش کالا و خدمات دارید، این طرح‌های واکنش‌گرا مکالمه شما را بالا می‌برد. در حین جستجوی کاربر، اگر سایت شما دقیقاً مانند ترجیح آنها رفتار کند، به آنها اجازه می دهد در سایت شما بمانند. رفتار کاربر پسند سایت شما باعث افزایش نرخ مکالمه می شود

 

6.سرعت وب سایت

هنگام توسعه یک وب سایت، بسیار مهم است که سرعت را به عنوان یکی از دغدغه های اصلی خود در نظر بگیرید. سرعت بارگذاری وب سایت شما می تواند تأثیر زیادی بر درک مشتریان شما از شرکت شما داشته باشد. صفحاتی که بیش از پنج ثانیه طول می کشد تا بارگذاری شوند، بیشتر از صفحاتی که در یک یا دو ثانیه بارگیری می شوند، رها می شوند. سرعت وب سایت شما نیز در رتبه بندی جستجوی گوگل شما تاثیر خواهد داشت. وب‌سایت‌هایی که سرعت بارگذاری صفحه پایین‌تری دارند، نسبت به وب‌سایت‌هایی که زمان بارگذاری صفحه‌شان سریع‌تر است، احتمالاً رتبه‌ی پایین‌تری دارند. تکنیک های زیادی برای بهبود سرعت وب سایت شما وجود دارد. استفاده از یک چیدمان کارآمد CSS، بهینه سازی تصاویر و یکپارچه سازی حافظه پنهان، همه بخشی از این کار هستند. هنگامی که صفحات به سرعت بارگیری می شوند، مشتریان یک تجربه مستقیم مطلوب را دریافت می کنند.

 

نتیجه

در قرن بیست و یکم همه تلفن های هوشمند، تبلت ها و سایر دستگاه ها دارند. با پیشرفت تکنولوژی، کل جهان به عنوان یک دهکده کوچک در حال تغییر است. با تطبیق این پیشرفت فناوری در زمینه فناوری اطلاعات، باید وب سایت های تجاری خود را به شیوه های طراحی واکنش گرا بسازید. به دلیل اهمیت سایت واکنشگرا از نقطه نظر تجاری، همه باید این طراحی واکنشگرا را به استراتژی های وب خود در آینده اضافه کنند تا تجربه بصری خمیری برای کاربران تلفن همراه داشته باشند. این سهولت دسترسی از هر دستگاهی ترافیک بیشتری را به سایت شما جذب می کند. طراحی سایت واکنشگرا شما تجربه کاربری را بهبود می بخشد، بار سئو را بهبود می بخشد و عملکرد بالایی را در هزینه کم و زمان بندی کمتر ارائه می دهد. اینها نکات کلیدی برای شکوفایی کسب و کار شما بر اساس ترجیح کاربر هستند. به این دلایل سایت واکنشگرا  بهترین گزینه برای هویت تجاری انحصاری شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + بیست =